Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obniżenie diety? Co na to nasi radni ? ;p

heh, piękna wizja, ale nierealna. Przecież sobie nie zabiorą Wink
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-28, 12:40)Karolina napisał(a): heh, piękna wizja, ale nierealna. Przecież sobie nie zabiorą Wink

W zasadzie dziwię się im (tzw. "politykom"), ponieważ rzucenie takiego pomysłu na lokalnym gruncie dało by takiemu "politykowi" pewien rozgłos, pokazało by ludziom jego "dobrą wolę" by zacząć oszczędności od siebie, a koledzy np. z Rady Miejskiej lub też Rady Powiatu, na pewno odrzuciliby jego pomysł w głosowaniu, co niewątpliwie pozwoliłoby mu urwać kolejnych kilka plusów, np. korzystając z możliwości dotarcia do wyborców za pomocą "mediów" i tłumacząc im jak to "on chciał, ale inni nie chcieli".

Cóż, ich postawa i podejmowane decyzje pokazują, że dobro społeczności, które zarzekali się reprezentować, wcale nie jest im najdroższe i niekoniecznie o było głównym powodem obranej drogi.

Odpowiedz }
Plusy od

Mieciu w cuda wierzysz Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Sa politycy i politykierzy. Jak ktoś trafnie stwierdził, w Polsce występuje już tylko ten drugi gatunek.
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Klika dni temu czytałem, że nowy premier Włoch zrezygnował z pensji - dał w ten sposób sygnał, że cięcia zaczyna od siebie.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-06, 14:04)Memory napisał(a): Klika dni temu czytałem, że nowy premier Włoch zrezygnował z pensji - dał w ten sposób sygnał, że cięcia zaczyna od siebie.

są radni, którzy dzięki otrzymywanej diecie mają dodatkowy dochód do swojego wynagrodzenia
nie każdy poszedł do rady, by poprawiać stan obecny i myśleć o poprawie tego co jest; znam człowieka, który zanim kandydował zapytał innego radnego - a ile można zarobić?

nie wydaje mi się, by znalazło się wielu radnych, którzy pójdą za premierem Włoch
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-28, 15:00)MTTczew napisał(a): Mieciu w cuda wierzysz Smile

Nie wierzę, a już na pewno nie w te od Donalda Wink

Odpowiedz }
Plusy od

A Ty byś sobie, mieciu, cokolwiek obciął (w sensie: obniżył)?
Po czymś takim to już tylko finał "Zwykły bohater"Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-06, 23:06)karo napisał(a): A Ty byś sobie, mieciu, cokolwiek obciął (w sensie: obniżył)?
Po czymś takim to już tylko finał "Zwykły bohater"Tongue

Dlaczego zakładasz, że myślę tak samo jak ci, którym ciężko się oderwać od przysłowiowego koryta?

Odpowiedz }
Plusy od

Pytam przecież.

Tak naprawdę wiem, że Ty jesteś inny, lepszy.Smile

Wyziera to z każdego komentarza.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-06, 23:28)karo napisał(a): Pytam przecież.

Tak naprawdę wiem, że Ty jesteś inny, lepszy.Smile

Wyziera to z każdego komentarza.

Każdy z nas postrzega innych przez pryzmat własnych doświadczeń, nie dodaję sobie, więc nie wiem czemu i Ty byś miało?

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-26, 13:27)mieczyslaw napisał(a): Pojawił się nam wczoraj Pan Radny na forum, czekam aż trafi w końcu na TEN właściwy wątek i odpowie nam, jaki jest jego stosunek do obniżenia diet.

http://wiadomosci.wp.pl/title,Obciac-die...omosc.html

Ja otrzymuję dietę w wysokości 1193zł.
Z tytułu nieobecności w pracy potrącają mi z wynagrodzenia średnio 200-300 zł miesięcznie (za udział w sesji i komisjach),
Rachunki za tel. to około 400 zł miesięcznie (w tym rozmowy prywatne - do najbliższej rodziny mam darmowe).
W miesiącu poświęcam średnio kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt godzin na działalność związana z wykonywanym mandatem - spotkania, konsultacje, załatwianie spraw mieszkańców, prowadzenie kontroli, itd. Poza tym czas na zapoznanie się z materiałami i dokumentami oraz przygotowanie się do komisji i sesji. A także spotkania klubu radnych i spotkania koalicyjne.

Dieta rekompensuje mi powyższe.

Odpowiedz }
Plusy od

Inni potrafią Big Grin

http://www.dziennikbaltycki.pl/aktualnos...ytaj_dalej
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."
Stephen King

Odpowiedz }
Plusy od

Poruszę ten temat; już jutro na konwencie i zapodam powyższy przykład Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Ja powiem tak, gdyby radni zarabiali 12 000 zł to byłbym za obniżeniem diety, ale w sumie te 1100 zł dla radnego, który przychodzi na sesje, ma czas dla mieszkańców to w sumie nie tak wiele, jakby drugi etat. Czepiajcie się (p)osłów i im obciął bym diety o co najmniej 60%, bo to oni najbardziej grają w ch*a, mają gdzieś obywateli, co rusz nie ma ich na obradach Sejmu, a i tak mają kupę szmalu. Zacząłbym od największych, a nie od najmniejszych!

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.