Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

Ankieta: Do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej?
I liceum ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej
II Liceum ogólnokształcące (budowlanka)
Technikum
Ekonomik
Inne
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do jakieś szkoły po gimnazjum?

Question 

dla tych co konczą w tym roku gimnazjum:
Do jakich szkól idziecie dalej i na jaki profil ????HuhHuhHuh

Odpowiedz }
Plusy od

A co to za szkoła "Technikum"?
Psy szczekają, karawana idzie dalej.

Odpowiedz }
Plusy od

technikum...dlaczego?bo masz konkretny zawód.....

Odpowiedz }
Plusy od

a kto idzie do curie??

Odpowiedz }
Plusy od

Zazwyczaj uczniowie po gimnazjum...

Już chyba by było łatwiej zapytać na holu w szkole niż na forum.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-04-10, 08:27)pozytywka napisał(a): technikum...dlaczego?bo masz konkretny zawód.....
Kochana, wiem czym jest technikum. Autorka tematu w ankiecie wymieniła placówki w Tczewie, a nie rodzaje szkół, więc pytam się co to za szkoła "Technikum"?

W "Ekonomiku" też są szkoły techniczne.

Odpowiedz }
Plusy od

ari nie mam cie za pięciolatka i nie miałam zamiaru tłumaczyć ci co to jest technikum....odpowiadałam ogólnie na zadane w temacie pytanie....sama skonczyłam IIlo i teraz z perspektywy czasu żałuje że nie wybrałam szkoły ktora dałaby mi jakiś konkretny fach do ręki....

Odpowiedz }
Plusy od

Plus za trafne spostrzeżenie. Jak ktoś marzy o karierze w McDonald's to proszę wybrać ogólniak.

Odpowiedz }
Plusy od

Podobno jeszcze można pójść na studia, ale pewnie mnie oszukali..
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-04-10, 15:12)Ari napisał(a):
(2011-04-10, 08:27)pozytywka napisał(a): technikum...dlaczego?bo masz konkretny zawód.....
Kochana, wiem czym jest technikum. Autorka tematu w ankiecie wymieniła placówki w Tczewie, a nie rodzaje szkół, więc pytam się co to za szkoła "Technikum"?

W "Ekonomiku" też są szkoły techniczne.

Ari, czepiasz się z ogólnie czy w jakimś konkretnym celu?

Odpowiedz }
Plusy od

Manif, przecież nigdzie nie wspomniałem, że nie można rozpocząć studiów. Nie chcę rozpętać tutaj dyskusji na temat większych możliwości pracy po technikum, a po ogólniaku, bo już taki temat jest gdzieś... zakopany.
showthread.php?tid=2399&pid=27279#pid27279

karo, cel jest taki, aby autorka tematu anka11 wiedziała, że technikum to rodzaj szkoły średniej, a nie jedna z placówek tczewskich.

Odpowiedz }
Plusy od

No, ja w każdym razie wybrałam curie i jakoś nie mogę narzekać.
to dobra szkoła o wysokim poziomie ( jeżeli chodzi o mój profil),ale żeby dostać się na dobre studia, to nie powiem, ale poza szkołą liczy się twoja ciężka praca. Sama szkoła nawet ta dobra to za mało...Smile. Oczywiście jeśli masz zamiar pójść na studia, bo jeśli nie to zapewne tylko stracisz tam trzy lata, a wtedy MC Donald's naprawdę może okazać się jedynym wyjściem, bo nie będziesz niestety mieć żadnego zawoodu, zawsze zostanie Ci jeszcze jakaś szkoła pomaturalna ostatecznie, ale ogólniak to dobra opcja dla tych którzy chcą potem iść na studia :}

Odpowiedz }
Plusy od

Zależy jeszcze jakie studia. Jeśli humanistyczne to ogólniak jest trafnym wyborem. Jeśli techniczne to technikum profilowane będzie lepsze.
McDonald's nigdy nie będzie jedynym wyjściem. Tania siła robocza jest zawsze potrzebna. Czasami ludzie mają również jakieś sensowne zainteresowania i umiejętności, które potrafią zapewnić pracę. Jest kupa zawodów, które nie wymagają wykształcenia, a ewentualne dokształcenie to maksymalnie miesiąc.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-04-25, 03:11)kamilus napisał(a): Zależy jeszcze jakie studia. Jeśli humanistyczne to ogólniak jest trafnym wyborem. Jeśli techniczne to technikum profilowane będzie lepsze.
McDonald's nigdy nie będzie jedynym wyjściem. Tania siła robocza jest zawsze potrzebna. Czasami ludzie mają również jakieś sensowne zainteresowania i umiejętności, które potrafią zapewnić pracę. Jest kupa zawodów, które nie wymagają wykształcenia, a ewentualne dokształcenie to maksymalnie miesiąc.

Dlaczego profilowane technikum jeśli ktoś zamierza iść na polibudę? Problem w tym, że sporo osób dopiero w trakcie nauki w szkole średniej decyduje, w którym pójść kierunku. Poza tym, szkoły profilowe - tj. wspomniane przez Ciebie technikum, to rok w plecy. A jeśli okrojona jest matematyka i fizyka, podobnie jak w to miało miejsce np. 10 lat temu - to tym bardziej nie rozumiem Twojej sugestii. Jeśli polibuda - to mat-fiz ewentualnie jakieś informatyczne, jeśli ktoś się wybiera później np. na ETI.
Skończenie technikum tak naprawdę g*wno daje, a nie ma sensu dla tego g*wna tracić roku. Chyba, że reforma się udała, ale czytając Twoje inne posty, w których raczej krytykujesz obecny system kształcenia i jego poziom, można odnieść inne wrażenie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-04-25, 23:49)mieczyslaw napisał(a): Skończenie technikum tak naprawdę g*wno daje, a nie ma sensu dla tego g*wna tracić roku. Chyba, że reforma się udała, ale czytając Twoje inne posty, w których raczej krytykujesz obecny system kształcenia i jego poziom, można odnieść inne wrażenie.
Z góry chcę uprzedzić że nie wiem jak wygląda edukacja w obecnych technikach. Jadnak ja osobiście (a było to kilkanaście lat temu) skończyłem jedno z lepszych gdańskich techników.
Faktem jest że moja 5 letnia wiedza z drutów skończyła mi się już po pierwszym semestrze na ETI ale technikum dało mi wiele wiedzy praktycznej (której brak było ludziom po liceum) a także uprawnienia. Dzięki temu dorabianie i zarabianie w trakcie studiów było łatwe. Do dziś dnia wykorzystuje wiele umiejętności które nabyłem właśnie w tej szkole i na pewno nie wspominam tego jako dodatkowy stracony rok. Ale fakt że były to inne czasySmile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.