Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 8 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje fotki Yrek

(2011-02-15, 23:03)rafgrzen napisał(a): najbardziej podoba mi się zdjęcie nr7, do tego ładne kolory nieba i wyraźne obiekty główne. Szkoda tylko, że ten bilbord teki jasny i ta latarnia w prawym dolnym (ale mogę się mylić co do latarni)

Tak to latarnia, a co do bilbordu to niestety przy długim czasie naświetlania to masakra...Confused

[Obrazek: 009.jpg]

no i coś już bardziej oklepanegoWink :
[Obrazek: 001.jpg]
Made in Turkey:

1
[Obrazek: 0013--1500Q100M.jpg]

2
[Obrazek: 0014--1500Q100M.jpg]

3
[Obrazek: 0016--1500Q100M.jpg]

4
[Obrazek: 0018--1500Q100M.jpg]

5
[Obrazek: 0019--1500Q100M.jpg]

6
[Obrazek: 0021--1500Q100M.jpg]

7
[Obrazek: 0036--1500Q100M.jpg]

8
[Obrazek: 0037--1500Q100M.jpg]

... i szkoda, że tylko pierwsze robione było w Złotej Godzinie.Confused

Odpowiedz }
Plusy od

jaki miły powiew lata w środku zimy Smile

Odpowiedz }
Plusy od

najbardziej podoba mi się 6, szczególnie ułożenie flagi oraz jej kontrast w stosunku do tła.

Odpowiedz }
Plusy od

coś "bardziej oklepanego" podoba mi się najbardziej, szkoda tylko że z lewej strony ta ciemna kreska (brzeg budynku jest), ale poza tym genialne na pocztówkę ;]

Odpowiedz }
Plusy od

2 i 6 ładne

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

most jak zwykle piękny, tylko te badyle ;p

Odpowiedz }
Plusy od

Tongue 

No proszę, nasz most zwykle (choć nie zawsze) fotografowany z drugiej strony.
Kolory cudne, mam nadzieje, że naturel, bo jeszcze nie umiem rozpoznawać tych "naprawianych" zdjęć. Chyba jednak na tym etapie mojej "niewiedzy" wolę zdjęcia prawdziwe, nie typu CSI. Ale uczę się.
Też mam zdjęcie całkowicie "naturel",
ale kolory są nieprawdopodobne, że nie mam odwagi poddać ocenie, co by łomotu nie dostać.

Odpowiedz }
Plusy od

...wiem wiem badyleSad niestety jeszcze nie opanowałem PS aby je usunąć a kadrowaniem zbyt wiele umyka.
Co do kolorów to naturel, po prostu Złota GodzinaWink

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-26, 23:12)Yrek napisał(a): ...wiem wiem badyleSad niestety jeszcze nie opanowałem PS aby je usunąć a kadrowaniem zbyt wiele umyka.

Znajdź w Przyborniku coś takiego jak Punktowy pędzel korygujący i po prostu przesuń nim po badylach. Wcześniej dopasuj tylko końcówkę pędzla (nawiasy kwadratowe na klawiaturze) żeby nie był zbyt duży (około 2x większy niż szerokość badyli). Zniknie jak ręką odjął Big Grin
Zapraszam na jutrzejsze warsztaty.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-26, 23:18)Remoo napisał(a):
(2011-02-26, 23:12)Yrek napisał(a): ...wiem wiem badyleSad niestety jeszcze nie opanowałem PS aby je usunąć a kadrowaniem zbyt wiele umyka.

Znajdź w Przyborniku coś takiego jak Punktowy pędzel korygujący i po prostu przesuń nim po badylach. Wcześniej dopasuj tylko końcówkę pędzla (nawiasy kwadratowe na klawiaturze) żeby nie był zbyt duży (około 2x większy niż szerokość badyli). Zniknie jak ręką odjął Big Grin
Zapraszam na jutrzejsze warsztaty.

Remoo dzięki za podpowiedź. Na warsztaty niestety Sad nie dam rady przyjść, a szkoda bo na pewno będzie można wiele się nauczyć

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: 0082--1500Q100M.jpg]

poprawiłem wg wskazówek, dziękiWink

Odpowiedz }
Plusy od

Niewielka ingerencja poprawia odbiór fotki... Tzn - nic nie zakłóca jej odbioru! I to przekonuje mnie do stosowania obróbki Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-27, 19:36)sajgon napisał(a): Niewielka ingerencja poprawia odbiór fotki... Tzn - nic nie zakłóca jej odbioru! I to przekonuje mnie do stosowania obróbki Big Grin

Ja dalej nie jestem przekonany. Zresztą wszyscy już znają moje zdanie. Krzak był na zdjęciu, bo po prostu on tam jest!!!!! Jedyne co bym zrobił, to pokazał go troszkę więcej - tak przynajmniej 1/3 krzaka. Natomiast gdyby krzak mi wyrósł w pokoju z parkietu, to jak najbardziej starałbym się go wyretuszować.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-27, 20:04)krzych napisał(a): (...) Krzak był na zdjęciu, bo po prostu on tam jest!!!!! Jedyne co bym zrobił, to pokazał go troszkę więcej - tak przynajmniej 1/3 krzaka.
(...)

Zgoda - to też jest sposób na ciekawe zdjęcie. Jednak gdy pstrykając fotkę nie zwrócimy uwagi na taki drobiazg jak dwie gałązki - jest nam pomocny program z gumką Tongue

A cóż to za dubel - bubel? Ynternet mi się zbiesił Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.