Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dermatolog zmiany skórne

Wymiękam, nie mam aż tyle czasu by brnąć w dyskusje, które i tak nic nie zmienią. By je prowadzić czasami trzeba przestać czytać zbyt dosłownie, nie wspominać o rzeczach oczywistych oraz zrozumieć, że prawda może być gdzieś w środku, a nie tylko po jednej ze stron...

Mam tylko nadzieję, że autorka tematu szybko i trwale pozbędzie się swojego problemu, bo to jest najważniejsze.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-12, 12:57)goscik napisał(a): witam, czy jest moze ktos w stamie polecic mi dobrego dermatologa? mianowicie mam problem ze skóra, barrdzo duzo plam na ciele. wydaje mi sie ze z kazdym dniem nasilaja sie :/ z miesiac temu zaczely sie pojawiac ale nie zwrocilam na to zbytnio uwagi. w koncu poszlam do lekarza i przepisala mi babeczka leki twierdzac ze to zmiany grzybicze. bralam leki regularnie i niestety przez dwa tyg zadnego efektu nie zauwazylam wrecz nasilily sie te plamy i mam ich bardzo duzo. poszlam do kolejnego lekarza i ta doktor stwierdzila ze to nie sa zmiany grzybicze ale wyskoczylo mi to na skutek uczulenia, ze niby cos musialam zjesc. co lekarz to inna opinia. lekow nie wykupilam bo stwierdzilam ze to bez sensu. po dwoch tyg mi to nie zniknie i co dalej mam kombinowac? zatem prosze was o polecenie godnego zaufania dermatologa? a moze ktos z was tez mial taki problem ze skora? na calym tulowiu jestem kompletnie wysypana. plamy z dnia na dzien sie powiekszaja.

Z tego co piszesz obstawiam że jest to wyprysk alergiczny, ale oczywiście bez obejrzenia zmian nie można nic stwierdzić na pewno.
Obecnie kończę dermatologię więc znam wielu naprawdę dobrych lekarzy i mogę polecić kogoś kto się Tobą dobrze zajmie. Tylko czy Gdańsk wchodzi w grę?

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-13, 16:31)MarilynMonroe napisał(a): Obecnie kończę dermatologię

witam kolejnego lekarza na forum...ale dlaczego tak późno?? tylko ja musiałem bronić honoru zawodu Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-13, 18:19)acid napisał(a):
(2011-05-13, 16:31)MarilynMonroe napisał(a): Obecnie kończę dermatologię

witam kolejnego lekarza na forum...ale dlaczego tak późno?? tylko ja musiałem bronić honoru zawodu Smile

Witam, witam.. Big Grin W takim razie zobowiązuję się od teraz wspierać Cię w tej obronie Wink a jaka specjalizacja, jeśli można wiedzieć?

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-13, 16:31)MarilynMonroe napisał(a):
(2011-05-12, 12:57)goscik napisał(a): witam, czy jest moze ktos w stamie polecic mi dobrego dermatologa? mianowicie mam problem ze skóra, barrdzo duzo plam na ciele. wydaje mi sie ze z kazdym dniem nasilaja sie :/ z miesiac temu zaczely sie pojawiac ale nie zwrocilam na to zbytnio uwagi. w koncu poszlam do lekarza i przepisala mi babeczka leki twierdzac ze to zmiany grzybicze. bralam leki regularnie i niestety przez dwa tyg zadnego efektu nie zauwazylam wrecz nasilily sie te plamy i mam ich bardzo duzo. poszlam do kolejnego lekarza i ta doktor stwierdzila ze to nie sa zmiany grzybicze ale wyskoczylo mi to na skutek uczulenia, ze niby cos musialam zjesc. co lekarz to inna opinia. lekow nie wykupilam bo stwierdzilam ze to bez sensu. po dwoch tyg mi to nie zniknie i co dalej mam kombinowac? zatem prosze was o polecenie godnego zaufania dermatologa? a moze ktos z was tez mial taki problem ze skora? na calym tulowiu jestem kompletnie wysypana. plamy z dnia na dzien sie powiekszaja.

Z tego co piszesz obstawiam że jest to wyprysk alergiczny, ale oczywiście bez obejrzenia zmian nie można nic stwierdzić na pewno.
Obecnie kończę dermatologię więc znam wielu naprawdę dobrych lekarzy i mogę polecić kogoś kto się Tobą dobrze zajmie. Tylko czy Gdańsk wchodzi w grę?

Byłabym bardzo wdzięczna za polecenie dermatologów. W ostateczności Gdańsk też wchodzi w grę, jednak nie ukrywam, że Tczew byłby mile widziany Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-13, 01:50)Harry napisał(a): Atopowe zapalenie skóry raczej to nie jest. Wiele ułatwiłyby wyraźne zdjęcia poszczególnych stadiów zmian.

Wypadałoby wziąć jakieś fragmenty naskórka i dać do histopatologa. Ale cieżko będzie znaleźć dermatologa, który wypisze na to skierowanie. Sugerując się swoją praktyką będzie zapewne starać się wstrzelić z lekiem.

Przyczyn zmian na Twojej skórze może być wiele, zaczynając od dosyć mało prawdopodobnej grzybicy, przez również mało prawdopodobne bakterie i wirusy, a kończąc na bardziej prawdopodobnych: alergii pokarmowej, kontaktowej z ubraniami, roztoczami, chemikaliami, polekowej; problemami z wątrobą, hormonami (ile masz lat?), a czasami nawet emocjami i stresem.

Zanim pójdziesz do dermatologa zastanów się nad tym wszystkim, co zmieniło się w Twoim życiu od chwili, gdy krostki zaczęły się pojawiać. Na wstępie sugerowałbym badania krwi z rozmazem, enzymów wątroby, może hormonów tarczycy. Sprawdzą one Twój ogólny stan zdrowia i wyeliminują część przyczyn.

Mam 24 lata. Od dłuższego czasu zastanawiam się co jadłam w ostatnim czasie, czy kosmetyki mogą być przyczyną, jednak nic do głowy mi nie wpada. Wydaje mi się, że prowadzę taki sam tryb życia, bez większych zmian.
Najbardziej obawiam się długiego leczenia. Troszkę już stron "przewertowałam" odnośnie chorób skórnych no i niestety często pojawia się stwierdzenie, że należy uzbroić się w cierpliwość.

Odpowiedz }
Plusy od

Do acid-a pytanie.
Zapalenie ucha zewnętrznego - u syna. "Leczymy" już od 5 mcy, trzykrotnie antybiotyk, krople itp.
Oczywiście, wizyty bezwzględnie u laryngologa zaliczone.
Nic nie pomaga.
Zmienić konowała?
Sorry, że brzydko o koledze "po lekarskim fachu", ale chyba zbyt długo, prawda?
Chyba, że jakiś błąd po naszej stronie.

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: 75816074.png]

Odpowiedz }
Plusy od

Często na wizyty przychodzą osoby z typowym wypryskiem alergicznym, które są pewne że niczego nie zmieniały w jadłospisie itp. Czasem jednak jest to jakiś drobiazg którego się zwyczajnie nie pamięta. Ostatnio była u nas na oddziale starsza pani, która twierdziła że przed wystąpieniem zmian jadła to co zawsze i przez kilka dni nie wychodziła z domu. A jednak wysypało ją dosłownie na całym ciele, więc jednak coś jej umknęło.
Powinnaś jak najszybciej udać się do specjalisty, bo bez podania odpowiednich leków zmiany nie ustąpią. Jeśli przyczyna jest nieznana powinnaś mieć zrobioną morfologię itd.
Co do lekarza w Tczewie Ci nikogo nie mogę polecić, bo nie znam tutejszych dermatologów. Zaraz podeślę Ci wiadomość na priv.

Odpowiedz }
Plusy od

wstawiłabym zdjęcie ale nie bardzo wiem jak to zrobić... :/ pokombinuję i może się uda.

Odpowiedz }
Plusy od

Wysłałam Ci wiadomość na priv.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

A swędzi Cię to, piecze lub cokolwiek? Czy wogóle tego nie odczuwasz?

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-05-13, 23:23)MarilynMonroe napisał(a): A swędzi Cię to, piecze lub cokolwiek? Czy wogóle tego nie odczuwasz?

na brzuchu mnie swędzi ale podejrzewam, ze jest to spowodowane otarciami spodni czy paska bo tylko w tych miejscach odczuwam swędzenie a tak nic poza tym.

Odpowiedz }
Plusy od

Jak na miejscu nie pomogą, to sprawdź tam:
http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Wojewodzk...16275.html

W przypadku wątpliwości na miejscu zeskrobią i po pewnym czasie będą wyniki. Tymczasem, oczekując na właściwą wizytę, mimo wszystko radzę badania krwi, nawet jeśli się nie przydadzą, to nie zaszkodzą. A już na pewno za bardzo nie obciążą naszej biednej służby zdrowia.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.