Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wstawić zdjęcie

Exclamation 

Aby wstawić zdjęcie należy najpierw umieścić je w jakimś miejscu w sieci. Kopiujemy wówczas adres, w którym znajduje się nasze zdjęcie i wklejamy go w okno pojawiające się po wybraniu ikonki "wprowadź obrazek" (podkreślona w przykładzie na czerwono).

[Obrazek: image.jpg]

Można również skorzystać z polecenia: [img]...[/img] - w miejsce kropek wklejamy adres obrazka.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Dzieki za pomoc
ale próbowałem próbowałem próbowałem jako adres URL i jako [img]...[/img] i nic, link przenosi mnie na moja stronę a druga opcja nic ; gdzieś przewineła się informacja iż w adresie na końcu zamiast htm ma byc jpg ale to chyba niewykonalne dla tego typu rozszerzenia ?

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-10-11, 20:58)jaszym napisał(a): Dzieki za pomoc
ale próbowałem próbowałem próbowałem jako adres URL i jako [img]...[/img] i nic, link przenosi mnie na moja stronę a druga opcja nic ; gdzieś przewineła się informacja iż w adresie na końcu zamiast htm ma byc jpg ale to chyba niewykonalne dla tego typu rozszerzenia ?

Jeśli masz już zdjęcie zamieszczone w internecie (i otworzone w normalnym powiększeniu - czyli "kliknięte" o ile jest taka możliwość) to klikasz na nie prawym przyciskiem myszy i wybierasz "Kopiuj adres obrazka..." lub podobną opcję. I w tym skopiowanym adresie powinno być właśnie rozszerzenie .jpg.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Tak jak pisze lukee.

Tak to wygląda w Firefoksie:
[Obrazek: image2.jpg]

a tak np. w Chrome:
[Obrazek: image3.jpg]
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

thx
jutro popróbuję Smile

Odpowiedz }
Plusy od

A tu chyba odpowiedź na moje problemy z wstawieniem zdjęć[Obrazek: 3040821287764283s2.jpg]
jak w opisie "IE 8"

Odpowiedz }
Plusy od

Klikasz "Właściwości" i szukasz pozycji "Adres (URL)". W tym właśnie adresie powinno na końcu znajdować się rozszerzenie .jpg i ten adres kopiujesz. Kiedy skopiowany adres wkleisz w pasek adresu przeglądarki powinno się otworzyć zdjęcie - będziesz wiedział, że skopiowany adres jest poprawny.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Dzięki Smile
wstawiałem przez firefoksa ale teraz przez IE8
jeszcze raz dzieki Smile
[Obrazek: 2936671244398398s2.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: Krzysztof+Komeda1-278x363.jpg]

Skopiuj sobie to co wyżej (podejrzysz klikając np. "odpowiedz" - wówczas zobaczysz podgląd mojego posta z adresem zdjęcia i w jaki sposób jest ujęte w nawiasy). Będziesz mogło przeanalizować, co robisz nie tak.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-15, 23:58)aga_piet napisał(a): [Obrazek: Krzysztof+Komeda1-278x363.jpg]

Skopiuj sobie to co wyżej (podejrzysz klikając np. "odpowiedz" - wówczas zobaczysz podgląd mojego posta z adresem zdjęcia i w jaki sposób jest ujęte w nawiasy). Będziesz mogło przeanalizować, co robisz nie tak.

Odpowiedz }
Plusy od

Wszystko ok, zabrakło ino nawiasów kwadratowych [ ] końcowe "img" musi być poprzedzone ukośnikiem "/". I będzie git Tongue
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-16, 00:12)aga_piet napisał(a): Wszystko ok, zabrakło ino nawiasów kwadratowych [ ] końcowe "img" musi być poprzedzone ukośnikiem "/". I będzie git Tongue

[Obrazek: Krzysztof+Komeda1-278x363.jpg]

Joł!!!

Odpowiedz }
Plusy od

Dzielneś Big Grin
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Żem sie uparłoBig Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.