Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki internet poza miastem

Kończy mi się właśnie umowa z TP na neta. Mieszkam za miastem więc mam ograniczone możliwości wyboru. I się zastanawiam. Tp po 3 latach zaproponowało mi zmniejszenie na pół roku abonamentu o 1.40 zł na 3 lata i jak się zdecyduję w momencie w którym do mnie pani zadzwoniła nie później to nawigacje i program antywirusowy gratis!! Potem okazało się, że istnieje możliwość zawarcia umowy na 2 lub rok, ale pierw naciąganie na maxa.
Zadzwoniłam ostatnio ponownie do Tp i okazało się, że zamiast nawigacji telewizja jest gratis, czego nie potrzebuję, mam inną

Więc czy jest jakaś lepsza alternatywa? Czy w ogóle mogą mi zmniejszyć bardziej abonament, beż gratisów?
A może jakiś inny operator? Może Netia?

Odpowiedz }
Plusy od

Przede wszystkim podpisuj umowę na 12 miesięcy. Jak w każdej dużej firmie możesz negocjować warunki umowy. Więc myślę, że TP może Ci całkiem dobre warunki zaoferować.

Jakie możliwości jeszcze posiadasz? Tylko Netia ?

Odpowiedz }
Plusy od

Netia, Dialog, Cyfrowy Polsat, TP nie wiem czy coś jeszcze chyba tylko to.. Cyfrowy Polsat wiem żę ma umowę na ileś ściągnięć czy jakoś tak, to lipa..odpada

Odpowiedz }
Plusy od

Na linii TP z tych popularnych operatorów to jeszcze Era i Orange, zwłaszcza jak masz u któregoś z tych operatorów komórkę.
Era oferuje niższy abonament na Internet stacjonarny dla 'obecnych abonentów':
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy...tacjonarny
A Orange pakiet złotówek (do Orange) do telefonu komórkowego, nawet jak masz telefon na kartę i dodatkowo możliwość dokupienia Internetu mobilnego Orange Free 39,50 zł (2GB) za 9PLN/m-c (pod warunkiem że masz własny modem 3G, bo ceny modemów w tej promocji są kosmiczne), oczywiście tego Internetu mobilnego wcale nie musisz brać a modem/router do tego Internetu stacjonarnego dostaniesz za 1PLN/49PLN:
http://www.orange.pl/portal/map/map/inte...4905875025

Odpowiedz }
Plusy od

Julkka pytanie gdzie mieszkasz? np w szpęgawie, lubiszewie i w stronę pszczółek i dalej jest Abaks

ja mam i jestem zadowolony
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

nie no mam tylko Netię właściwie do wyboru i to TP. Najlepsze jest to, że dziś trzeci raz do mnie dzwonili z tą samą ofertą, choć wyraźnie za pierwszym i drugim razem dałam im no świadomości, żę obniżenie o 1,20 abonamentu mnie nie interesuje.
Śmieszniejsze jest to, że dowiedziałam się dziś od osoby pracującej w Tp, że oni mają zaznaczone w komputerze, np"nie dzwońcie do mnie", "błagam, nie interesuje mnie to", :odczepcie się", a oni MUSZĄ i tak dzwonić, bo mają taki nakaz. Więc mnie krew zalewa od codziennych telefonów i klepanie jednego i tego samego.

Odpowiedz }
Plusy od

Z tym tańszym abonamentem to uważaj, bo dla opcji 1Mbps i 2Mbps to wygląda tak że przez pierwsze 3~9 miesięcy masz taniej a później o 5~20PLN drożej, tutaj masz wyjaśnione że antywirus za free i jakie gadżety przy jakich opcjach:
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/inte...om/674032/
Ta 'telewizja gratis' o której Ci mówili to jest usługa 'telewizja z internetem' i nie możesz przy tym skorzystać z ulgi internetowej. Poza tym w tej telewizji bez zakupu dodatkowych pakietów jest bieda z nędzą.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-28, 00:20)Maxx napisał(a): Ta 'telewizja gratis' o której Ci mówili to jest usługa 'telewizja z internetem' i nie możesz przy tym skorzystać z ulgi internetowej.

Chodzi o tę ulgę podatkową?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, TP od początku jej obowiązywania udaje że nie potrafi a w rzeczywistości nie chce ujawnić ile w tej usłudze kosztuje Internet a ile telewizja.

Odpowiedz }
Plusy od

na terenach gdzie nie ma żądnego internetu polecam Orange Freedom Pro.

szybkość 1Mb, chyba 40 zł netto.

najprawdopodobniej istnieje możliwość bezpłatnego okresu testowego (30 dni).

Wojciech

Odpowiedz }
Plusy od

Dokładnie 49PLN brutto, niestety w Orange Freedom Pro jest limit 3~4GB.
Ale jak ktoś potrzebuje więcej i chce płacić więcej to Orange Free (mobilny) począwszy od wersji Optimum (7~8GB/75PLN) przy wyborze odpowiedniego modemu też oferuje to co Orange Freedom Pro.

Odpowiedz }
Plusy od

Orange trochę "dziwnie" zlicza transfer. Monitor sieci na komputerze pokazał że sciagnięte zostało 2.5GB danych a Oragne zliczyl tylko 0,6GB Smile

Wojciech

Odpowiedz }
Plusy od

to ja już wolę Play za 45 zł masz limit 10GB, niż za 70 zł w Orange 7GB. W ogóle nie jestem przekonany do Orange, strasznie przekrętna firma i robiąca kłopoty przy zrywaniu umowy itp. Idea była lepsza

Odpowiedz }
Plusy od

Wyobraź sobie że znam miejsce gdzie zasięg ma tylko jedna sieć komórkowa i to tylko w jednym miejscu na balkonie.
A z Internetu do wyboru jest Orange Freedom Pro przez antenę Yagi-Uda zamontowaną na kominie albo Internet satelitarny. Być może jeszcze jakiś GPRS albo od niedawna Polsat obydwa też przez wysoko umocowaną zewnętrzną antenę kierunkową.

Odpowiedz }
Plusy od

mieszkam na Rokitkach i testowalem Play (transfer niestabilny od 0KB do 50KB), era nie działa wcale.
Tylko Orange działa OK, tak więc osobiście nie miałęm za dużego wyboru Sad.

Wojciech

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.