Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocne niebo

[Obrazek: noc.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-08-31, 07:48)bufa2905 napisał(a): [Obrazek: C0N0obNbP7Gol89p2B.jpg]

Cudne
(2010-08-22, 21:41)bufa2905 napisał(a): [Obrazek: SGblaW6548G4DGe8SB.jpg]

[Obrazek: F5dUL0ds9OYxkhsISB.jpg]

Uwielbiam burzę.Angel

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: wNV0VvTnaBeHeVUsMB.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

2010.11.14

[Obrazek: OyBZdgu0mv1E5nhgOB.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Dzień dobry-wstaje nowy dzień

[Obrazek: dsc69701.jpg]

[Obrazek: dsc69671.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Dobra. Korzystając z dobrej pogody w marcu chciałem wykorzystać ostatnie szanse na uchwycenie Orionka.
No i próbowałem.
Małe, duże ISO, mała, duża przysłona, tylko czas 30'' - dłużej się nie da.
Najlepsze co wyszło, to to:
[Obrazek: DSC_0167.jpg]
W miarę ładnie widoczna Betelgeza, Alnitak, Alnilam, Mintaka i Rigel.
Niewidoczna Meissa.Sad

Z kolei tu:
[Obrazek: DSC_0165.jpg]
Chamska łuna od miasta, Rigel ucięty, bo niżej się nie dało, ale za to widać kutora. O, przepraszam, miecz Oriona.Smile

Czy jedynym problemem jest miasto?
Czy też są jakieś magiczne ustawienia, które pozwalają robić sliczne gwiazdy?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Z mojego skromnego doświadczenia.
Żeby sfocić gwiazdozbiór, najlepiej udać się poza miasto. I to dość daleko. Miejska łuna potrafi doskonale popsuć zdjęcie.
Druga rzecz to ustawienia aparatu. Mnie najlepiej wychodziło kiedy miałem krótki czas (max. 3-4 sekundy) i bardzo wysokie ISO. Później oczywiście trzeba zdać się na usuwanie szumu w jakimś programie, bo jest go naprawdę dużo. Trzeba dobrać tak, żeby móc odróżnić szum od gwiazd Smile
Dłuższe czasy powodują że gwiazdy nie będą punktami, ale raczej pojawią się w postaci kresek. Wbrew pozorom przesuwają się po niebie dość szybko.

Odpowiedz }
Plusy od

Bufa2905
Zapoczątkuję nowy temat, i nowe wyzwanie dla Nas.

[Obrazek: WxKDZ3svks72ptUWEB.jpg]

To zdjęcie zrobiłem w oczekiwaniu na spadające meteory które są wyjątkowo liczne w połowie sierpnia. Na tym zdjęciu ich jeszcze nie ma, ale kolejne noce może przyniosą efekt.
A to mnie zainspirowało.

Zarejestrowałeś bardzo ciekawe zjawisko. Powiększałeś to zdjęcie? Czy Wiesz co widzisz? Spróbuj zapytać fachowców pod wpływem których zostałeś zainspirowany

Odpowiedz }
Plusy od

Zjawisko jak najbardziej naturalne. Pokazany ruch gwiazd i wycinek drogi mlecznej. Czas naświetlania 10 minut. Zdjęcie, z tego co pamiętam jest w naturalnych rozmiarach.

Odpowiedz }
Plusy od

"Zjawisko jak najbardziej naturalne."
Nie twierdze, że jest inaczej
"Zdjęcie jest w naturalnych rozmiarach."
Nie chodzi mi o rozmiar zdjęcia- tylko o powiększenie jednej, najlepiej widocznej z kresek.

Odpowiedz }
Plusy od

Niestety ja jeszcze nie robiłem zdjęc nieba nocą ale mam pare wschodów słońca widziane z mojego okna

1
[img][Obrazek: 200807232.jpg] Uploaded with ImageShack.us[/img]

2
[img][Obrazek: 200807214.jpg] Uploaded with ImageShack.us[/img]

3
[img][Obrazek: 20080718051424.jpg] Uploaded with ImageShack.us[/img]

4
Raz próbowałem zrobić księżyc i tak mi wyszło
[img][Obrazek: dsc5896f.jpg] Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-12, 09:56)bufa2905 napisał(a): Zjawisko jak najbardziej naturalne. Pokazany ruch gwiazd i wycinek drogi mlecznej. Czas naświetlania 10 minut. Zdjęcie, z tego co pamiętam jest w naturalnych rozmiarach.

Nie chciałbym być nadto upierdliwy, ale chyba raczej chodzi o "pozorny ruch gwiazd". "Kreski" powstają na wskutek ruchu obrotowego ziemi. Przepraszam za wtręt. Pozdro.
Listen old soldier to the sound in your ears
Of too many battles of too many years
But there's only one thing you've learned in defeat:
That losing is bitter and victory is sweet

Odpowiedz }
Plusy od

5
[img][Obrazek: 20080715053355.jpg] Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odpowiedz }
Plusy od

Kompozycja mi nie pasuje.
1. Dał bym trochę dołu, tak aby dolny zarys był w jednej trzecie wysokości czyli dobre 4 centymetry.
2. Należałoby przesunąć o jedną 1/3 w lewo aby kępa a za nią zachodzące słońce było w mocnym punkcie z prawej strony zdjęcia.

Rada: Wykonywać zdjęcia szerszym kadrem dającym szansę modyfikacji, albo obserwować to co w wizjerze, a nie skupiać się na tym co nas najbardziej interesuje - czyli środek kadru
Ps. Przeważnie nie zwraca się uwagi na "boki.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-12, 21:32)bufa2905 napisał(a): Kompozycja mi nie pasuje.
1. Dał bym trochę dołu, tak aby dolny zarys był w jednej trzecie wysokości czyli dobre 4 centymetry.
2. Należałoby przesunąć o jedną 1/3 w lewo aby kępa a za nią zachodzące słońce było w mocnym punkcie z prawej strony zdjęcia.

Rada: Wykonywać zdjęcia szerszym kadrem dającym szansę modyfikacji, albo obserwować to co w wizjerze, a nie skupiać się na tym co nas najbardziej interesuje - czyli środek kadru
Ps. Przeważnie nie zwraca się uwagi na "boki.

czy wg ciebie na wczesniejszych zdjęciech w tym poście jet ten sam błąd?

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.