Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obniżenie diety? Co na to nasi radni ? ;p

(2011-12-09, 01:26)mieczyslaw napisał(a):
(2011-12-09, 00:20)Zbigniew Urban napisał(a): Prezydent ma jeszcze fundusze... reprezentacyjne , np. na zorganizowanie dużej imprezy dla urzędników, tak na 160 osób u "Rezmera"

I znowu jakaś tania sensacja - byle coś rzucić, a najlepiej nie domówić, niby od niechcenia. Wstyd Panie Zbigniewie.

Bartek, to co piszesz o tych kosztach, to co wcześniej pisał Pan Zbigniew - czy ktoś Wam kazał, przymusił do tego by być radnymi?
Nie wierzę, że ktokolwiek chce byście się zrzekali pieniędzy, bo jakieś za pracę radnego się oczywiście należą. Ale nie ukrywajmy też, że po coś tę drogę wybieracie, prawda?
Nie wierzę, że zostałeś radnym tylko dlatego, żeby pracować na rzecz miasta - wydaje mi się, że (szczególnie młody) człowiek wybiera taką drogę, jako część z góry przemyślanej ścieżki kariery. I obawiam się tylko motywacji naszych polityków (nie piszę tego personalnie do Ciebie), bo póki co klasa polityczna w tym kraju nie może się poszczycić, ani:
- uczciwością,
- troską o Polskę,
- posiadaniem honoru i godności,
i to jest przykre.

Napisałeś, że Pan Zbyszek zarabia więcej niż to co wspomniał - pewnie zapomniał o dodatkach, zdarza się zapomnieć.

mieczyslaw, żadna tania sensacja, przekazałem informację.
oczywiscie nikt mnie nie zmuszał, powiem więcej uzyskałem mandat radnego i dzięki temu mogłem w poprzedniej kadencji zabiegać o orlika w SP 11, wielofunkcyjny plac zabaw z boiskami w niecce za blokami przy ul. Jedności Narodu, wkrótce będzie też lodowisko w SP 11, a wtej kadencji będę m.in. zabiegał o przebudowę ul. Jedności Narodu. Do tego działalność w KR. Jakiś ślad chyba po sobie pozostawiłem ?
nic nie zapomniałem, podałem dokładną kwotę przelewu z UM, a Ty czytaj ze zrozumieniem. Bartek napisał jaką dietę on otrzymuje i dlaczego moja jest większa Sad

Odpowiedz }
Plusy od

Zbigu czy to była impreza dla pracowników? Jeśli tak to zapewne z funduszu świadczeń socjalnych. I tak jak pisze mieczyslaw - chłopie skończ z tymi tanimi sensacjami - coś napiszesz bez konkretnych szczegółów - byle wywołać sensację.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

Przepraszam Panie Zbigniewie, ale tak to zrozumiałem po poście Bartka.
Natomiast z tą imprezą, to chwyt poniżej pasa z Pańskiej strony.

Odpowiedz }
Plusy od

Co do głównego tematu- ja widzę takie rozwiązanie, że po wprowadzeniu w życie jakiejś inicjatywy, która wyszła od radnego X, ludzie głosują, czy wg nich było to potrzebne, czy nie i na podstawie tego radnemu X można dietę obciąć, lub podwyższyć (ale tylko do jakiejś konkretnej kwoty). A jak radny nic nie robi, to dieta maleje Tongue
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-09, 12:46)mieczyslaw napisał(a): Przepraszam Panie Zbigniewie, ale tak to zrozumiałem po poście Bartka.

Ok. Mam nadzieję, że będziemy się kłócili tylko merytorycznie Smile
Z tą imprezą, to między wierszami chciałem powiedzieć, że prezydent ma duże możliwości.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-09, 21:00)Zbigniew Urban napisał(a):
(2011-12-09, 12:46)mieczyslaw napisał(a): Przepraszam Panie Zbigniewie, ale tak to zrozumiałem po poście Bartka.

Ok. Mam nadzieję, że będziemy się kłócili tylko merytorycznie Smile
Z tą imprezą, to między wierszami chciałem powiedzieć, że prezydent ma duże możliwości.

Panie Zbigniewie, niby rzecz bez znaczenia, ale jednak obnaża Pańskie prawdziwe intencje - ja się z Panem nie kłócę, ja przedstawiam swoje zdanie.

(2011-12-22, 13:51)ma7ias napisał(a): http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/tro...omosc.html

ma7ias, szkoda że nie zacytowałeś choć fragmentu - nie każdemu chyba się chce klikać w link i czytać:

Cytat:"Samorządowcy ze Stegny postanowili pójść śladem kolegów z Pruszcza Gdańskiego i zmniejszyć swoje diety. (...)obniżenie apanaży radnych ze Stegny o połowę."

O POŁOWĘ! Jeśli projekt przejdzie, zaoszczędzą 50 tys. PLN w ciągu roku - nie jest to imponująca suma, ale gest znaczący - wyraźny przekaz o intencjach radnych i motywacji, która spowodowała, że znaleźli się w radzie.
Nasi z kolei albo milczą, albo udowadniają jak to ważne jest by dla naszego, podatników dobra, tych diet sobie nie zmniejszali - kpina.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.