Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diety

Witam,

Zauważyłam, iż nie bardzo można tu znaleść coś na temat diet. Zapraszam do przyłaczenia sie do nowego temaciku

Odpowiedz }
Plusy od

co prawda jestem facetem, ale obserwując żonę, która korzystała wcześniej z porad dietetyka, to kazda osoba otrzymywała inna dietę, która uzależniona była od kilku czynników; trbu codziennego życia i pracy

żna z koleżankami wymieniały się informacjami i porównywały te diety, i wszędzie było co innego

ogólnodostępna jest dieta kopenhaska - 2 tygodnie prawdziwej walki z organizmem; znam kilka pań które przeszły ją - i efekty były BARDZO WYRAŹNE; tyle tylko że w ciągu 3 miesięcy nastąpił powrót do pierwotnej wagi; jednakże 10 czy 15 kg w te 2 tyg da się zjechać
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

Nie ufam dietom, w których chudnie się więcej niż 1 kg tygodniowo.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

moja dieta była skuteczna ok 1,5 kg na 2 tygodnie; później był miesiąc maj - wiele imprez rodzinnych i znajomych, grill i inne łakocie i waga poszła w górę

od zeszłego tygodnia znowu powoli widac efekty

i jedyne co zrobiłem to odstawienie słodyczy i pepsi Shy

Odpowiedz }
Plusy od

Wszelkie diety typu (atkinsa, kopenhaska, kapuściana, duncana) owszem pozwalają na szybkie zgubienie zbędnych kilogramów, jednakże nie zapewniają utrzymania osiągniętej wagi ciała. Najlepsza dieta to dieta zbilansowana indywidualnie do każdej osoby. Pozwala na zrzucenie kilogramów i utrzymanie wagi ciała przez dłuższy okres.
Zgadzam sie z aga_piet chudnięcie max 1 kg tygodniowo jest bezpieczne i zalecane przez specjalistów z dziedziny dietetyki.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-06-15, 07:49)dzidzia201 napisał(a): Zgadzam sie z aga_piet chudnięcie max 1 kg tygodniowo jest bezpieczne i zalecane przez specjalistów z dziedziny dietetyki.

myślę, że dla wielu jest to oczywiste, czemu jednak tak wiele kobiet (a w kręgu znajomych mam ich zdecydowanie więcej niż facetów) decyduje się na te wynalazki, które przynoszą efekty, ale tylko na chwilę? przecież to prawdziwe wyniszczanie organizmu

z innej bajki - ktoś tę dietę wymyślił i na swój sposób przynosi ona efekty, szkoda tylko że krótkoterminowe

dodam, że osoby, które próbowały później drugi raz jej stosować, nie otrzymały już takich wyników

jeśli dieta, to tylko z głową i nie oszukiwać samego siebie (podżeranie czekoladek, gdy reszta domowników juz śpi Tongue)

Odpowiedz }
Plusy od

Przestań wpędzać mnie w poczucie winy Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Witam,

Niekoniecznie trzeba odstawić słodycze aby schudnąć. Na wagę złota jest taka dieta, która dostosowana jest do pacjenta a nie odwrotnie. Wiekszość diet zmusza osobę chcącą się odchudzić do zmiany swoich nawyków. Nie jest to wcale potrzebne!!! Big Grin Odchudzanie sie ma sprawiać przyjemność i powodować gubienie zbędnych kilogramów. Osobiście jestem z wykształcenia dietetykiem i mam właśnie takie podejście do diet redukujących masę ciała. W swojej pracy to właśnie dietę dostosowuję do pacjenta a nie odwrotnie. Jeśli ktoś nie będzie chciał zrezygnować ze słodyczy podczas odchudzania nie zmuszajmy go do tego. Smile Ważne jest aby w diecie uwzględnić życzenia pacjentów

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-06-15, 11:17)dzidzia201 napisał(a): Witam,

Niekoniecznie trzeba odstawić słodycze aby schudnąć.
Odchudzanie sie ma sprawiać przyjemność i powodować gubienie zbędnych kilogramów.
Jeśli ktoś nie będzie chciał zrezygnować ze słodyczy podczas odchudzania nie zmuszajmy go do tego. Smile Ważne jest aby w diecie uwzględnić życzenia pacjentów

tyle tylko, że taki pacjent jak ja, które bez opamiętania żre słodycze, to trudny temat; wyobraź sobie człowieka, który wchodzi do sklepu, zakupuje paczkę ptasiego mleczka, udaje się do kasy i tam płaci za puste pudełko Tongue wiele razy zdarzyło mi się coś takiego

poza tym wiem, że to właśnie nadmierna ilośc słodyczy i pepsi doprowadziły mnie do stanu jakbym był w 7 miesiącu ciąży; tylko że ta ciąża trwa już jakieś 10 lat; a to troszkę za długu

nie kwestionuję tego, że fachowiec zna się na swojej robocie i jest w stanie, przy zachowaniu słodyczy, zadbać o dietę klienta

z innej strony - taka dieta dla mnie to też rodzaj walki z samym sobą, do niedawna kazdego dnia wypijałem 2 litry pepsi dziennie; to był podstawowy składnik każdego posiłku; byłem w stanie o godz 22 wyjść z domu i pędzić do sklepu po pepsi (uzależnienie?)

teraz jestem po detoxie; widok pepsi mnie nie rusza; wypiję na imprezie szklaneczkę i jest ok Shy
(2010-06-15, 09:58)Dredziata napisał(a): Przestań wpędzać mnie w poczucie winy Tongue

no i masz; w życiu bym Ciebie nie posądzał o takie praktyki Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

O jakie praktyki? Jeśli chodzi o jedzenie czekolady, to już od dawna jestem w grupie zaawansowanej Tongue.

Odpowiedz }
Plusy od

To fakt, zjedzenie całego opakowania ptasiego mleczka wzbudza u mnie podziw i zarazem lekkie obawy o zdrówko Smile Ja sama należę do osób, które uwielbiają słodkości i coca-colę. Jednakże dla własnego zdrowia i z tytułu posiadanej wiedzy ograniczam jedno i nie piję drugiego.

Doskonale wiem jak to jest być na diecie. Będąc w ciąży, a było to przed ukończeniem kształcenia, nie dbałam o to co jem i niestety 30 kg przybyło. I po zastosowaniu się do własnoręcznie przygotowanej diety mogę powiedzieć, iż wróciłam do formy sprzed stanu błogosławionego.

Także doskonale rozumiem osoby, które zmuszone są do stosowania diet redukujących masę ciała. Może dlatego w pracy swojej doceniam pacjentów i dbam o to aby dieta nie była wyrzeczeniem - gdyż w innym przypadku może nie dać tak zadawalających rezultatów.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja od dawna jadłam po 2 tabliczki czekolady dziennie i waga wahała się między 50, a 53kg przy wzroście 160cm. Po ciąży już po miesiącu mieściłam się w stare ubrania. Utrzymywało się to przez ponad rok, aż nagle w miesiąc +10kg.
Wszyscy powtarzali mi, że muszę przestać jeść czekoladę, ale kiedy przez 3 miesiące nie zjadłam jej ani grama, z wagi też ani grama nie ubyło, więc przestałam sobie odmawiać tej przyjemności Big Grin.

Odpowiedz }
Plusy od

kiedys znajoma polecila mi diete Montignaca, jak czesc z jej zalecen zawsze spelnialam tak szperanie po sklepach w poszukiwaniu nie slodzonego dzemu juz mi sie nie usmiechalo...
jak sie okazalo moje przybranie wagi bylo chorobowe i powoli wracam do normy ale chyba zeby te ostatnie kilogramy zgubic to jednak bede sie musiala przylozyc Wink
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:Wszelkie diety typu (atkinsa, kopenhaska, kapuściana, duncana)

dzidzia201, miałaś na mysli dietę Dukana? Smile
Możesz powiedzieć dokładniej co o niej myślisz? I Twoim zdaniem, jeśli trzymać się faktycznie tych faz i tego co zaleca po diecie, to też waga się nie utrzyma?

Odpowiedz }
Plusy od

Znam wiele osób, które po Dukanie utrzymują wagę. Oczywiście stosując się do jego zaleceń. No i nie oszukujmy się - nie ma takiej diety, która pozwoli nam zrzucić 30 kg, po czym wrócić do obżarstwa sprzed Wink
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.