Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła SP11 opinie

Ja mam jeszcze trochę czasu, zanim moje dziecko pójdzie do szkoły, ale nie chciałabym, żeby Paweł stał np. na mrozie.
Nie mówię o przyzwalaniu na bieganie po szkole itd. ale wpuścić dzieciaki do szatni żeby się przebrały, poczekały tam na dzwonek, a przede wszystkim nie marzły, to nie jest "rozpuszczanie", to po prostu normalne traktowanie.
Skoro w SP 11 są szafki, to wygląda to zapewne trochę inaczej niż w szkołach, w których są szatnie, ale i tak powinno być miejsce, gdzie dzieci mogą się schować przed mrozem, wiatrem, deszczem czy palącym słońcem.
Wątpię, żeby nauczyciele czekali przed szkołą na dzwonek.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-04, 07:20)Max napisał(a):
(2011-02-04, 00:15)karo napisał(a): Może to niepopularne co napiszę , ale uważam, że niektórym rodzicom we łbach się poprzewracało. Traktują swoje dzieci jakby były z cukru. Potem dziwimy sie roszczeniowym postawom małolatów.

Nie zamierzam tu wdawać się w spory ideologiczne lecz jeśli weźmiemy pod uwagę obecną reformę szkolnictwa gdzie do szkoły mają iść 6-co latki (a jeśli dziecko jest z końca roku to będą to 5-co latki) to przetrzymywanie takich maluchów podczas naprawdę mroźnych poranków przed szkołą nie nastawia pozytywnie do tego co MEN nazwał w swojej reformie "przyjazna szkoła"

tak, zgadzam się: maluszki pod drzwiami to byłaby zupełnie inna sprawa. Myślę, że w żadnej szkole tak się nie będzie działo!

Odpowiedz }
Plusy od

To może ja się wypowiem jako były nauczyciel tej szkoły. Z tego co pamiętam dzieci są trzymane do 7.50 przed szkołą z prostego powodu - od 7.50 nauczyciele zaczynają dyżury. Wcześniej nie ma ich na korytarzach i kto by odpowiadał jakby się coś stało dziecku? Przed 7.50 nauczyciele nie odpowiadają za dzieci, wtedy za nie jeszcze odpowiadają rodzice.

Druga sprawa - szkoła ma taki rozkład, że do głównego korytarza prowadzi wąski korytarz, na którym są szafki i wejścia do toalet. Gdy korytarzyk ten w czasie przerwy zajmują przebierające się dzieci, rodzice, babcie, dziadkowie, dzieci pragnące dostać się do toalety to nauczyciele i inni uczniowie nie są w stanie przedostać się przez ten kordon bez uszczerbku na zdrowiu Wink

Co do świetlicy - zajęcia prowadzone przez panie świetliczanki są ciekawe a i z tego co pamiętam tłumów za dużych w świetlicy nie ma.

Co do reszty to można znaleźć na stonie www szkoły http://sp11tczew.webpark.pl/

Pozdrawiam!

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.