Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIWO

Może w Brico mają wagi...
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Leoncjo Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-08-17, 18:38)Michalkos napisał(a): Witajcie,

Forumowicze, gdzie w Tczewie znajdę sklep z akcesoriami do ważenia piwa?

P.S: Pierwszy post na forum i od razu w takim wątku (nie, nie jestem alkoholikiem).

Ludzie piwo się waRZy!!!! Przez "RZ"!!!

W Tczewie raczej nie znajdziesz takiego sklepu, pozostają sklepy internetowe.

W naszym mieście ogólnie z dostępnością dobrego piwa jest chyba coraz lepiej.
W marketach jest coraz więcej piw regionalnych, w Tesco nawet można trafić na craft Smile  W Czarlinie jest sklep gdzie można dostać min. Pinte, Ale Browar, Wrężel czy Kingpina.

Odpowiedz }
Plusy od

Ty go poprawiasz, a może on chce ważyć.

Tylko nie wiem, czy do ważenia piwa jest potrzebna jakaś specjalna waga.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Moim odkryciem jest ostatnio zawartość lodówki w Tesco. Kupiłem w promocji Lost Weekend za pół ceny. Smak taki, jak lubię Wink
Piłem też ostatnio Atak Chmielu (pojawił się na krótko w PiP), też bardzo dobre. Ale drogie... Wolę jednak zapłacić trochę więcej i napić się dobrego piwa od czasu do czasu.

Odpowiedz }
Plusy od

Atak Chmielu to chyba z Pinty jest, co nie? Widziałeś inne?
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Pinta Smile W carrefour też przez moment był Atak Chmielu, A Ja Pale Ale i chyba Pierwsza Pomoc. Niestety teraz już nie ma Sad

Odpowiedz }
Plusy od

Mam nadzieję, że oferta piw rzemieślniczych jednak pozostanie w marketach i będzie się poszerzać.
Wczoraj otworzyłem nieznane mi do tej pory piwo Po Robocie, wędzony porter z Browaru Zakładowego. Uwaga na mocne nagazowanie, po otwarciu piana ucieka z butelki. Poza tym wyśmienite.
Kupiłem w pubie na warszawskiej starówce.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Byłem na ostatnim Amber Fest w GDA, przy stadionie, organizowanym przez browar Amber.
Taki sobie festyn, z koncertami pod koniec dnia, z piwem z browaru Amber, drogim pieczywem i innymi rzeczami w przesadzonych cenach.
Jeśli chodzi o piwo, to niestety, ale... cienkie to piwo... Kilka miesięcy temu piłem Johannesa w helskim barze i było nawet znośne, ale to, co sprzedawali na festynie to wodnista ciecz prawie bez smaku. Pszeniczne wodniste i bez smaku i aromatu. Czarny Bez bez aromatu czarnego bzu... Porażka...
Spodziewałem się, że browar pokaże jakieś nowe produkty, a tu pustka i porażka: pokazali stare produkty w pogorszonej jakości, po 5 zł za 0,5 litra..
Niestety, nie polecam.

Odpowiedz }
Plusy od

Ostatnia wizyta w Tesco w STG mnie zszokowała. Tam jest chyba największy wybór rzemiosła spośród wszystkich marketów. I sukcesywnie się powiększa.
Ceny od 6 do 10 zł. Atak Chmielu też jest Wink
Zakupy bardzo udane Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Warzone, ważone, ale szlag to przez k powiedział.

Odpowiedz }
Plusy od Harry

W imieniu Wolnego Browaru Tczewskiego, zapraszam na "Październik na Fest 2016" [Obrazek: beer.gif]
[Obrazek: 1383151_175656802636489_2071001711_n.jpg...e=58A74B40]

Cytat:Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie przy złocistym trunku, organizowane przez Wolny Browar Tczewski. W sobotę 22 października odbędą się następujące wydarzenia:
15 - 19 Warsztaty piwne czyli warzenie piwa na żywo. Niezwykła okazja do nauki samodzielnego tworzenia piwa domowego. Każdy uczestnik zostanie zaproszony na późniejszą degustacje piwa, które powstało tego dnia (koszt uczestnictwa 10 zł, zgłoszenie - wiadomość o treści WARSZTATY). 
19.30 oficjalne otwarcie imprezy - krótka historia Wolnego Browaru i tczewskiego piwowarstwa. 
O 20 impreza rozdziela się na dwie części. Jedną z nich będzie godzinna degustacja 8 piw regionalnych wraz z komentarzem doświadczonego degustatora (koszt uczestnictwa to 15 zł, zgłoszenia – wiadomość o treści DEGUSTACJA). Równocześnie, w części bezpłatnej, opowieść o piwnych pamiątkach i pokaz najlepszych okazów, a także rozmowa o zakładaniu własnego browaru. O 21 kończy się część oficjalna i rozpoczynają piwne rozmowy kuluarowe. Dla piwowarów domowych będzie specjalny kącik z radami od bardziej doświadczonych kolegów, a pierwsze osoby które przyniosą swoje wyroby otrzymają piwną niespodziankę. Przez cały czas imprezy dostępne będzie 11 piw regionalnych z browarów Spółdzielczego, Ambera, Gościszewa, Ale Browaru i Browar w Grodzisku [Obrazek: smile.gif]

Termin:
22.10.2016 r.

Godzina:
od 15:00

Miejsce:
Stara Dama (była Fama - nawet się rymuje [Obrazek: biggrin.gif] )

Więcej informacji oraz zapisy: Wolny Browar Tczewski na FB lub Październik na Fest

O Wolnym Browarze na forum DT: Dawny Tczew 

Zapraszamy! [Obrazek: beer.gif][Obrazek: beer.gif][Obrazek: beer.gif]

Odpowiedz }
Plusy od

Bylo już o sklepie Zito w Czarlinie? Zwykły wiejski sklepik z działem ze sporą ilością rozmaitych pyszności. Jest w czym wybierać, a brodaty pan w okularach zna się na rzeczy i potrafi doradzić.
Listen old soldier to the sound in your ears
Of too many battles of too many years
But there's only one thing you've learned in defeat:
That losing is bitter and victory is sweet

Odpowiedz }
Plusy od

Chyba nie było, ale ja tam już byłem i mogę potwierdzić powyższe Smile
Dla kierowców jest nawet "na-chmiel-ona", woda chmielona, napój bezalkoholowy Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.