Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miasto moje a w nim...

w kwestii odrealnienia - jeszcze jedno zdjęcie

[Obrazek: 6561-20070828230500.jpg]

Z czym się wam kojarzy? Gdzie mogło być zrobione?
Napiszę więcej później. Teraz uciekam na obiad.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-03, 13:19)aga_piet napisał(a): Dziękuje za dedykację.
Jeśli chodzi o nienaturalność i/lub nierealność - mamy tyle dziedzin w fotografii i wiadomo, że ingerencja programów graficznych jest dość mocno uzależniona od tejże dziedziny. Np. w fotografii przyrodniczej powinna być ograniczana do minimum (korekta kadru, kontrastu, dostosowanie dla potrzeb internetu w postaci wyostrzenia po zmniejszeniu), często niedopuszczalne jest np. nawet kosmetyczne usunięcie źdźbła trawy. Fotografia mody/glamour z kolei przesiąknięta jest plastikiem - wygładzanie, stemplowanie, usuwanie pryszczy itp.
W tym wątku mam wrażenie że autorka przedstawia dość luźne, subiektywne spojrzenie na świat, bardziej kreuje niż odzwierciedla rzeczywistość. Mnie więc przejaskrawione kolorki tu nie rażą, parasol może być za czerwony, a woda na zdjęciu z chłopcem przeniebieszczona.
Co innego, gdyby bufa przeniebieścił skrzydła sójce, albo z zięby zrobił papugę - tu na pewno moje podejście do swobody w operowaniu suwaczkami byłoby inne Smile

I żeby nie było - bardzo podoba mi się różnorodność dziedzin jaką prezentują nasi forumowicze. Inaczej ziałoby nudą.

Zdecydowanie to subiektywne spojrzenie...

Jednak zabawa "sywaczkami" tutaj nie "wyszła". Podciągnięte jest nasycenie wszystkich kolorów.
A gdyby tak na zdjęciu z parasolem poprawić tylko sam parasol a zieleń pozostawić naturalną lub nawet lekko skręcić nasycenie. (ramki się zazieleniły - mnie to razi ale to moje subiektywne odczucie).
Podobnie w zdjęciu z rzeką - wygląda na katastrofę ekologiczną, no chyba, że taki był zamysł Autorki.
Moim zdaniem (subiektywnym) zabawa 'suwaczkami" powinna być prowadzona selektywnie, a nie na całej palecie.

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:W tym wątku mam wrażenie że autorka przedstawia dość luźne, subiektywne spojrzenie na świat, bardziej kreuje

Dokładnie,i to mi się najbardziej podoba...jak komuś nie pasuje zapraszam do galerii tczew w obiektywie czy jak to byłoSmile

Odpowiedz }
Plusy od

Userek, nie o to chodzi, że kreowanie jakichś wizji to jedynie słuszna droga. To jedna z nich. Portrety, reportaże, krajobrazy, ptaki mogą wiernie odzwierciedlać rzeczywistość i być pięknie pokazane bez ingerencji programów graficznych.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

userek, mi nie pasuje, bo to nie mój styl, jednak zaczyna mnie troche drażnić nawet ta nie ostrość w zdjęciach
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-03, 13:33)annuszka napisał(a): w kwestii odrealnienia - jeszcze jedno zdjęcie

[Obrazek: 6561-20070828230500.jpg]

Z czym się wam kojarzy? Gdzie mogło być zrobione?
Napiszę więcej później. Teraz uciekam na obiad.

"kaul" mnie trochę wyprzedził.
Fakt. Drażni w tym portrecie brak ostrości (to raczej nie było zamierzone). Kadr także ma trochę do życzenia (za dużo góry, cięcie kadru po łokciach, zdjęcie z góry a ostrość powinna być ustawiona na oko).

Odpowiedz }
Plusy od

Oj się porobiło Smile

Co do nieostrości ... to na parasolniku i na dziewczynce... jest... ale bez przesady, żeby przeszkadzało to aż tak w odbiorze zdjęcia, a nawet drażniło. Czasami nie ma czasu Wink na zabaw w ostrzenie, bo liczyc się ułamek sekundy... i wybaczcie państwo w kwestii nie mieć zdjęcia albo mieć cjjjut nieostre - wybieram to drugie.

Odpowiedz }
Plusy od

Mnie brak ostrości tu akurat nie razi. Kojarzy mi się z obrazami Degasa, impresjonizmem trąci Wink
Jednak zgadzam się z bufą co do cięcia. Sama pewnie pokusiłabym się o kwadratowy kadr.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-03, 15:19)aga_piet napisał(a): Mnie brak ostrości tu akurat nie razi. Kojarzy mi się z obrazami Degasa, impresjonizmem trąci Wink
Jednak zgadzam się z bufą co do cięcia. Sama pewnie pokusiłabym się o kwadratowy kadr.

Na jednym z początkowych autorka wątku napisała:
" ..Na fotografii się nie znam i robię tak jak czuję, jeśli coś mogłoby być lepiej, to mnie poprawcie...."

Zostawmy kwestię artystyczną i wizję Autora. Ma do tego prawo bo tak "czuje".
Zostaliśmy poproszeni o wyrażenie własnego zdania w kwestii technicznej co zresztą JESZCZE" czynimy. Jednak z tego co wnioskuję, czytając odpowiedzi, to wszystko - zamysł autora łącznie z techniką - nie wymaga poprawy. "Czucie" autora jest wystarczające i niewymagające interwencji.
Mnie razi: przebarwienie, kadrowanie, "wyciągnięty" kontrast, przepalenia, brak ostrości.
Aga, a co do ostatniego zdjęcia. A gdyby tak miało właściwą ostrość "na oczy", małą głębię i kadrowanie ściągnięte trochę niżej? To jednak tylko rozważania "w pamięci".

Odpowiedz }
Plusy od

Wchodzenie w polemikę zostaje odbierane jako atak... tak jest bo jest.. jeśli mogłoby być inaczej, to czekam na pomysły, jednocześnie licząc na konkretne wnioski... a nie opinie w stylu - te czarno białe są niefajne, bo ja nie lubię czarnobiałych...

Przekolorowane jest wiele zdjęć... bo taka była aktualna potrzeba chwili, praktycznie większość zdjęć powstała jakiś czas temu (dwa lata i więcej), tak została gdzieśtam opublikowana - spotykając mniej lub bardziej pochlebne komentarze, przyzwyczaiłam się do nich w takiej formie w jakiej widzicie je aktualnie... więc może też opór/upór przed zmianą czegokolwiek. Jeśli ktoś uważa, że w jego obróbce zdjęcie byłoby lepsze - zapraszam do poprawy. Śmiało można zedytować i wstawić swoją wizję.

Odpowiedz }
Plusy od

1. ciężko wyostrzyć takie zdjęcia nawet programem
2. odnosnie czarno białych napisałem tylko po to aby jakoś się też do nich odnieść, mi się nie podobają, Tobie tak, i tyle Smile nie atakuje nt. wykonania zdjęcia
3. wyostrzone zdjęcie dla mnie to podstawa, w przypadku gdy brak jest tego wyostrzenia - uważam za słabe zdjęcie, wręcz nie nadające się do publikacji... dodatkowo, nie twierdź że dziewczynka jest ostra - bo nie jest Big Grin Fajne ujęcia, na prawdę ale ostrość to podstawa dla mnie

co do argumentu o nasyceniu barw, mi to aż tak bardzo nie przeszkodziło, póki nie miałbym tego powiesić na ścianie, to nie przeszkadza, ale gdybym miał takie zdjęcie komuś oddać to nie robiłbym tego
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-03, 15:50)bufa2905 napisał(a): Na jednym z początkowych autorka wątku napisała:
" ..Na fotografii się nie znam i robię tak jak czuję, jeśli coś mogłoby być lepiej, to mnie poprawcie...."

Zostawmy kwestię artystyczną i wizję Autora. Ma do tego prawo bo tak "czuje".
Zostaliśmy poproszeni o wyrażenie własnego zdania w kwestii technicznej co zresztą JESZCZE" czynimy. Jednak z tego co wnioskuję, czytając odpowiedzi, to wszystko - zamysł autora łącznie z techniką - nie wymaga poprawy. "Czucie" autora jest wystarczające i niewymagające interwencji.
Mnie razi: przebarwienie, kadrowanie, "wyciągnięty" kontrast, przepalenia, brak ostrości.
Aga, a co do ostatniego zdjęcia. A gdyby tak miało właściwą ostrość "na oczy", małą głębię i kadrowanie ściągnięte trochę niżej? To jednak tylko rozważania "w pamięci".

Zdjęcia które prezentuje annuszka nie są typowymi wprawkami początkującego fotoamatora, to widać - ma pojęcie o kadrowaniu, kompozycji, doborze kolorów no i obróbce. Tak samo mogę napisać o sobie - mam pojęcie, co nie znaczy że czuję się "miszczem". W kwestiach technicznych niewiele mogę pomóc. Np. ostatnie zdjęcie, to z dziewczynką. Zakładam, że pewnych rzeczy nie można już poprawić. Mogę napisać, że przycięłabym górę ale nie napiszę że bym wyostrzyła, bo nieostrego zdjęcia wyostrzyć się już NIE DA. Mogę napisać, że nie podoba mi się taka kolorystyka, lub że nie lubię B&W, ale nie napiszę "zdejmij trochę koloru", "zrób to w kolorze" bo to już będzie moja wizja a nie autora.

Bufa, masz rację z tym zdjęciem dziewczynki, na pewno wyglądałoby lepiej gdyby było ostre tam gdzie trzeba i ciut przekomponowane. Ciebie jako osobę z większym zmysłem technicznym na pewno bardziej to razi niż mnie. Patrzę obrazami, często intuicyjnie odbieram jakieś zdjęcie, zwłaszcza jeśli nie jest to typowy, klasyczny kadr.
Jak pisałam, łatwiej jest mi dostrzec wady w typowym zdjęciu przyrodniczym, które ma jasno wyznaczone kanony. Jeśli jednak widzę, że jakieś reguły łamane są świadomie, trudno mi wytykać to jako błędy, mogę to jedynie akceptować lub nie.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

I zdjęcie na dobranoc... lub dzien dobry...

Paranoje... moje Wink

[Obrazek: anonimowe-3333-20080423212333.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

I na smętne popołudnie... dodaję jeszcze do tej krakowskiej odbijanki - odbijanki warszawsko-wrocławskie:

Pierwsza:

[Obrazek: 6561-20071123224831.jpg]

Oraz druga:

[Obrazek: 6561-20080316212454.jpg]

Pozdrawiam, życząc miłego popołudnia!

Odpowiedz }
Plusy od

Chyba się nie obraziliście... bo komentarze ucichły Smile Dorzucam spacerowe foto parkowe:

[Obrazek: 6561-20100503224357.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.