Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przydatne drobiazgi - linki, cytaty itp.

Exclamation 

Ten dział forum jest specyficzny, tu wklejamy najwięcej zdjęć. Jeśli robimy to nieumiejętnie, posty tracą na czytelności, robi się bałagan.
Pozwoliłam sobie zebrać kilka rad, które mogą pomóc nowym użytkownikom w szybszym okiełznaniu niektórych funkcji, mogą też się przydać tym starszym Wink

Jeśli chodzi o wklejanie zdjęć, dość dokładna instrukcja znajduje się tu:
http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=4086

W innym miejscu jest opisane jak poprawnie cytować:
http://forum.tcz.pl/showthread.php?tid=4582

Chciałabym jeszcze wyjaśnić... po co są te kwadratowe nawiasy:

[Obrazek: nawiasy.jpg]

Po prawidłowym wklejeniu zdjęcia lub cytatu, żaden fragment nie powinien być widoczny w wyświetlanym poście, jeśli jest widoczny, znaczy to że coś zrobiliśmy źle:
- nawias został użyty kilka razy,
- użyto dwóch nawiasów otwierających, lub dwóch zamykających
- zabrakło jakiegoś składnika nawiasu
Można to łatwo sprawdzić klikając w przycisk "edytuj" i podejrzeć.
Podsumowując - jeden nawias otwiera, drugi (zawierający znaczek "/") - zamyka.

I ostatnia rzecz dość mocno wpływająca na czytelność postów - cytowanie postów zawierających zdjęcia. Jeśli kilka osób użyje funkcji "cytuj" tam, gdzie w poście jest zdjęcie (często kilka), może dojść do sytuacji, że w kilku wypowiedziach pod rząd znajdzie się to samo zdjęcie. Można łatwo temu zaradzić - wywalić fragment ze zdjęciem, który wygląda tak:
[Obrazek: delete.jpg]

to co podświetlone usuwamy używając klawisza delete Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Mała uwaga.
Linki można właściwie wklejać "luzem", czyli bez znaczników.
Czasami jednak sznurki są zbyt długie i warto je skrócić używając znacznika url, ale robi to się trochę inaczej.

Kod:
[url=tu wklejamy link]
tu piszemy opis tego linka
[/url]
Każdy element dałem w osobnej linii, żeby zwiększyć czytelność, ale normalnie nie trzeba tego robić...

...ale trzeba uważać na coś innego.

www.redtube.com

Bo, czy kliknięcie na powyższy link przeniosło Was tam, gdzie chcieliście?Tongue
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-03-03, 00:56)leoncjo napisał(a): Mała uwaga.
Czasami jednak sznurki są zbyt długie i warto je skrócić używając znacznika url, ale robi to się trochę inaczej.

Kod:
[url=tu wklejamy link]
[/url]
Każdy element dałem w osobnej linii, żeby zwiększyć czytelność, ale normalnie nie trzeba tego robić...

Cenna uwaga, leoncjo, nie chciałam jednak komplikować. Jeśli chodzi o zbyt duże sznurki, one są automatycznie skracane (widoczny jest tylko fragment).

Może jeśli zobaczę, że linki, cytaty i zdjęcia są już wklejane bezproblemowo, wstawię kilka instrukcji z wyższej półki Wink
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Aga czy zaskoczę Tongue
ale jak co to poprawiaj Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

A jesli chodzi o edytowanie własnego postu to należy zwrócić uwagę na jedna sprawę a mianowicie jeżeli poprzedni post był Twoim i napisany został wcześniej niz regulaminowe 20 minut to wpisanie nowego postu i próba jego edytu spełznie na niczym;automat z powodu takiego samego nicka czyli że to TWÓJ POST podepnie go pod poprzedni czyli ten z przed 20 minut i edycja automatycznie zostanie zablokowana taki mały problem Sad

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-03-25, 15:56)jaszym napisał(a): A jesli chodzi o edytowanie własnego postu to należy zwrócić uwagę na jedna sprawę a mianowicie jeżeli poprzedni post był Twoim i napisany został wcześniej niz regulaminowe 20 minut to wpisanie nowego postu i próba jego edytu spełznie na niczym;automat z powodu takiego samego nicka czyli że to TWÓJ POST podepnie go pod poprzedni czyli ten z przed 20 minut i edycja automatycznie zostanie zablokowana taki mały problem Sad

No cóż. Chcą nas nauczyć wypowiadać się od razu dobrze.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

A ja mam prośbę.
Jak wrzucicie jakieś zdjęcie, a potem ktoś zwróci uwagę na coś, co można poprawić, to po wrzuceniu nowego, zedytowanego zdjęcia nie wyrzucajcie pierwszej wersji, bo ktoś, kto czyta wątek później nie wie, o co chodzi, co się nie podobało, co było do poprawy.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-03, 17:44)leoncjo napisał(a): A ja mam prośbę.
Jak wrzucicie jakieś zdjęcie, a potem ktoś zwróci uwagę na coś, co można poprawić, to po wrzuceniu nowego, zedytowanego zdjęcia nie wyrzucajcie pierwszej wersji, bo ktoś, kto czyta wątek później nie wie, o co chodzi, co się nie podobało, co było do poprawy.

przykład ?

Odpowiedz }
Plusy od

>TU< + dwa kolejne posty.

U innych też to zauważałem.

Odpowiedz }
Plusy od

ok. thx

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-03-03, 09:12)aga_piet napisał(a):
(2011-03-03, 00:56)leoncjo napisał(a): Mała uwaga.

Kod:
[url=tu wklejamy link]
[/url]

Cenna uwaga, leoncjo, nie chciałam jednak komplikować. Jeśli chodzi o zbyt duże sznurki, one są automatycznie skracane (widoczny jest tylko fragment).

Może jeśli zobaczę, że linki, cytaty i zdjęcia są już wklejane bezproblemowo, wstawię kilka instrukcji z wyższej półki Wink

czy te z wyższej półki już można prosić Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.