Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 5 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rafgrzen - Fotogaleria

Odpowiedz }
Plusy od

A to na 3 - to na pewno jest plamka?

Odpowiedz }
Plusy od

na niebie raczej tak, chyba że to jakiś obiekt latający Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

no właśnie!!!

Odpowiedz }
Plusy od

dziękuję za ocenę i zachęcam do dalszej oceny przy kolejnych. Bardzo lubię pstrykać, ale obrabiać w komputerze już znacznie mniej. Mobilizuje mnie to do nauki cyfrowej obróbki, bo z tym u mnie najgorzej. Obejrzałem je na innym monitorze (podpiąłem stary monitor kineskopowy) i kolory faktycznie są przejaskrawione, szczególnie na 1 i 4, 2 za jasna, a 3 jakaś taka szaro-żółta. Przyznaję racje tcz45 co do zdjęcia 2. Ciaśniejszy kadr wygląda lepiej. Plamka na 3 to brudna matryca - obecnie po czyszczeniu i jest czysto. 1 zrobiona kompaktem i w JPGu. Poruszona 4 to prawda, zrobione zaraz po zachodzie słońca, duże ISO i jeździec podskakujący góra-dół to kolejne utrudnienie przy panoramowaniu - to tak na usprawiedliwienie.Wink Jeszcze raz dziękuję, małe cięgi mocno mobilizująBig Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-01-19, 19:31)rafgrzen napisał(a): (...)Bardzo lubię pstrykać, ale obrabiać w komputerze już znacznie mniej. Mobilizuje mnie to do nauki cyfrowej obróbki, bo z tym u mnie najgorzej.

Pozwoliłem sobie trochę obrobić 3. Mam nadzieję że się nie pogniewasz. Jakbym miał większy obrazek to dałoby się z tego więcej wyciągnąć. Chcę tylko pokazać kierunek jak ja bym to widział. To jest moja wersja i zrozumiem jeżeli Tobie się nie spodoba. Zamieszczam link do gifa <<KLIK>>

Odpowiedz }
Plusy od

To i ja wtrącę swoje trzy grosze...
1 - za duże nasycenie barw
- kadr dobry, tylko z lewej coś zielonego wchodzi i nie wiem co to jest: czy odległe lasy na wzgórzu, czy ...(?) (rozprasza to moją uwagę)

2 - kolory idealne
- kadr, chyba za mało góry, prawy dolny róg ze skałą niepotrzebny (trzeba było podejść bliżej Big GrinWink )

3 - to najbardziej mi sie podoba, kolory mdłe, ale jakby zwiekszyć kontrast, to może i słoneczko na stoku byśmy zobaczyli dokładniej
- kadr, fajne te dwa plany, jest OK

4 - nie mam zdania, bo zdjęć w ruchu nie robię, ale panning to to nie jest Smile

...tak na podsumowanie, to idziesz w dobrym kierunku, tak dalej.
(2011-01-20, 00:02)Rav napisał(a):
(2011-01-19, 19:31)rafgrzen napisał(a): (...)Bardzo lubię pstrykać, ale obrabiać w komputerze już znacznie mniej. Mobilizuje mnie to do nauki cyfrowej obróbki, bo z tym u mnie najgorzej.

Pozwoliłem sobie trochę obrobić 3. Mam nadzieję że się nie pogniewasz. Jakbym miał większy obrazek to dałoby się z tego więcej wyciągnąć. Chcę tylko pokazać kierunek jak ja bym to widział. To jest moja wersja i zrozumiem jeżeli Tobie się nie spodoba. Zamieszczam link do gifa <<KLIK>>

...dopiero teraz zobaczyłam Twój post....jak ja czytam??? Rolleyes
chciałam tylko powiedzieć, że tak to zdjęcie właśnie widziałam Smile ...czyli słoneczko wyszło Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

RAV zgadzam się z twoim punktem widzenia. Zdjęcie po Twoim warsztacie podoba mi się bardziej.

Odpowiedz }
Plusy od

Przeglądałem zdjęcia obywatela tcz45 i natrafiłem na "zabawę" w HDR. Podoba mi się ta technika, w/g mnie daje nowe możliwości. Poniżej mała próbka tego i czekam na opinie, oczywiście.
5.
[Obrazek: 59e2c964e2ee7464.jpg]

6.
[Obrazek: 8c9da5bb92f22fe6.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Mi się podobają, przede wszystkim kształty są wyraźne, zakładam że fota 2 to PGE Arena, liczba detali widocznych robi wrażenie. Na pierwszym to połączenie nieba z wodą też jest ciekawe Smile Nie widzę przejaskrawień (pewnie dlatego, że słońce już się schowało), a zdjęcia biją kolorem mimo słabej pogodySmile

Duży plus ode mnie

Odpowiedz }
Plusy od

no nie wiem czy waga 37.02 KB wplyneła na jakość foty ale jakieś mydło wyszło ?

Odpowiedz }
Plusy od

Słuszna uwaga Wadek. Umieszczam zdjęcia o rozmiarze ok. 300KB na fotosiku. Po otwarciu zdjęcia i jego powiększeniu osiągam rozmiar max. ok. 70KB. Proszę polećcie mi jakieś inne portale abym nie tracił jakości zdjęcia.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja przesyłam zdjęcia, które chce umieścić na forum na te serwery
http://imageshack.us/
lub
http://iv.pl/
One na pewno nie zmieniają rozmiaru zdjęcia.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Tak jak pisałem w wątku Gdańsk, to tu umieszczam zdjęcia z wypadu do Gdańska. Proszę o Wasze opinie.
7.
[Obrazek: 69436aec66e1003dgen.jpg]

8.
[Obrazek: d99f7f8166f3b142gen.jpg]

9.
[Obrazek: 9fc7732f4c66fb6agen.jpg]

10.
[Obrazek: f6e119abc0c00766.jpg]

11.
[Obrazek: b3eae0043f06fd7a.jpg]

12.
[Obrazek: 007e6e42685e654bgen.jpg]

Z góry wyjaśniam, że w 9 i 12 umyślnie łamię zasady, nie wiem czy podzielacie taką decyzję.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.