Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Mechanik" - Technik Informatyk

Witam!
Jestem obecnie w 3 klasie gimnazjum.
Chciałbym zapytać, jakie wymagania (przedmioty itd.) są na Technika-Informatyka w 'Mechaniku' ? Z tego co się orientuję, to jest tam taki profil.
Na stronie szkoły nie mogę nic znaleźć, tak więc prosiłbym o jakieś informacje Wink Na ten profil na pewno będzie mi potrzebna matma, która u mnie wypada słabo - ale jak się pouczę to 4 wyciągnę. Z samej informatyki miałem 4 (w 3 klasie już informatyki nie mam). Dam radę w tej szkole? Interesuję się informatyką, dlatego chciałbym się kształcić w tym kierunku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem na jakiej zasadzie tam przyjmują, ale to chyba zależy bardziej od testów gimn. niż ocen. Tylko powiem Ci szczerze, że znam paru ludzi z mechanika i w sumie tylko jeden chłopak potraktował tę szkołę poważnie, reszta uległa pewnemu 'zbydleceniu' pod wpływem nowych kolegów. Jeśli naprawdę interesuje Cię informatyka i masz na tyle silną psychę, żeby faktycznie się uczyć, to wszędzie dasz radę Wink

Powodzenia Big Grin
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

Quam, a jaka dziedzina informatyki Cię interesuje?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Przepiura - 'zbydlęceniu' raczej nie ulegnę, znajomi nie mają na mnie wpływu Wink
Manif - grafika komputerowa, programowanie.. Moja wiedza na ten temat nie jest duża, ale o to chodzi w takiej szkole, aby kształcić się w konkretną stronę, prawda? Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Zastanów się w takim razie, czy warto bawić się w technikum (w którym przy dobrych wiatrach łykniesz trochę sieci komputerowych, budowy komputera + podstaw programowania - poprawcie mnie jeśli się mylę), czy nie lepiej nastawić się na politechnikę, a teraz pójść do liceum? Szansę na dostanie się na dobre studia z pewnością masz wyższą przy ukończeniu np. Curie, niż mechanika.. A tytuł 'technik informatyk' wydaje się być niewiele wart jeśli poważnie myślisz o karierze programisty.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Tylko , że taki tytuł technika jest jakimś wyjściem awaryjnym gdyby ze studiami coś nie wyszło...

Odpowiedz }
Plusy od

W Curie jest klasa o profilu mat.-inf. /przynajmniej 2 lata temu jeszcze była Tongue/ ale nie wiem czy dużo się tam można nauczyć; byłam co prawda na matfizie, ale nauczycieli mieliśmy tych samych.
(2011-02-05, 11:55)Quam napisał(a): 'zbydlęceniu' raczej nie ulegnę, znajomi nie mają na mnie wpływu Wink
też tak myślałam Big GrinBig GrinBig Grin

Manif może mieć rację, nawet jak w ogólniaku infa nie stoi na najwyższym poziomie to masz tam o wiele wyższy poziom matmy i fizy. A jeśli zdecydujesz się na infę na studiach na np. polibudzie to te przedmioty będą Twoją główną bolączką Tongue Będzie pewnie ciężej, ale na dłuższą metę jest to bardziej opłacalne; no i po ogólniaku zawsze masz szerszy wybór, gdybyś zainteresował się jakimś innym kierunkiem.

_______
Drążę temat bo miałam identyczny dylemat 4 lata temu Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem czy dałbym radę dostać się do Curie. Jeżeli w mechaniku na prawdę tak mało można się nauczyć, to nie opłaca się tam iść... No cóż, popracuję nad ocenami, i złożę papiery do Curie i awaryjnie do mechanika. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

A jak poszły Ci testy gimnazjalne? Wiem że próg się obniżał ostatnio, koleżanka poszła 2 lata temu na biol chem mając łącznie ok.80-90 pkt., a to był chyba najbardziej oblegany profil

Odpowiedz }
Plusy od

Co do klasy Ti: 2 lata temu wystarczyło mieć 90-95 punktów. Ogólnie w szkole nie jest, aż tak łatwo jak się wydaje. Najciężej jest z matmy, fizyki i chemii (najczęściej poprawiane przedmioty). Ogólnie z programowania w pierwszej klasie będziesz mieć pascala, druga/trzecia klasa to C++. Co dalej to nie wiem.
Po technikum zawsze można iść na jakieś studium 2 letnie i masz pełne wykształcenie to z pracą nie powinno być problemów.

Odpowiedz }
Plusy od

Grafika, a programowanie to zupełnie różne sprawy. Jeśli średnio czujesz się w obu to lepiej nie pchaj się w informatykę - z doświadczenia wiem, że wielu ludzi się potem dusi, bo muszą potem zajmować się czyszczeniem komputerów czy instalowaniem oprogramowania.
Technikum to zbyt śmiała decyzja, jeśli nie jesteś pewny, że pokochasz sieci komputerowe albo programowanie. Grafika to zupełnie inna para kaloszy - lepiej LO i kurs plastyczny.
Jeśli chcesz programować to zadaj sobie pytanie - jak radzisz sobie z matematyką, fizyką oraz myśleniem abstrakcyjnym. Głównie w Twoim wieku powinno się przejawiać tym, czy potrafisz samodzielnie podejść do rozwiązania jakiś problemów matematycznych czy lecisz wyłącznie podręcznikowo.
Programowanie to nie jest taki prosty kawałek chleba i widziałem już wielu, którzy wymiękali na studiach, bo po prostu nie mieli ku temu predyspozycji. Pierwszym objawem są problemy z matematyką Wink
Jeśli zaś kochasz matmę - to programowanie będzie dobrym wyborem.
Jednak w Tczewie nie ma dobrych nauczycieli programowania. Pytanie czy w mechaniku na tej specjalności są "techniki cyfrowe" albo inne przedmioty, które nauczą Cię podstaw elektroniki, które będą niezbędne by przebrnąć przez studia. Jeśli nie to i tak lepsze będzie liceum. Odpoczniesz, a zaoszczędzony czas poświęcisz na naukę tego, co naprawdę potrzebne.

waflowy: co to jest "pełne wykształcenie"? Przecież w trakcie tych studium 2letnich nic nie ma. Same podstawy, których można się nauczyć w 3 miesiące samodzielnie.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Wiem że grafika i programowanie to dwie zupełnie różne sprawy, ale chciałbym się uczyć w tym zakresie. Ale po tym co piszesz, już sam nie jestem pewien, co robić. Myślałem też o ''ekonomiku'' na profil ''technik organizacji usług gastronomicznych'' - całkowicie odmienny profil od Technik-Informatyk, ale też mnie interesuje... Z tego co wyczytałem na stronie tej szkoły, ''punktowane przedmioty'' to j. polski, matematyka, informatyka, język obcy (nie wiem co informatyka może mieć z tym wspólnego, ale moje oceny z tych przedmiotów na I semestr to kolejno 4, 3, 4(druga klasa) 4. Na II semestr jestem w stanie wyciągnąć 5 z j. obcego <niemiecki> i z j. polskiego oraz 4 z matematyki. ).

Odpowiedz }
Plusy od

Język obcy niezbędny jest do czytania dokumentacji. Mamy 2011 rok, a informacje w naszym języku pojawiają się 3-7 lat po wprowadzeniu danej technologii na rynek. Niegdyś na studia informatyczne oceniano j. angielski, matematykę oraz fizykę.
Jeżeli jednak z matematyki masz 3 to dobrze radzę - odpuść sobie informatykę. Chyba, że to 3 to za wagary, a test zaliczyłeś na 95% lub lepiej. No chyba, że zakładasz się solidnie wziąć do roboty, a matematyka chociaż odrobinę Cię interesuje.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Dzięki wielkie za rady Smile Teraz łatwiej będzie mi podjąć decyzję. Będę musiał jeszcze nad tym pomyśleć, usiąść i na spokojnie podjąć decyzję. Ale chyba jednak będę musiał odpuścić tą informatykę. Sad

Odpowiedz }
Plusy od

Nie rezygnuj zanim nie spróbujesz Smile a nawet jeśli nie dasz rady z informatyką to jest cała masa podobnych i równie ciekawych opcji do wyboru, 3mam kciuki! Smile

---
aha, a jakbyś zdecydował się na kiri /co osobiście bardzo polecam Tongue/ to w razie jakiś problemów czy wątpliwości wal śmiało na pw

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.