Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekarz rodzinny

(2011-01-31, 18:47)Dredziata napisał(a): A do Ożgi można się zapisać? Bo jak się zapisywałam, to powiedziano mi, że Ożga ma komplet pacjentów i muszę wybrać kogoś innego.
Wybrałam Kapustę, ale chętnie przeniosłabym się do Ożgi.

Pewnie ,że można, nie musisz chodzić do lekarza prowadzącego,
możesz zarejestrować się do którego lekarza chcesz o ile ma w tym dniu jeszcze jakieś wolne miejsce, do Ożgi trzeba się rejestrować z samego rana by się dostać , bo ludzie już przed 8mą przychodzą żeby się załapać.

Odpowiedz }
Plusy od

Małgo napisał(a):Pewnie ,że można, nie musisz chodzić do lekarza prowadzącego,
możesz zarejestrować się do którego lekarza chcesz o ile ma w tym dniu jeszcze jakieś wolne miejsce, do Ożgi trzeba się rejestrować z samego rana by się dostać , bo ludzie już przed 8mą przychodzą żeby się załapać.

Czyli rozumiem, że nawet jeśli mój lekarz prowadzący przyjmuje, to ja mogę się zarejestrować do innego lekarza? Do tej pory myślałam, że jeśli do mojego lekarza nie ma miejsc lub nie przyjmuje danego dnia, to wtedy mogę zarejestrować się gdzieś indziej.
A jak wygląda sprawa ze zmianą lekarza prowadzącego?

I jeszcze jedno. Może nie związane z lekarzem rodzinnym, ale jednak "bajka" podobna i może ktoś będzie wiedział jak to jest.
Otóż, kiedy byłam w ciąży pierwszy raz, to pod koniec wybierałam położną środowiskową (tak to się chyba nazywa), która przyszła do mnie kilka dni po porodzie zdjąć szwy i obejrzeć dziecko.
Jakiś rok temu, kiedy byłam w Medice, była pani, która mówiła, że jest położną środowiskową, i że ja muszę się zapisać itd.
Byłam wtedy z dzieckiem i nie za bardzo wszystko zrozumiałam co do mnie mówiła :/.
Teraz jestem w ciąży, w książeczce RUM mam dwie pieczątki od położnych (tą pierwszą i tą, która była w Medice). Która teraz do mnie przyjdzie po porodzie? I dlaczego musiałam się zapisać do tej pani w Medice?

Odpowiedz }
Plusy od

nie musiałaś się zapisać do pielęgniarki ani położnej w medice. generalnie przyjęte jest, że pielęgniarka i połolżna współpracują z poz ( lekarz rodzinny) ale pacjent nie musi się na to zgodzić...chociaż może mieć trudniej bo inny dostęp do piel lub położnej a współpracująca z przychodnią inaczej patrzy.
a co do pytania... obowiązuje ostatnio podpisana deklaracja wyboru lek/piel/położ. czyli wynika, że jesteś w medice ale zawsze możesz zmienić.
pozdrawiam

Odpowiedz }
Plusy od

Podpisałam taką zgodę, bo usłyszałam, że muszę wybrać położną. Mówiłam, że wybierałam położną przed pierwszym porodem, ale to nie zrobiło na nikim wrażenia, więc pomyślałam, że przed każdym porodem trzeba wybierać.
Nie będę raczej niczego zmieniać, bo prawdę mówiąc, to nie chce mi się w to bawić. I tak przyjdzie raz na 15 minut, więc nie będę sobie tym głowy zawracać.
Chodziło mi tylko o to, czy jeśli ja się najpierw nie wypisywałam w żadne sposób od tej pierwszej położnej, to czy w końcu nie będzie tak, że przyjdą dwie czy coś Tongue.

Odpowiedz }
Plusy od

Też byłam w Medice w trakcie gdy na recepcji stała położna środowiskowa i "zaganiała" pacjentki. Mówiła tylko, że tak trzeba i żebym jedynie złożyła podpis w stosownym miejscu, a ona resztę wypełni. Nie wiem jak Wy, ale ja nie składam podpisu na pustym dokumencie i nie w pośpiechu. Wzięłam dokument do domu i wtedy zdecydowałam, że żadna położna nie jest mi teraz konieczna i że nic nie będę podpisywać. Druga sprawa, że podejrzewam, że położna była taka ochocza do przyjmowania pacjentek, bo ma płacone od pacjentki, ale tu się mogę mylić.

Biurokracja jest tu straszna. Na wszystko trzeba kope dokumentów. W innych województwach tak nie jest. Gdy urodziłam poza pomorskim to wizyty położnej środowiskowej i pediatry były automatyczne i bez papierologii. Sztuka dla sztuki.

Odpowiedz }
Plusy od

od kilku miesięcy zmieniły się przepisy i biurokrację zaostrzono nawet w innych województwach...
a papier musi być...położna za darmo nie przyjdzie...musisz być na jej liście i wtedy dostanie za ciebie pieniądze..życie Smile

Odpowiedz }
Plusy od

No to u mnie sytuacja była taka jak u Nietutejszej, tyle, że ja wypełniałam cały dokument, a nie tylko podpis - samego podpisu też bym nie złożyła.
"Wybrałam" tą położną, bo tłumaczyłam to sobie tak, że w Medice się leczę, to i położna stąd ma być. Z resztą nie tylko ja wtedy wypisywałam ten dokument o "wyborze".

Ale jak się tak teraz zastanawiam, to chyba jednak z niej zrezygnuję. Wkurzyłam się na to, że nie powiedziała prawdy (mówiłam, że ja już raz wybierałam położną) i jeszcze ma dostać za mnie kasę?

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-01, 23:18)acid napisał(a): od kilku miesięcy zmieniły się przepisy i biurokrację zaostrzono nawet w innych województwach...
a papier musi być...położna za darmo nie przyjdzie...musisz być na jej liście i wtedy dostanie za ciebie pieniądze..życie Smile

O zobacz, chyba masz rację, bo w MediPolu do którego poszłam latem też była położna rozdająca pacjentkom decyzje wyboru. Musi byc coś na rzeczy.

(2011-02-02, 09:46)Dredziata napisał(a): "Wybrałam" tą położną, bo tłumaczyłam to sobie tak, że w Medice się leczę, to i położna stąd ma być.

Niby na logikę tak, ale położną możesz mieć skąd zechcesz. Nie koniecznie z tej przychodni w której jesteś zapisana. Chciałabym mieć jakieś info na temat położnych coby móc wybrać tę najlepszą, a nie tę która mi wciska, że tak musi być.

Odpowiedz }
Plusy od

Acid mam pytanie bo widzę że zorientowany jesteśSmile, czy wizyta pediatry w domu po porodzie jest obowiązkowa dla lekarza?
Kiedyś było że jest, ale w Polimedzie zignorowali temat i kazali ewentualnie przyjść mi z dzieckiem na wizytę do przychodni a to mi się nie uśmiecha.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-02, 20:54)ankore napisał(a): Acid mam pytanie bo widzę że zorientowany jesteśSmile, czy wizyta pediatry w domu po porodzie jest obowiązkowa dla lekarza?
Kiedyś było że jest, ale w Polimedzie zignorowali temat i kazali ewentualnie przyjść mi z dzieckiem na wizytę do przychodni a to mi się nie uśmiecha.

Z tego co wiem (doświadczenie własne Big Grin), wizyta pediatry nie wchodzi w grę. Po porodzie odwiedza Cię "środowiskowa".

Odpowiedz }
Plusy od

wizyty patronażowe położnej są obowiązkowe...zdaje się, że możliwe są 1 na tydzień....nie pamiętam dokładnie. raczej obowiązkowej wizyty pediatry nie ma...ale się jeszcze dopytam Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-02, 20:54)ankore napisał(a): Acid mam pytanie bo widzę że zorientowany jesteśSmile, czy wizyta pediatry w domu po porodzie jest obowiązkowa dla lekarza?

nie słyszałam, żeby pediatra odwiedział w domu malucha tuz po urodzeniu. Trzeba samemu udac się do przychodni ok. 2 tyg. po porodzie.

Odpowiedz }
Plusy od

Takie rzeczy to tylko w Erze Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Leśna Góra nam się marzy...czy to jest naprawdę nierealne?

Odpowiedz }
Plusy od

Tak albo dr Lubicz....Smile Tylko , że on lubi % Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.