Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diety

Jak wejść w Google i napisać diety to wyskoczą tysiące stron. Ale... wszystkie z radami jak zrzucić zbędne kalorie.
Czy istnieją diety jak przytyć? Znam kilka osób które mają z tym problem, a jedzą jak słoń, wieczorem, tłuste itd.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-06-15, 18:32)aga_piet napisał(a): Znam wiele osób, które po Dukanie utrzymują wagę. Oczywiście stosując się do jego zaleceń. No i nie oszukujmy się - nie ma takiej diety, która pozwoli nam zrzucić 30 kg, po czym wrócić do obżarstwa sprzed Wink

Dokładnie, równie ważne jest to co "po diecie", bo rzucając sie nagle na to czego predzej nie jedliśmy wiadomo jakiego efektu możemy się spodziewać Tongue
Więc to nie tyle wina diet co niekonsekwencji Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Witam,

Dieta Dukana (przepraszam za pomyłkę wyżej Smile ) zresztą jak każda dieta ma swoje wady i zalety. Dieta Ducana to dieta wysokobiałkowa, która podzielona jest na cztery etapy. W pierwszej fazie stosowania diety dostarcza organizmowi małe ilości błonnika i powoduje bardzo często zaparcia. Dodatkowo wysoka zawartość białka w organiźmie może powodować problemy z nerkami (trzeba wypłukiwać białko z organizmu pijąć co najmniej 1,5 litrów płynów dziennie). W trakcie stosowania diety mogą wystąpić niedobory pewnych witamin i minerałów więc konieczna jest suplementacja.
Dietę nie mogą stosować kobiety w ciąży, kobiety karmiące, osoby mające problem z cukrem oraz osoby u których występują kłopoty z nerkami.

Osobiście nie zalecam żadnemu pacjentowi stosowania tej diety.
Ważne jest aby dieta odchudzająca dostarczała organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze!!!

Najlepsza dieta odchudzająca to dieta dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Wiadomo, iż każdy człowiek jest inny i jego zapotrzebowanie na składniki jest inne niż u pozostałych osób. Przy dietach dostosowanych do konkretnej osoby bierze sie pod uwagę również stan zdrowia tej osoby. Wszystkie inne diety (typu Ducan, Kopenhaska, itp) nie mają w założeniach tak szczegółowych informacji.

Pozdrawiam,
(2010-06-15, 22:18)Julkka napisał(a): Jak wejść w Google i napisać diety to wyskoczą tysiące stron. Ale... wszystkie z radami jak zrzucić zbędne kalorie.
Czy istnieją diety jak przytyć? Znam kilka osób które mają z tym problem, a jedzą jak słoń, wieczorem, tłuste itd.

Witam,

Są diety, które pozwalają na przybranie kilogramów. Są to tak zwane diety wysokokaloryczne. Jednak trzeba najpierw sprawdzić czy za sprawą niskiej masy ciała nie stoi jakiś problem medyczny. Istnieje wiele chorób, które powodują utratę masy ciała i problemy z przybraniem na wadze. (np. nadczynność tarczycy, choroby zapalne jelit, itp.)

Pozdrawiam,

Odpowiedz }
Plusy od

Cześć dzidzia201 widzę, że jesteś ekspertem w kwestii dietSmile. Powiedz mi zatem co myślisz o piciu naturalnego octu jabłkowego żeby schudnąć? Czu utrata 12 Kg w 3 miesiące jest bezpieczna? Pozdrawiam.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-06-16, 09:08)DEDEREPORTER napisał(a): Cześć dzidzia201 widzę, że jesteś ekspertem w kwestii dietSmile. Powiedz mi zatem co myślisz o piciu naturalnego octu jabłkowego żeby schudnąć? Czu utrata 12 Kg w 3 miesiące jest bezpieczna? Pozdrawiam.

Witam,

Ocet jabłkowy jes produktem, który posiada bardzo duże wartości odżywcze i jednocześnie pomaga w procesie trawienia. Dlatego też grono specjalistów zaleca go jako naturalny składnik wspomagający ochudzanie i nie tylko. Ocet jabłkowy oczyszcza nasz organizm z toksyn (dzięki zawartości Witaminy E) i poprawia trawienie (dzięki zawartości w nim pektyny).

Zaleca się aby stosować go jako dodatek do potraw. Spożycie większej ilości octu jabłkowego może mieć działanie szkodliwe. Octu jabłkowego nie mogą spożywać osoby, które chorują na choroby żołądka (szczególnie wrzody żołądka), nie powinny octu spożywać również osoby chore na refluks.

Jeśli chodzi o zrzucenie 12 kg w 3 miesiace jest bezpiecznym tempem chudnięcia. Zaleca się zmniejszanie masy ciała max do 1 kg tygodniowo co powinno zapobiec efektowi jojo (oczywiście w przypadku gdy nie wróci się do złych nawyków żywieniowych).

Pozdrawiam,

Odpowiedz }
Plusy od

Ludzie! najpierw dieta schodzaca ( odzrzucamy bialko, tluszcze i "cukry"), gotowane warzywa z dodatkiem ryzu, kasz. Trwa to tydzien. Nastepnie glodowka trzy dniowa(tylko woda) dodatkowo przeczyszczamy jellito grube ze zlogow np. senesem. Teraz dieta wszchodzaca, zaczynamy od cukrow prostych, gotowane jarzyny jeden tydzien, pozniej owoce, nastepnie wchodzimy na biako, mleko, ser bialy, ryby. trwa to tydzien. nastepnie przechodzimy na mieso z kurczaka a w koncowej fazie mieso czerwone. Na stale odzucamy pieczywo biale oraz ziemniaki. Wszystko oczywiscie jest tylko duszone i gotowane(zero tluszczy), wyjatek oliwa z oliwek do salatek. Oczywiscie spora dawka ruchu przy tetnie 130-150(ok 30-60 minut) przez min 3- razy wtygodniu.
Pozdrawiam DIETETYK

Odpowiedz }
Plusy od

Jak jesteś dietetykiem to zazdroszczę mózgu. Głodówka 3 dni Rolleyes

Odpowiedz }
Plusy od

Aż się przeraziłam jak przeczytałam o tej diecie.
Każdy normalny dietetyk wie, że wszystkie składniki są potrzebne, tylko trzeba je rozważnie dawkować.
A o tej głodówce, to ja już nawet nie chcę się wypowiadać...

Odpowiedz }
Plusy od

I to tego "przez min 3 razy w tygodniu"...
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Glodowki sa ogolnie stosowane celem oczyszczenia organizmu ze zlogow i toksyn(stosuja to sportowcy i nie tylko), dieta wschodzaca jest po to aby obserwowac organizm etapowo co sie spozywa i na co jestesmy uczuleni oraz czego nietolerujemy. Przy okazji oczyszczamy jelito grobe ze zlogow gdyz posiada ono wlasciwosci wchlaniania. Reasumujac nic nie tracimy a oczyszczamy organizm i chudniemy 10 kilo w ciagu 2 tygodni, ale do tego potrzeba ludzi z charakterem a nie wiecznie biadolacych.Ludzie gloduja po 30 dni i zyja. A jezeli watpisz w moje kwalifikacje i wyksztalcenie w tym kierunku(sportowiec, instruktor fitness-kulturystyka, dietetyk, absolwent AWF, specjalista Promocji Zdrowia) , zapraszam, mozemy sie spotkac, zjadlem na tym zeby, chociaz watpie bo odwazny jestes jako anonim. Zajrzyj do literatury najlepiej "leczenie glodem". A pozatym ucz sie, ucz sie a nie krytykuj i nie zabieraj zdania o tym o czym nie masz zielonego pojecia. Moj tel. (...) ZAPRASZAM. PS.JEDZCIE DALEJ PACZKI ZMIENIAJAC PROGRAMY TV.

Odpowiedz }
Plusy od

nie napinaj się tak...

(2010-11-05, 21:48)mareksz11 napisał(a): Przy okazji oczyszczamy jelito grobe ze zlogow gdyz posiada ono wlasciwosci wchlaniania.
co znaczy to zdanie? jedno nie wynika z drugiego.

dalej...jeżeli jesteś dietetykiem (rozumiem kierunek na awf?) to może ty wreszcie odpowiesz mi co oznacza słowo klucz każdej diety cud....co to są złogi i toksyny w organizmie??? przecież to jest typowy bełkot dla nieznających się mas...jedyne co może ci zalegać w jelicie to kamienie kałowe, które tak naprawdę w niczym nie przeszkadzają.
dodatkowo z twojej definicji także nie wynika czym jest nietolerancja pokarmowa - "uczulenie" (bo wydaje mi się, że utożsamiasz ją z nadmierną wagą lub zaleganiem składników pokarmowych??) - jednak objawy są zdecydowanie inne.
nie wątpię także, że są ludzie którzy potrafią głodować..znam osobiście przynajmniej 2 osoby które ponad 20 dni piły tylko wodę i zbytnio nie narzekały.
i na koniec...literatura typu "leczenie głodem" nie należy jednak do oficjalnej literatury dla kształcących się w kierunkach medycznych...raczej jako ciekawostka lub lektura uzupełniająca.
i także to napiszę...jeżeli masz ochotę podyskutować to zapraszam na PW bo ja na forum telefonu prywatnego nie podaję...
pozdrawiam...idę zjeść pączka i obejrzeć TV.

Odpowiedz }
Plusy od

Uważam, że zrzucenie 10 kg w ciągu 2 tygodni jest średnio skuteczną metodą odchudzającą, gdyż gwarantuje gigantyczne jojo. Przerabiałam głodówki (publikacja podana przez Ciebie nie jest mi obca), z perspektywy czasu widzę, że nie tędy droga. Dziś dietetycy prezentują zgoła odmienną postawę niż Twoja.

Sposób i styl w jaki rozpocząłeś dyskusję mi podpowiada, że być może wkrótce przeczytamy o jakimś cudownym preparacie Big Grin
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

"kamienie kalowe"!!! Belkot, pojecie ogolne w sklad ktorego wchodza nieprzetworzone resztki pokarmu, blonnik, bakterie gnilne typu fekalis itp. Wiesz co podalem ci telefon aby sie z toba spotkac!!! Nie masz pojecia o anatomii i fizjologii. Mysle ze jak cie zobacze i porozmawiam z toba to wszystko bedzie jasne. Badz odwazny, badz facetem z jajami i podaj mi swoj numer to sie napewno z toba spotkam. Pozdrawiam. (chyba nie masz kompleksow i sie nie wstydzisz swojego wygladu) nie ukrywaj sie na blogu a jak juz grasz kozaka miej jaja i odwage bo takich jak ty trzeba (prostowac) Prawda!!!!

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: shock.gif] mareksz11 - skąd w Tobie tyle agresji? Może to skutek nieodpowiedniej diety?
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

nie podam telefonu, żeby nie wydzwaniali do mnie tacy jak ty...
i wyobraź sobie, że mam wykształcenie w tej dziedzinie i to większe niż ty...
poza tym oprócz steku złożeczeń nie odpowiedziałeś mi na żadne pytanie...
dodatkowo pojęcie "kamienie kałowe" jest pojęciem klinicznym/fizjologicznym używanym w podręcznikach (np interna szczeklika) a twoje toksyny i złogi raczej nie bardzo (mowa oczywiście o okrężnicy a nie o pęcherzyku żółciowym lub nerkach).
wyobraź sobie także, że mam całkiem spore pojęcie o anatomii, fizjologii, patofizjologii i o wielu innych dziedzinach z końcówkami -logia (wchodzi w to także gastroenterologia..jeżeli wiesz czym się zajmuje).
i nie mam ochoty się z tobą spotykać...poza tym wcale nie jestem anonimowy...dobrze forum przeszukasz to będziesz wiedział.
a dodam jeszcze, że pewnie wiesz ale zapomiałeś że bakterie Enterococcus faecalis nie są bakteriami gnilnymi...(patrz swój ostatni post) - mikrobiologię też miałem...

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.