Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dermatolog zmiany skórne

k00rba -na PW Smile

Odpowiedz }
Plusy od

mam pytanie odnosnie alergii skórnej u dzieci.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?
Moje dziecko ma pół roku i prawdopodobnie alergię pokarmową, karmię je tylko piersią, ale nie jem ani nabiałów ani czekolady, niewiem co może byc przyczyną tych zmian skórnych,a Nie chciałabym przechodzic na mleko modyfikowane,

Pediatra stwierdziła atopowe zapalenie skóry , czy maści na sterydach sa nieuniknione by się tego pozbyc?
Lekarz zalecił stosować Elidel ( na receptę) do wcierania punktowego, jednak maść ta nie jest wskazana dla dzieci poniżej drugiego roku zycia... pomagała ,jednak niewiem jak długo mozna ją stosować, już mi się skończyła, a używałam jej przez około 1,5 miesiąca.

Co może być przyczyną i czy jest inny sposób by to wyleczyć?
Czy jest ktoś kto przechodził to samo? znacie jakiegoś dobrego specjalistę?

Odpowiedz }
Plusy od

Elidel jest dużo lepszym wyjściem niż sterydy, zwłaszcza jeśli u Was jest skuteczny. Co do tego stosowania poniżej 2 r.ż. są różne opinie, na pewno większe powikłania powodują sterydy.
Gorąco polecam Ci forum Atopowe Zapalenie Skóry - skarbnica wiedzy zarówno dla rodziców, jak i dorosłych atopików.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Elidel jest skuteczny tylko nie wiem czy bezpieczny, ale chyba faktycznie lepiej to niz masci sterydowe. Choć cena Elidelu mnie zaskoczyła, tubka 15 g masci to koszt ok 85 zł, jak zobaczyłam jaka jest malutka to aż mi się wierzyć nie chciało, ale jak trzeba to trzeba.
Maść pomaga na chwilę, zmiany zaraz wracają nie wiadomo czemu.

za adres forum dziękuję ,na pewno poczytam :*

Odpowiedz }
Plusy od

Na Atopedii ("branżowej" podstrony Wikipedii) możesz przeczytać, że:
Cytat:W Polsce preparaty te są zarejestrowane od 2. roku życia - w wielu krajach jest jednak dopuszczone ich używanie już u niemowląt od 3. miesiąca życia.

No niestety, cena powala. Jeśli zmiany są niewielkie - spoko, gorzej, jeśli są to większe partie ciała.
Protopic jest jeszcze droższy. U nas niestety maści immunosupresyjne się nie sprawdziły.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Dr. Wilczek. Przyjmuje w przychodni na Armii Krajowej ( obok szkoły ósemki )

Odpowiedz }
Plusy od

najlepsza tez jest wizyta u lekarza. swoja droga przerabiamlam na skorze lowy juz wszystko - od atopowe zapalenie skry po lupiez. iec moze to wlasnie on jest sprawca zmian? gdyby jednak bylby to lupiez to polecam ci domowe sposoby:[SPAM] zielona glinka - the best! oraz skrzyp Smile a jak nie pomoze to lepiej idz do dermatologa Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Ktoś robił tu testy [spam] ? Proszę o jakiegoś priva, chce wybrać dobre miejsce, bo ja już za długo się męczę z objawami . Moja skóra wygląda jakby to była łuszczyca a dermatolog ręce rozkłada. Muszę w końcu gdzieś trafić kto mi pomoże.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.