Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nauka gry na gitarze elektrycznej

Chciałabym dowiedzieć się czy ktoś z Was - forumowiczów, zna osoby udzielające lekcji gry na gitarze elektrycznej. Szkołę Yamaha pomijam.
Z góry dziękuję za informację Smile

Odpowiedz }
Plusy od

dla grającego na zwykłym pudle i mającego nieco stażu przeniesienie swoich umiejętności na elektryczną to niewielka różnica

sam gram na elektroakustycznej, kiedyś grałem na klasyczne, akustycznej i elektrycznej

pytanie - czy szukasz kogoś od kogo nauczysz się podstaw gry - akordy i bicie czy też chcesz nauczyć się operowania wiosłem pod kątem przesterów i innych efektów gitarowych?
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

Znam takich ludzi, ale w Gdańsku. Tak to nie wiem który gitarzysta jeszcze się w to bawi u nas w Tczewie. Popytam jeszcze.

Robak, gitara elektryczna a akustyczna czy co gorsza klasyczna to kompletnie inna szkoła grania, wydobywania brzmienia, inna motoryka głównie lewej ręki, techniki grania i jeszcze do tego dochodzi kreowanie brzmień poprzez dobór przystawek, efektów, przedwzmacniaczy i głośników. Na początku może jest jeszcze niewielka różnica, ale po chwili trzeba się określić czy chce się grać na tym czy na tym.

Odpowiedz }
Plusy od

skoro A pisze, że chce się nauczyć to rozumiem, że to początki i wówczs nie ma specjalnego znaczenia jaki to rodzaj wiosła

ale jak piszesz później już jest inaczej, bo elektryk nie daje rezonansu a tutaj działają przystawki; jak to mówią - im dalej w las tym więcej drzew

trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć; do tego godzina czy dwie z nauczyielem w tygodniu na pewno nie wystarczą; ważne by samemu też trenować i odrabiać zadania domowe

a tak z innej bajki - jakieś 10 lat temu uczyłem kilku osób grać na gitarze - były to warsztaty w Forum Inicjatyw Społecznych MOPS przy ul. Łaziennej; wiem że jeden z tych ludzików gra teraz z zespole na elektryku, zatem ważne są podstawy, resty da się nauczyć (potrzebna jest cierpliwość, determinacja i zrozumienie przez rodzinę Tongue )

sam też chciałbym się nauczyć gry na gitarze, ale basowej Shy

Odpowiedz }
Plusy od

To byś długo musiał się uczyć Wink
Gitara elektryczna a gitara klasyczna jest jak bass do kontrabasu. Dla grającego na kontrabasie i mającego nieco stażu przeniesienie swoich umiejętności na gitarę basową to niewielka różnica.

Nie wprowadzaj dziewczyny w błąd, chce na elektrycznej to powinna zacząć od nauki na tym instrumencie, nie innym. Sorry, ale przypomina mi to gadanie wielu rodziców do dzieci w stylu "chcesz elektryczną ? Naucz się najpierw na takiej". Pudło zawsze można wziąć do łapy i coś zagrać. n/o

Pozdro Wink

A
Podeślę Ci jeden namiar Smile

Odpowiedz }
Plusy od

@robak
wolałabym od razu zacząć od elektryka, ale dzięki za zainteresowanie i odpowiedź...

@KowaL
dzięki za namiar Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

KowaL - a Twoim zdaniem uczenie się układania chwytów/ akordów w czymś różni się między gitarą elektryczna a pudłem? moim zdaniem nie, ale jak A chce zacząć od elektryka to jej wola Shy

Odpowiedz }
Plusy od

jak to elektryk nie daje rezonansu? na elektrycznej po prostu stosuje się inne techniki gry...
szczególnie jeśli chodzi o przesterowanie...poza tym innych efektów oczekujemy po graniu na elektrycznej...\
owszem strojenie 6 strun, C i G dur na 1 progu jest to samo...reszta jednak się różni...

Odpowiedz }
Plusy od

Jeśli chciałbyś nie osobę prywatną, ale bardziej szkołę i chce Ci się dojeżdżać do Gdańska, to warto spróbować w Akademii Rocka New Drum School. Kilkoro moich znajomych się tam uczyło i wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej nauki! No i faktycznie mogę powiedzieć, że teraz coś tam grać umieją Wink

Odpowiedz }
Plusy od

akademiarocka.com - to fatalna szkoła która naciąga swoich uczniów i na pewno nie nauczy cię grać tylko wyciągnie kasę.
I do tego wynajmuje spamerów
Moja słodka pasja - Bajeczny Torcik

Odpowiedz }
Plusy od

Moim zdaniem nie ma co polecać szkół, a właśnie lepiej chodzić do kogoś kto w indywidualnym tempie będzie uczył prywatnie. Tylko musi to być fachowiec, nie pierwsza lepsza osoba...

Odpowiedz }
Plusy od

Ja uczyłem się indywidualnie mogę podać kontakt do osoby napisz priv

Odpowiedz }
Plusy od

Szkoły przede wszystkim stawiają na umiejętne posługiwanie się palcami i nauką taktu, tempa - czyli tego co cenia sobie profesjonaliści.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.