Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto Complex Zajączkowo i Tczew

Witam. Właśnie przeprowadziłem się do Tczewa i mam pytanie, szukam jakiegoś zaufanego serwisu do mojego saaba, jest to auto nietypowe, i wiele warsztatów nie chce w ogóle do niego podchodzić, ostatnio trochę pojeździłem po Tczewie i chyba serwis Auto Complex jest taką sporą firma, maja dwa punkty, z tego co się dowiedziałem to maja spory zakres wykonywanych usług. Puki co raz u nich naprawiałem na zajaczkowie koło i spotkałem się z miłą obsługą i wtedy dowiedziałem się co robią mniej wiecej ale chcialbym wiedziec jak u nich wyglada z jakoscia, na forum znalazlem jakies stare wpisy i sa srednie ale jak wyglada sprawa teraz. Jakie maja ceny ??? prosze o rzetelne opinie i jakies przykladowe ceny itd z gory dzieki Pozdrawiam

Odpowiedz }
Plusy od

Wcześniejsze wpisy aktualne. Można ten temat usunąć (lub połączyć)
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

No ale tam jest opinia głownie o tym punkcie w Tczewie to raz, a druga sprawa no to sa opinie z przed ilu lat, nie wierze ze ciagle ten sam sklad osob tam jest, prosze o jakies konkrety. z gory dziekuje

Odpowiedz }
Plusy od

Moja siostra była tam ostatnio i naprawa polegała na podłączeniu do kompa i usunięciu błędów tylko szkoda, że nie powiedzieli jakich, a auto dalej tak samo kuleje. Nie wiem kto robił może uczeń jakiśDodgy. Zależy na kogo trafisz.Chyba najlepiej to podjechać do nich i samemu sprawdzić. I zorientować się czy robili już takie auto.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie no ja tez taki blad zrobilem i wysylem zone na komputer w poprzedniej miejscowosci i tez wrocila z niczym, nic nie wiedziala ale mechanik jej nie mowil nic bo ona nawet nie pytala, ja pojechalem drugi raz bo kontrolka wrocila i panowie dalej kontynuowali naprawe i sprawdzili jakie bledy wrocili, i usterke wtedy usuneli Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Jestem klientka Auto-Complexu od lat i mimo, że jestem kobieta zawsze dokladnie wiem, co sie dzieje z moim samochodem Big Grin Byc moze sa tansze warsztaty, ale ja zdazylam nabrac pewnosci, ze autem, ktore od nich wyjezdza po naprawie, moge bezpiecznie sie poruszac. Mechanicy... Hmmm... Jesli sie zmienili to jedynie na plus przez te 10 lat. I jeszcze jedno - dla mnie wazne - nie naciagaja na niepotrzebne koszty.
Pozdrawiam
k.kl

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-19, 09:45)k.kl napisał(a): Jestem klientka Auto-Complexu od lat
(.......)
I jeszcze jedno - dla mnie wazne - nie naciagaja na niepotrzebne koszty.
Pozdrawiam
k.kl

BUUUUUHAHAHHAHAHAHA

PLUSY:
- obsługa klienta na wysokim poziomie (zawsze byłem dobrze obsłużony- osobiście nie mogę narzekać)
- poczekalnia, gdzie można napić się kawy/wody/pobawić powyginanymi drutami Wink
- obsługują auta wyższe niż standardowa osobówka (np. można wjechać dostawczą izotermą)
- warsztaty są dobrze wyposażone jeśli chodzi o narzędzia
- dość przystępne ceny jeśli chodzi o serwis opon
- ZAWSZE wystawiają paragon lub fakturę za wykonaną usługę
- podobno mają przechowalnię opon - ja nie korzystałem z tej opcji więc nie wiem dokładnie

MINUSY:
- naciągają na koszta - ustalona cena za usługę niekoniecznie jest ceną ostateczną. Jeśli mechanikowi wymiana elementu zajmie więcej czasu niż myślał że mu zajmie, klient musi dopłacić. Typowe naciąganie.
- naciągają na koszta - nie można u nich dokonać wymiany części, którą zakupimy w innym sklepie. Decydując się na wymianę jakiegokolwiek elementu, musimy kupić go od nich po ich cenie (oczywiście bez rabatu). Typowe naciąganie.
- naciągają na koszta - mechanicy nie znają się na zawieszeniach. Nie potrafią poprawnie zdiagnozować przyczyny stukania. Kolega kupił auto i podjechał do nich, aby sprawić kontrolnie co należało by wymienić. Chcieli wymienić prawie wszystkie elementy w zawieszeniu (tuleje, sworznie, końcówki drążków, amortyzatory tył, itp). Jeździł tym samochodem przez 6 lat (zrobił około 45.000km) i przez ten czas wymienił tylko końcówki drążków kierowniczych.... W moim przypadku chcieli wymienić tuleje na tylnej belce, choć mówiłem że stuka coś z przodu. Okazało się, że to łącznik drążka stabilizatora ;-) a nie tuleje... Jeszcze innej osobie wymienili półoś prawą, a lewa była do wymiany (czy odwrotnie - mało istotne). Coś około 1000zł wyrzucone w błoto.
Jeśli COŚ stuka, to najłatwiej jest wymienić wszystko. Wtedy na pewno będzie dobrze, ale jest to typowe NACIĄGANIE.

Ja do A.C. już nie jeżdżę (no chyba że chodzi o wulkanizację koła to tak). Być może coś się poprawiło jeśli chodzi o mechanikę, ale wolę nie ryzykować z testami. Zbyt dużo mnie te testy mogą kosztować. Mam swój warsztat, który naprawdę nie naciąga na niepotrzebne koszta i z którego usług (jak na razie) jestem zadowolony (a serwisuję tam 3 samochody, + polecam znajomym i nikt nie narzekał). Do tego płacę 20-50% mniej niż w A.C. i dodatkowo mogę swoje części przywieźć...
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

o Auto-Complexie na chełmińskiego, juz więcej nogi nie postawię, Pani która tam stoi za ladą, próbuję udawać mądrą, tłumacząc, że łożyska koła nie da się teraz zdiagnozować bo za mało je słychać i każe przyjechać za miesiąc na sprawdzenie. Byłem tam tylko raz dla Teścia wymienić opony ale od razu zraziło mnie zachowanie tej Pani. Osobiście korzystał z usług wymiany opon w unigumie. Z resztą radę sobie sam Smile

Odpowiedz }
Plusy od

nie można u nich dokonać wymiany części, którą zakupimy w innym sklepie. Decydując się na wymianę jakiegokolwiek elementu, musimy kupić go od nich po ich cenie (oczywiście bez rabatu).

A to ciekawe Smile Bo po raz kolejny wlasnie wymieniam czesc kupiona w innym sklepie a na kupione u nich mam ZAWSZE rabat Smile Moze mam zlota karte u nich i o tym nie wiem Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-19, 12:55)k.kl napisał(a): A to ciekawe Smile Bo po raz kolejny wlasnie wymieniam czesc kupiona w innym sklepie a na kupione u nich mam ZAWSZE rabat Smile Moze mam zlota karte u nich i o tym nie wiem Big Grin

Być może masz złotą kartę.

PS. Jesteśmy w Polsce, używamy polskich znaków Wink
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

Z tymi częściami jesli maja ceny ok jak w sklepach to lepiej od nich brac bo zawsze pelna gwarancja jest na uslugi, no i nie trzeba jezdzic i tu i tu i jest pewnosc ze czesci beda pasowac, w poprzedniej miejscowosci tez serwisowalem auto w punkcie gdzie od razu czesci sie u nich bralo i wydaje mi sie to bardzo dobre rozwiazanie bo ja nie mam czasu jezdzic i jeszcze szuka czesci po sklepach pozniej nie wiadomo czy bedzie pasowac bo okazuje sie ze jest kilka typow, zbliza mi sie wymiana oleju, pojade do AC i zobacze ile mnie skasuja, dobrze ze nie ma problemu z FV u nich, bo niektore nie małe warsztaty maja z tym problem i recznie wypisuja pozniej i trwa to 20 minut :/ i towarzysza temu jakies dziwne komentarze i widzialem u nich ze karta mozna placic to tez super bo nie lubie ze soba kasy noscic. Prosze jeszcze o opinie o uslugach, i ktory punkt lepiej wybrac czy zajaczkowo czy gorki.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja jeżdżę na Górki - tam mi się wydaje bliżej Wink Z tego, co mi gdzieś tam świta w pamięci, poważniejsze naprawy robią właśnie tam. Ale olej wymieniałam w obu punktach bez problemu. Ważne, żeby się nie załapać na czas wymiany opon, bo wtedy trochę trzeba poczekać na wolny termin.

Odpowiedz }
Plusy od

Olej wymieniam na Żwirki. Tam też wymieniałem płyn w chłodnicy. Polecam panów.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

witam, a wiec wybralem sie do AC z zajaczkowie na wymiane oleju, oczywiscie wczesniej sie umowilem i dobrze zrobilem bo u nich najlepiej sie umowic bo na miejscu nie maja czesc tylko na zamowienie, i termin trzeba zaklepac, tak jak w kazdym lepszym serwsie zreszta, co dalej cene ustalilem wczesniej calej uslugi bo filtry jeszcze wymienialem i nic z cena sie nie zmienilo, takze tutaj jestem zadowolony, cena dosc ok w poprzednim zakladzie podobne pieniadze placilem, jeden wielki plus, zapytalem sie o sprawdzenie zawieszenia i hamulcow oraz ogolny przeglad autka, zrobili to bezplatnie przy okazji wymiany oleju, bardzo mnie to zaskoczylo w poprzednim zakladzie za takie cos brali 30zl nawet jak przy okazji, wyszlo ze mam jeden element do wymiany, od reki dostalem wycene od pana, wybor czesc z roznych polek, pytalem czy mozna swoj przywiezc, no faktycznie mowia ze niechetnie biora klienta czesci, wola swoje bo daja wtedy pelna gwarancje, to wzielem pana kierwonika serwsiu pod wlos ze ale ja wole swoje bo mam rabat w sklepie, to od reki obnizyl mi cene o 5 %, mowil ze przy wiekszych naprawach i jesli bede u nich serwisowal auto cos pozniej z cenami sie da zrobic takze mozna starac sie o rabaty, jestem naprawde dobrze nastawiony na zaklad i na pewno puki co bede tam jezdzil, i mam nadzieje ze zadnej wtopy nie bedzie to pewnie caly czas bede do nich jezdzil Pozdrawiam i dziekuje za opinie

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-23, 21:19)saabik napisał(a): witam, a wiec wybralem sie do AC z zajaczkowie na wymiane oleju, oczywiscie wczesniej sie umowilem i dobrze zrobilem bo u nich najlepiej sie umowic bo na miejscu nie maja czesc tylko na zamowienie, i termin trzeba zaklepac, tak jak w kazdym lepszym serwsie zreszta, co dalej cene ustalilem wczesniej calej uslugi bo filtry jeszcze wymienialem i nic z cena sie nie zmienilo, takze tutaj jestem zadowolony, cena dosc ok w poprzednim zakladzie podobne pieniadze placilem, jeden wielki plus, zapytalem sie o sprawdzenie zawieszenia i hamulcow oraz ogolny przeglad autka, zrobili to bezplatnie przy okazji wymiany oleju, bardzo mnie to zaskoczylo w poprzednim zakladzie za takie cos brali 30zl nawet jak przy okazji, wyszlo ze mam jeden element do wymiany, od reki dostalem wycene od pana, wybor czesc z roznych polek, pytalem czy mozna swoj przywiezc, no faktycznie mowia ze niechetnie biora klienta czesci, wola swoje bo daja wtedy pelna gwarancje, to wzielem pana kierwonika serwsiu pod wlos ze ale ja wole swoje bo mam rabat w sklepie, to od reki obnizyl mi cene o 5 %, mowil ze przy wiekszych naprawach i jesli bede u nich serwisowal auto cos pozniej z cenami sie da zrobic takze mozna starac sie o rabaty, jestem naprawde dobrze nastawiony na zaklad i na pewno puki co bede tam jezdzil, i mam nadzieje ze zadnej wtopy nie bedzie to pewnie caly czas bede do nich jezdzil Pozdrawiam i dziekuje za opinie

Chciałbym przestrzec wszystkich przed korzystaniem z usług firmy AutoComplex Stanisław Dziubiński – Zajączkowo. Umówiłem się na wymianę opon przed wyjazdem na urlop. Wymiana ( wydawało się) przebiegła bez problemu. Po wymianie kół odstawiłem samochód do garażu i udałem się na 2 tygodniowy urlop. Po powrocie stwierdziłem, że podczas wymiany opon zniszczone zostały wszystkie 4 alufelgii. W wyniku błędnego montażu na urządzeniu nakładającym oponę na felgę zerwana została warstwa lakieru do ,,gołego,, stopu. Udałem się do wyżej wymienionego pseudoserwisu w celu reklamacji. Opowiedziałem o problemie pani obsługującej klientów, a ta wskazała na kolegę siedzącego obok. Nie odrywając wzroku od świstka papieru, lekceważącym głosem i z uśmiechem na twarzy stwierdził, że nie mam jak udowodnić faktu zniszczenia felg w ich serwisie. Koleżanka bucowatego jegomościa zawołała serwisanta, który na siłę starał się mi udowodnić, że ich maszyny są idealnie zabezpieczone, a pracownicy to elita wśród elit ( urządzenie nakładające opony pozbawione było jakichkolwiek zabezpieczeń uniemożliwiających uszkodzenie felgi-jak ma to miejsce w innych serwisach). Po zadaniu pytania jak według nich mogło dojść do zniszczenia wszystkich 4 felg na tym samym poziomie i w takiej samej odległości od rantu felgi, otrzymałem odpowiedz: Wie pan my nie oglądamy każdej felgi ze względu na ilość pracy, a uważamy tylko na odpicowane felgii- mój błąd, że nie przyjechałem Maybachem za co serdecznie przepraszam serwisWink Reasumując zostałem odprawiony z kwitkiem. Szanując swoje zdrowie i nerwy odpuściłem dalszą rozmowę z elytą. Jeśli szanujecie swoje pieniądze ( zapłaciłem 88 zł za zniszczenie felg), czas i zdrowie to odradzam każdemu jakikolwiek kontakt z tą pseudofirmą.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.