Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 7 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój wątek

(2015-09-28, 21:53)baku127 napisał(a): Na plus,że jako pierwszy wstawiłeś fotkę na forum.
Szkoda,że nie ma tej czerwieni.
A  o której godzinie fotka była robiona?

Fotka zrobiona była zapewne gdzieś ok. 3:30. Jeśli chodzi o czerwień, to zjawisko przebiegało nieco inaczej. Szkoda, ze nie dotarłem do informacji wcześniej, to pewnie bym jeszcze wytrzymał. Wydaje mi się, że czerwień wystąpiła dopiero po zaćmieniu, kiedy księżyc znajdował się w półcieniu, a nie w stożku cienia. Wtedy oświetlony był tylko światłem rozproszonym przechodzącym przez atmosferę ziemską. W tym czasie księżyc był bardzo nisko położony, zaszły więc zjawiska takie, jak np. przy zachodzie słońca - jakieś tam rozszczepienie światła powodujące pojawienie się składowych z końca widma, czyli czerwieni. 
Stąd, moim zdaniem, szukanie czerwieni w czasie zaćmienia jest nieporozumieniem.
Jeżeli ktoś się na tym zna, to może potwierdzi (lub zaprzeczy).

Pozdrawiam
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

Nawiększy był przy swym wschodzie, czyli w okolicy zachodu słońca. Potem szedłcoraz wyżej i robił się mniejszy Wink
Kolor pomarańczowy widziałam jeszcze przed całkowitym zaćmieniem (specjalnie wstałam). Krążą w sieci zdjęcia-składki i tam widać jak się zmieniał podczas całonocnej wędrówki.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-09-29, 11:24)aga_piet napisał(a): Nawiększy był przy swym wschodzie, czyli w okolicy zachodu słońca. Potem szedłcoraz wyżej i robił się mniejszy Wink
Kolor pomarańczowy widziałam jeszcze przed całkowitym zaćmieniem (specjalnie wstałam). Krążą w sieci zdjęcia-składki i tam widać jak się zmieniał podczas całonocnej wędrówki.

Aga, ja go sledziłem non - stop od drugiej z minutami. Był srebrny.

Dopisek: Obejrzałem zdjecia. Rzeczywiście na zdjęciach jest czerwony w czasie pełnego zaćmienia. Tak, jak pisałem, tuż przed pełnym zaćmieniem (dosłownie sekundy) wlazł za dużą chmurę i bałem się, że to koniec obserwacji i pojechałem do domu.

Odpowiedz }
Plusy od

Pytałem z ciekawości, bo jak wstałem o 5 do pracy to był czerwonawy, ale zdjęć nie robiłem.
Pozdrawiam.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-09-29, 16:17)baku127 napisał(a): Pytałem z ciekawości, bo jak wstałem o 5 do pracy to był czerwonawy, ale zdjęć nie robiłem.
Pozdrawiam.

Ja sié troche martwié, bo byøem niedoinformowany. Szkoda. Raz na tyle lat, to duæa strata.

Sorry. Mam nowy komputer i coß jest nie tak z ustawieniami klawiatury,/.

Odpowiedz }
Plusy od

Zdrowych, pogodnych, wesołych Świąt życzę wszystkim koleżankom i kolegom z forum. A z rzeczy materialnych - oczywiście bogatego Gwiazdora.

[Obrazek: b714ef5d001d4bef567a3c9f]

P.S. Zdjęcie przedstawia moją prywatną, osobistą choinkę. Zatem dzielę się z Wami moją prywatnością. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Dziękuję i również - wesołych Świąt Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-12-23, 17:32)karo napisał(a): Dziękuję i również - wesołych Świąt Smile

Dzięki!

Odpowiedz }
Plusy od

Photo 

Biały dym nad Stadionem Energa w Gdańsku. Mistrz Europy wybrany!!!!

[Obrazek: 47dc9063001bbdca576bc8f4]

Odpowiedz }
Plusy od maaat karo

Lądowanie.

[Obrazek: 5fc0ef3a0018ac7b57700b06]

Odpowiedz }
Plusy od

Ratownik 3 :-).
Zaspa?

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-06-27, 09:25)geo napisał(a): Ratownik 3 :-).
Zaspa?

Nie wiem, czy Ratownik 3, ale Zaspa tak.

Odpowiedz }
Plusy od

Pada śnieg, więc temat na czasie.

[Obrazek: 3a285fd8002c50915911b6a1]

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.