Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pilne!!! GDZIE KUPIĘ ŚWIEŻE ZIOŁA?

Czy w Tczewie lub okolicach jest miejsce gdzie można zakupić świeże, naturalnie hodowane zioła? Chodzi mi o sklep, hurtownie cokolwiek, który oferuje szeroki wybór ziół. Sprawa jest bardzo pilna...

Odpowiedz }
Plusy od

Hmmm, jest sklep zielarsko-medyczny na Manhattanie ale tam sa raczej takie zwyczajne herbatki ziolowe.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-10-22, 20:20)Nietutejsza napisał(a): Hmmm, jest sklep zielarsko-medyczny na Manhattanie ale tam sa raczej takie zwyczajne herbatki ziolowe.

dzięki Nietutejsza, słyszałam że znajduje się tam taki sklep, ale wątpie by mieli duży wybór świeżych ziół.

hmm...

Odpowiedz }
Plusy od

Świeże w sensie niesuszone? To raczej marne szanse. Na działkach i w ogródkach to już raczej liście się grabi Wink
O jakie konkretnie Ci chodzi?
Jeśli suszone, jest również sklep zielarski na Dąbrowskiego.
Niektóre świeże możesz kupić w marketach ale to raczej takie do kuchni niż leczenia.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Pamiętam, że dosyć dawno widziałem taki sklep z herbatkami i ziołami w ECHO, a dokładnie gdy idziesz do Piotra i Pawła skręcasz w lewo przed kasami i tam za ścianką znajdował się sklep z takimi artykułami- dosyć ukryty i żadnych plakatów nie widziałem, że coś takiego się znajduje.
Nie chcę wprowadzać w błąd czy takie coś się jeszcze znajduje, ale można iść sprawdzić, bo sporo artykułów mieli Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Musisz sama wyhodować - ale raczej "pilnie" nie urośnie...
Będziesz mieć pewność, że 100% zdrowe. O takim sklepie nie słyszałam, pewnie i trudno w Trójmieście znaleźć. Markety - tylko podstawowe - bazylia, oregano, tymianek, pietruszka i koperek...

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-10-23, 11:18)Kein napisał(a): Pamiętam, że dosyć dawno widziałem taki sklep z herbatkami i ziołami w ECHO, a dokładnie gdy idziesz do Piotra i Pawła skręcasz w lewo przed kasami i tam za ścianką znajdował się sklep z takimi artykułami- dosyć ukryty i żadnych plakatów nie widziałem, że coś takiego się znajduje.
Nie chcę wprowadzać w błąd czy takie coś się jeszcze znajduje, ale można iść sprawdzić, bo sporo artykułów mieli Wink

Tego stoiska już nie ma. Poza tym, tam była raczej kawa i herbata.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Prawo UE zabrania tak w dużym skrócie i uproszczeniu. Samodzielna hodowla albo szukanie na lewo niczym marihuany (dla sprzedawców są dość poważne konsekwencje :/ ).
Taki syf o ile się nie mylę jest od 2 lat. Praktycznie stworzono monopol dla wielkich firm, które nie sprzedają i tak świeżych ziół ino susz.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Ostatnio jakieś roślinki widziałem w biedronce na Żwirki. Co to było nie wiem bo się nie znam, ale jakieś przyprawy/zioła - na dziale warzywnym.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

zapytaj np. w sklepie ze zdrowa zywnoscia
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

A kocimiętkę można gdzieś kupić?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Ukradłem łopatę, i mimo że było już późno, to zabawiłem się w grabarza. Kopałem, kopałem i wykopałem... Tematu nowego nie ma co zakładać, a może od tych kilku lat coś się zmieniło.

Poszukuję świeżych ziół, takich jak szałwia, melisa, rumianek, mięta. Ewentualnie mogą być suszone, ale nie w formie piasku w torebkach - to to sobie sam kupię w pierwszej lepszej aptece. Jest aktualnie jakiś sklep zielarski w Tczewie, okolicy lub w 3M? Może gdzieś jakaś wiedźma sprzedaje swoje specyfiki i przy okazji zakupu suszonych nietoperzy i kurzych łap, sprzeda mi również świeże zioła?

Będę dźwięczny za pomoc. Z góry dziękuję.

Odpowiedz }
Plusy od

Szukaj w kwiaciarniach (np. widziałam na Wyszyńskiego obok Banasia). Również na rynku. W marketach marniejsze ale czasem też się trafi coś porządnego.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Za manhattanem jest fajna kwiaciarnia, zioła też sprzedają, ja mogę poratować jedynie lipą z lasu, już ususzoną, zbiór w zeszłym roku, pozostałych wiedźminowych ziół mam niestety na styk, zagroda jest za mała Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiedziałem, że w kwiaciarniach mogą mieć zioła nadające się do "konsumpcji". Sprawdzę to, dziękuję za info.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.