Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakiego notariusza wybrać?

Czy możecie mi polecić jakiegoś notariusza w Tczewie? Który załatwi sprawę wpisu w księgi w miarę szybko i niedrogo?(niedrogo- pojęcie względne) najlepiej jak najtaniej, bo wiadomo jak niestety ceni się notariuszConfused

z góry dziękuję

Odpowiedz }
Plusy od

Ja chodzę zawsze na Westerplatte, vis a vis nowego domu przedsiębiorcy. Nie wiem jak wypada cenowo szczerze mówiąc ale korzystałem z usług już kilka razy.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Myślę, że ceny są zbliżone. Kilka razy korzystałam z biura na Kościuszki, teraz chyba jest w nowej kamienicy na Słowackiego (Cejrowska).
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

hej
w Tczewie mamy Cejrowską (kiedyś Kościuszki teraz kamienica słowackiego), Janicka (kiedyć paderewskiego teraz była siedziba starosty - na łaziennej oraz na westerplatte - chyba kondracki?
w Tczewie nie ma konkurencji - toteż ceny identyczne - z małym odchyleniem

ustawa mówi o maksymalnych taksach pobieranych przez notariuszy, w Gdańsku na ten przykład ceny o wiele niższe...

wracając do meritum - jeśli ma być sam wpis do hipoteki można to uczynić samemu, wypełnia się formularz 4-stronicowy formatu A4; nic trudnego

w związku z czym ma być dokonany wpis w księdze? może będę mógł zaocznie pomóc?
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-06-09, 11:16)robak napisał(a): w związku z czym ma być dokonany wpis w księdze? może będę mógł zaocznie pomóc?

W związku z zakupem mieszkania, ale nie znam się na tych wszystkich formalnościach. Na pewno będzie spisany akt notarialny, ale nie wiem co jeszcze będzie potrzebne, na razie chciałam się zorientować , do kogo najlepiej pójść. Jeśli chodzi o wpis do hipoteki, to gdzie mogłabym pobrać taki formularz?Czy jeśli wypełnię go sama to opłata notarialna się zmniejszy?

Odpowiedz }
Plusy od

jeśli zakupujesz mieszkanie i bierzesz kredyt to pytanie pierwsze - który bank - niektóre w imieniu klienta dokonują wpisu do hipoteki, niektóre każą by klient zrobił to klient samodzielnie - i wówczas albo samodzielnie albo zlecasz tę czynność notariuszowi

do umowy kupna sprzedaży musisz przedstawić notariuszowi umowę kredytową i określić kto będzie dokonywał zmian w księdze wieczystej - może zrobić to w całości notariusz - czyli robi umowę kupna sprzedaży, jeśli nie ma księgi zakłada w twoim imieniu księgę, wpisuje was jako nowych właścicieli oraz wpisuje w IV dziale hipotekę na podstawie dodatkowych dokumentów otrzymanych z banku przy podpisywaniu umowy kredytowej - jako że pisać można o tym wiele - zadzwoń do mnie; postaram się udzielić odpowiedzi na te pytania, a może nawet podsunę notariusza z którym współpracuję i który daje spore upusty - tyle że w gdańsku
mój telefon 723 770 976

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-06-09, 12:09)robak napisał(a): postaram się udzielić odpowiedzi na te pytania, a może nawet podsunę notariusza z którym współpracuję i który daje spore upusty - tyle że w gdańsku

Ty nie żartuj... Byłeś kiedyś u notariusza? Może z wyjątkiem Kondradzkiego (tego na Westerplatte) wszyscy opływają w marmurach, wielkich biurach z jeszcze większymi biurkami Wink sekretariatami z (kilkoma) sekretarkami. Jakoś trzeba na to wszystko zarobić, a nie do Gdańska wysyłać i upusty proponować Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Kondracki nie urzęduje w Tczewie już od dawna. A szkoda.Sad

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-06-09, 16:56)marti napisał(a):
(2011-06-09, 12:09)robak napisał(a): postaram się udzielić odpowiedzi na te pytania, a może nawet podsunę notariusza z którym współpracuję i który daje spore upusty - tyle że w gdańsku

Ty nie żartuj... Byłeś kiedyś u notariusza? Może z wyjątkiem Kondradzkiego (tego na Westerplatte) wszyscy opływają w marmurach, wielkich biurach z jeszcze większymi biurkami Wink sekretariatami z (kilkoma) sekretarkami. Jakoś trzeba na to wszystko zarobić, a nie do Gdańska wysyłać i upusty proponować Wink

czy dla 500 zł przy zakupie mieszkania opłaca się podjechać do Gdańska? mi by się opłacało;
wszystko to kwestia jaka jest wartość transakcji;

a sprawa przepychu - jakoś nie robi to na mnie wrażenia

Odpowiedz }
Plusy od

W ibegłym roku korzystałam z usług notariusza. Obdzwoniłam kilkoro, ceny różniły się w granicach 50 zł. Janicka była najtańsza.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-06-10, 11:13)aniuszka napisał(a): W ibegłym roku korzystałam z usług notariusza. Obdzwoniłam kilkoro, ceny różniły się w granicach 50 zł. Janicka była najtańsza.

ustawa mówi o taksie maksymalnej, jaką pobrać może każdy notariusz
nie ma mowy o taksie minimalnej - a tutaj jest pole do popisu, nieraz widziałem już akt notarialny kupna-sprzedaży z opłatą 1 zł taksy; a wczoraj jeden z klientów przedstawił mi akt z kwotą taksy 10 zł

Odpowiedz }
Plusy od

Co do notariusza,to bardziej polecam tą panią ,która ma swoją kancelarię po starostwie,szybko sprawnie i profesjonalnie.Natomiast sekretarka która pracuje u pani C.jest bardzo arogancka,po prostu nie przyjemna pomimo wiedzy z zakresu prawa(a widac ze jest obeznana).Niestety jedno z drugim w parze nie idzie...a szkoda...

Odpowiedz }
Plusy od

jeśli transakcje mają być robione w Tczewie ja i moi klienci również korzystają z usług pani Janickiej - czyli w budynku po siedzibie starosty

Odpowiedz }
Plusy od

Ale też po kosztach nie można za bardzo ciąć w przypadku notariusza, bo jednak to ważna sprawa, to musi być godna zaufania osoba, bo powierzasz jej na dobrą sprawę swoje pieniądze, jeśli chodzi o umowę. Z Narzeczonym byliśmy u pani Cejrowskiej i poleciłabym ją w stu procentach. Odpowiedzialna i konsekwentna osoba. Baardzo godna zaufania, nie mogę nic zarzucić. Siedzieliśmy tam może nie całą godzinkę, przeczytała dokumenty i poprawiła umowę, która przez wcześniejszego notariusza była źle spisana. Także wiem co to znaczy wybrać złego notariusza - dużo roboty później z szukaniem kogoś kto to odkręci. Ale pani Cejrowska naprawdę sześć z plusem, współpraca z tą panią to bajka  Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Ale z połykiem było czy bez? Bo my tutaj od spamerów nie łykamy.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.