Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opinie o ssp 2

Question 

ktos ma jakies doswiadczenia z ta szkola bo tak tu przegladam pogadanki i nikt nie wspomina o tej szkole a moje dzieciaki bym tam chetnie wyslal

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-16, 17:23)psujak napisał(a): ktos ma jakies doswiadczenia z ta szkola bo tak tu przegladam pogadanki i nikt nie wspomina o tej szkole a moje dzieciaki bym tam chetnie wyslal

To wyślij Smile
Z całą odpowiedzialnośćią polecam tą szkołę. Sama do niej chodziłam jak jeszcze istniało Liceum Sportowe Big Grin a teraz chodzi tam moja córka do 2 klasy.
Wszyscy musimy żyć ze swoimi porażkami... Ja muszę ze swoją sypiać!
by Al Bundy

Odpowiedz }
Plusy od

dzieki taki wlasnie mam zamiar. ale swoja droga to dziwne ze nikt sie nie wypowiada o tej szkole na forum(rodzice o nie nie pytaja) dla mnie to raczej plus wszystko co dobre nie potrzebuje reklamy Smile

Odpowiedz }
Plusy od

2 jest ok.
Ja osobiście tam chodziłam, ale do LS, syn skończył podstawową 2 jakiś czas temu.
Luksusów tam nie ma, nauczyciele jak wszędzie różni...
Jeśli jednak do klasy pływackiej chcesz zapisać dziecko to musisz wziąć pod uwagę, że jest to dla dzieciaka "ciężki kawałek chleba".
Dwa treningi dziennie w starszych klasach i w soboty.
Dla chorowitych dzieci i dodatkowo przewrażliwionych rodziców - wybór niekoniecznie dobry.
Dzieciom zapał do basenu wygasa dość szybko, mojemu synowi dopiero
w 5 klasie, a zajęcia są traktowane jak normalne lekcje, więc obowiązkowe.
Z drugiej strony bez sportu się nie da, i tak mamy już za dużo otyłych i mało sprawnych dzieci.
Na szczęście moje dzieci są już "niemal" dorosłe, ale gdybym miała jeszcze malucha - posłałabym bez wahania do 2.

Odpowiedz }
Plusy od

Polak jest taką bestią, że jak jest ok to nie mówi nic. Czyli jak wdedukowałaś 2 jest ok. Ja tam chodziłem do podstawówki i do LO jak dyrektorem był Czajkowski a teraz moja córka tm chodzi i jest naprawdę dobrze. Szczerze polecam. I nie tylko klasę pływacką ale też piłki ręcznej i integracyjną ( w tej dzieci uczą się tolerancji naprawdę super sprawa)

Odpowiedz }
Plusy od

Ja też chodziłam do liceum za czasów Czajkowskiego. Ech.... Smile fajnie było, ale to człowiek dopiero później docenia.
Polecam klasę integracyjną, w ramach wf mają 1x w tyg. basen, klasy "kameralne" po 16-18 osób, dwie nauczycielki.
W dyskusji o sp11 pojawiły się głosy oburzenia, że dzieci nie mogą wejść do szkoły poza wyznaczonym czasem. Drodzy rodzice - tak jest we wszystkich podstawówkach w Tczewie, a zatem i w 2 też. Ja doskonale rozumiem powód, dla którego deryktorzy szkół tak robią i go akceptuję, a dziecko do szkoły zaprowadzałam tak, żeby nie kwitła pod drzwiami.
Wszyscy musimy żyć ze swoimi porażkami... Ja muszę ze swoją sypiać!
by Al Bundy

Odpowiedz }
Plusy od

ach wspominki wspominki Smile fajnie, ze maci taki mile wspomnienia ja o swoich szkolach tez moge godzinami gadac Smile a co do zapalu to niestety nic z tym nie wiadomo ale na haslo woda lub basen corka jak super bohater wyskakuje z ubrania i odrazu jest w stroju hahaha poki co cieszy sie jak gwizdek ale to mlodsza starsza to raczej antytalent sportowy wiec pojdzie do integracyjnej

Odpowiedz }
Plusy od

No proszę ilu absolwentów Liceum Sportowego, mimo, ze istniało
tylko kilka lat.
Ja też za CzajkowskiegoBlush

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-16, 17:23)psujak napisał(a): ktos ma jakies doswiadczenia z ta szkola bo tak tu przegladam pogadanki i nikt nie wspomina o tej szkole a moje dzieciaki bym tam chetnie wyslal

I co? Do której klasy wysłałeś? 6- czy 7-latka? Na spotkaniu z rodzicami lekki chaos, ale poza tym ok.

Odpowiedz }
Plusy od

Żeby nie było, że tak tam super i wszyscy wychwalają.
Jestem absolwentem tej szkoły i jak stanęliśmy z żoną przed wyborem szkoły dla syna jednego byłem pewien nie SP2.
Przeciętny poziom nauki, „super dyrektor”.
No, ale gdzieś muszą chodzić te dzieci, które nie dostały się nigdzie indziej.

LS- dawne dzieje, połowa milicjantów jest po tej szkole Big Grin
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.

— Józef Piłsudski

Odpowiedz }
Plusy od

ja znam tylko jednego Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Nie żebym chciał się chwalić znam czterech, z czego jeden jeszcze całkiem niedawno w Tczewie urzędował Big Grin
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.

— Józef Piłsudski

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-09, 15:17)Fla napisał(a): Przeciętny poziom nauki

Co znaczy przeciętny poziom nauki w podstawówce? Że od razu nie rozwiązują układów równań z dwiema niewiadomymi? Czy w 12 jest wyższy poziom? Przecież wszystko zależy od indywidualnego podjeścia rodziców i nauczyciela.

Odpowiedz }
Plusy od

Przeciętny poziom zapewne wynika z porównywania wyników testów po podstawówce w stosunku do innych Szkół Podstawowych, w stosunku do średniej krajowej.
Jak nie trudno się domyślić, marti.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-11, 19:46)taznana napisał(a): Przeciętny poziom zapewne wynika z porównywania wyników testów po podstawówce w stosunku do innych Szkół Podstawowych, w stosunku do średniej krajowej.

A gdzie znajduje się to rzeczone porównanie? I czy lepiej być dobrym uczniem w przeciętnej szkole, czy przeciętnym (a nawet słabym) uczniem w dobrej szkole? Co bardziej motywuje/demotywuje do nauki?

Ja posyłam swoje dziecko do SSP2 nie ze względu na poziom nauki. Ba - nawet do wyposażenia dydaktycznego miałbym wiele zastrzeżeń. Remont w tej szkole jest bardziej niż wskazany. Byłem jednak na "drzwiach otwartych", rozmawiałem z nauczycielami, poznałem ich podjeście - i mi ono odpowiada. Poza tym najważniejszy plus, to dużo godzin WF w tym basen. Jak mało czasu dzisiaj dzieciaki spędzają w ruchu - wiadomo. Komputery, telewizja, internet. Na boisko nie ma już czasu. A o wyniki w nauce już sam zadbam (i to niekoniecznie przy użyciu "dyscypliny" Wink).

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.