Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 7 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój wątek

No i stał się. Założyłem własny wątek. Do tej pory dopisywałem się brutalnie do innych, aż się poddałem.
Zasady obowiązujące na wątku, to brak jakichkolwiek zasad. Można dyskutować na argumentym można na zdjęcia, na pięści się nie da. Szkoda ...
Pierwszeństwo w wypowiedziach mają ci, co chwalą i dają plusiki. Ci co krytykują po prostu się nie znają na fotografii.

Na początek dzisiejszy ranek. Myślałby kto, że w 60 tys mieście można pozostać anonimowym. Gdzie tam ... Zaraz ktoś nie tylko człowieka wypatrzy, ale jeszcze ogłosi to na forum. No wię przyznają. Wstałem bladym świtem i pojechałem za Wisłę. Ale wszystkie znane mi szczegóły (łącznie z mostami) zginęły. Po omacku znalazłem najpierw jeden most, a potem drugi. Na tym drugim zresztą o mało nie rozjechał mnie pociąg. Po tym remoncie tak szybko się poruszają, że ledwo doleciał do mnie turkot, a pociąg też już był.

To są krzaki tuż przy moście:
1.
[Obrazek: IMG_7067.JPG]

2.
[Obrazek: IMG_7064.JPG]

3.
[Obrazek: IMG_7068.JPG]

4.
[Obrazek: IMG_7079.JPG]

5.
[Obrazek: IMG_7075.JPG]

6.
[Obrazek: IMG_7082.JPG]

A to już powrót przez Kończewice:

7.
[Obrazek: IMG_7089.JPG]

8.
[Obrazek: IMG_7094.JPG]

9.
[Obrazek: IMG_7100.JPG]

10.
[Obrazek: IMG_7105.JPG]

Może trochę dużo, ale ostatecznie to mój wątek.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

to ja plusika za odwagę dam Smile
a tak na marginesie to mogłeś ciut dłużej na torowisku i byłaby fajna fota - swiatła we mgle i Ty - ot i tytuł ładny by był Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

krzych, ponumeruj! Łatwiej będzie oceniaćWink

Odpowiedz }
Plusy od

Dla mnie trochę za ciasne kadry. Siódme ciekawe, ale drzewa mało wyraziste bo to one powinny nadać klimat zdjęciu - moim zdaniem.

Odpowiedz }
Plusy od

To ja też dam plusika inicjującego Big Grin

Jednakowoż... Jako osoba kompletnie nieznająca się na fotografii powiem, że... nie zawsze starannie kadrujesz, mam wrażenie, że zupełnie nie zwracasz uwagi czy Ci coś wchodzi w kadr (zdjęcie ze światłami pociągu), albo że czasem wystarczy zrobić krok w bok albo ciut wyprostować aparat (jeśli nie uda się podczas robienia zdjęcia, to chociaż w kompie - patrz zbliżenie torów). Myślę, że mogłeś ciut poczekać na słońce, ładniej by wszystko wyszło gdyby było choć trochę liźnięte promieniami.

A może zmień tytuł na jakiś bardziej "krzychowaty", żeby był bardziej rozpoznawalny?
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

no ładnie pociąg by cię rozjechał, i jaka to by była strata dla fotografii tczewskiej, ale na pogrzebie ile fotek byśmy zrobili...(taki żart )masz plusa za pasję do foto...

Odpowiedz }
Plusy od

Powiem tak. Fajne krza....ki i krzywy most...

Odpowiedz }
Plusy od

Do Jaszyma i Tcewiaka: też o tym myślałem, ale stwierdziłem, że nijak kompozycyjnie nie pasuje czerwona plama do białego śnieu, białej mgły i sinego mostu. Gdybym chociaż miał błękitną krew, to może ...
(2011-02-25, 18:53)k00rba napisał(a): krzych, ponumeruj! Łatwiej będzie oceniaćWink

Mówisz i masz.
(2011-02-25, 19:01)bufa2905 napisał(a): Dla mnie trochę za ciasne kadry. Siódme ciekawe, ale drzewa mało wyraziste bo to one powinny nadać klimat zdjęciu - moim zdaniem.

Funkcje ostrego pierwszego planu próbowałem przenieść na grudy ziemi. Wydaje mi się, że efekt jakiś jest. W pozostałych zdjęiach jest albo wyraziste pierwsze drzewo, albo droga. Przy czym asfaltowa droga nie bardzo mi pasowała. Wąska wiejska dróżka byłaby idealna.
(2011-02-25, 19:06)aga_piet napisał(a): To ja też dam plusika inicjującego Big Grin

Jednakowoż... Jako osoba kompletnie nieznająca się na fotografii powiem, że... nie zawsze starannie kadrujesz, mam wrażenie, że zupełnie nie zwracasz uwagi czy Ci coś wchodzi w kadr (zdjęcie ze światłami pociągu), albo że czasem wystarczy zrobić krok w bok albo ciut wyprostować aparat (jeśli nie uda się podczas robienia zdjęcia, to chociaż w kompie - patrz zbliżenie torów). Myślę, że mogłeś ciut poczekać na słońce, ładniej by wszystko wyszło gdyby było choć trochę liźnięte promieniami.

A może zmień tytuł na jakiś bardziej "krzychowaty", żeby był bardziej rozpoznawalny?

Ag napisała najwięcej. Więc po kolei:
1. pociąg naprawdę był szybki. W zamyśle miały być widoczne trzy światła, a pociąg wcale. Nie udało się.
2. krok w bok to wierz mi, że robiłem. Ale nie w ten bok co trzeba. Wylatuje na ciebie olbrzmie bydle, niewiadomo skąd i nie ma siły, zeby na zmrożonym śniegu jeszcze się zbliżać. Jedyne co mogłem zrobić, to podjąć decyzję: zamieszczać, czy nie.
3. Niestety byłem "do oporu". Potem pędem do pracy.
4. Co do kadrowania, to bardzo często przyznawałem na tym forum, że mam braki w wykształceniu. Z kadrowaniem w tej chwili już sobie radzę, ale prostowanie horyzontu dopiero od poniedziałku (mam nadzieję, że koledzy zdziałają cuda w niedzielę).
5. Ogólnie co do kadrowania, to uważam, że krajobraz industrialny dużo wybacza. Co innego przyroda.
(2011-02-25, 19:06)aga_piet napisał(a): To ja też dam plusika inicjującego Big Grin

Ag napisała najwięcej. Więc po kolei:
1. pociąg naprawdę był szybki. W zamyśle miały być widoczne trzy światła, a pociąg wcale. Nie udało się.
2. krok w bok to wierz mi, że robiłem. Ale nie w ten bok co trzeba. Wylatuje na ciebie olbrzmie bydle, niewiadomo skąd i nie ma siły, zeby na zmrożonym śniegu jeszcze się zbliżać. Jedyne co mogłem zrobić, to podjąć decyzję: zamieszczać, czy nie.
4. Co do kadrowania, to bardzo często przyznawałem na tym forum, że mam braki w wykształceniu. Z kadrowaniem w tej chwili już sobie radzę, ale prostowanie horyzontu dopiero od poniedziałku (mam nadzieję, że koledzy zdziałają cuda w niedzielę).
5. Ogólnie co do kadrowania, to uważam, że krajobraz industrialny dużo wybacza. Co innego przyroda.

Aga napisała najwięcej. Więc po kolei:
(2011-02-25, 20:11)baku127 napisał(a): Powiem tak. Fajne krza....ki i krzywy most...

Dzięki. Most krzywy, bo stary.

Odpowiedz }
Plusy od

Krzych ale ja Ciebie pod kołami nie chciałem widzieć Sad , ja fotkę centralny kadr trzy punkty we mgle i Ty jako wykonawca fotki Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-02-25, 22:09)jaszym napisał(a): Krzych ale ja Ciebie pod kołami nie chciałem widzieć Sad , ja fotkę centralny kadr trzy punkty we mgle i Ty jako wykonawca fotki Smile

Trzy punkty we mgle i ja centralnie przed nimi.Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Myślę że nie centralnie, bardziej skłaniałabym się ku mocnemu puntowi Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Skoro u Ciebie tak mgliście to i się dołożę.
Mam nadzieję krzych, że się nie obrazisz, że u Ciebie.
Zdjęcie robione dawno temu jeszcze aparatem kieszonkowym, więc jakość....
Ale w albumie jest, bo zaskoczyła nas niespodzianka z krzesłem - niezamierzone.
Wyszło po fakcie.

[Obrazek: IMG_0118.JPG]

[Obrazek: IMG_01181.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Specjalnie dla Agi widoczek zeszłoroczny. Jest i niebo i słońce. We mnie budzi nostalgię: tych drzew już nie ma! Wszystkie poszły pod topór. Poszerza się drogę dojazdową do autostrady.

[Obrazek: IMG_6858_1.jpg]
(2011-02-25, 23:31)k00rba napisał(a): Skoro u Ciebie tak mgliście to i się dołożę.
Mam nadzieję krzych, że się nie obrazisz, że u Ciebie.
Zdjęcie robione dawno temu jeszcze aparatem kieszonkowym, więc jakość....
Ale w albumie jest, bo zaskoczyła nas niespodzianka z krzesłem - niezamierzone.
Wyszło po fakcie.

Właśnie o to mi chodziło: dyskusje na temat ..... muszą być w jednym wątku, bo inaczej tracą sens. Co do Twoich zdjęć: przy słabej widoczności staraj się dać coś ostrego w pierwszym planie. Inaczej widz może sądzić, że zdjęcie jest słabe technicznie.
A tak w ogóle o co chodzi z tym wyciągiem na słońcu?
Aga, dlaczego mi się tak rozmnożyłaś w moim wątku? Nikt nie jest tak ekspansywny jak Ty.

Odpowiedz }
Plusy od

Dobrze, że w takiej mgle do Wisły nie wpadłeś i ten pociąg... i -20 stopni. Jak mylne jest pojęcie, że robienie zdjęć to takie spokojne, miłe i bezstresowe zajęcie

Odpowiedz }
Plusy od

Ode mnie też plusik za to, że ze spotkania z pociągiem wyszedłeś bez szwanku Big Grin Ja bym się chyba nie odważył w takiej mgle przebywać na torach.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.