Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas na Relaks...

8.
[Obrazek: Wzd%2525C5%252582u%2525C5%2525BC.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Kierując się słowami Einsteina "Wyobraźnia jest cenniejsza od wiedzy..." zazdroszczę jej Tobie. Bez Twojego opisu zdjęć nigdy bym chyba nie dopatrzył się tego, co na nich widzisz.

Odpowiedz }
Plusy od

9.
[Obrazek: Foto%25252BSpot.jpg]

10.
[Obrazek: Jokier.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

11. Nurek

[Obrazek: nurek1.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

12.
Mefistofeles

[Obrazek: Monolog%252520Mefistofelesa.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-06-26, 22:36)rafgrzen napisał(a): Kierując się słowami Einsteina "Wyobraźnia jest cenniejsza od wiedzy..." zazdroszczę jej Tobie. Bez Twojego opisu zdjęć nigdy bym chyba nie dopatrzył się tego, co na nich widzisz.

za Rafgrzenem Smile ciekawa interpretacja Smile

Odpowiedz }
Plusy od

13.
Mewia Lacha
[Obrazek: mewia%252520%2525C5%252582acha.jpg]

14.
Jokierowe przejaśnienia
[Obrazek: Jokierowe%252520przeja%2525C5%25259Bnienia.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Czym zmniejszasz obrazki przed wstawieniem ich do galerii, że tak tracą na jakości?
Coś jest nie tak - z aparatem? z obróbka? - a szkoda.
Zapraszam serdecznie na mojego bloga:

http://koloranki.blogspot.com/

Odpowiedz }
Plusy od

Rzeczywiście, najczęściej, używam jednego i tego samego programu do zmniejszenia obrazków. A jaki program używasz Ty, annuszka?
Dla mnie, nie jest szkodą. Jak Ktoś mnie tego nauczy lub podpowie, to zawszę mogę powrócić do oryginałów.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-06-29, 18:04)Cień napisał(a): Rzeczywiście, najczęściej, używam jednego i tego samego programu do zmniejszenia obrazków. A jaki program używasz Ty, annuszka?
Dla mnie, nie jest szkodą. Jak Ktoś mnie tego nauczy lub podpowie, to zawszę mogę powrócić do oryginałów.

Moim zdaniem wycinasz zbyt mały fragment zdjęcia z całości kadru, potem powiększasz do rozmiarów prezentowanych tutaj i efekt gotowy - ale już próbowałem zwracać Ci na to uwagę, co skrzętnie przemilczałaś - czyli wg Ciebie tak jest ok i niech tak będzie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-06-29, 18:04)Cień napisał(a): Rzeczywiście, najczęściej, używam jednego i tego samego programu do zmniejszenia obrazków. A jaki program używasz Ty, annuszka?

Najlepiej jest kadrować już na poziomie aparatu. Jeśli sytuacja wygląda tak jak opisał to mieczysław, to wówczas wycinając fragment zdjęcia i powiększając go, powiększasz rozmiary pikseli z których składa się obraz, co powoduje zanik ostrości, popsucie przejść między kolorami, zanik szczegółów i ogólny spadek jakości zdjęcia, które wówczas wygląda nieco jakby ktoś je namalował plakatówkami.
Taki właśnie efekt widać na chmurach na zdjęciu 13.

Nie ma "złotej metody" na kadrowanie zdjęć w programach graficznych ale należy to robić z umiarem i pozostawić jak najwięcej oryginału. Po kadrowaniu NIGDY nie należy powiększać zdjęcia . Należy pozostawić zdjęcie w takim rozmiarze w jakim je wykadrowałaś.

Podczas ZMNIEJSZANIA zdjęcia zawsze uzyskamy lepszą jakość (wizualną) gdyż piksele zostaną ściśnięte i zmniejszone zachowując dość dużo szczegółów. Nawet jeśli któreś piksele zostaną wycięte, to zrekompensuje to ich pomniejszenie i ściśnięcie. (oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku). Podczas POWIĘKSZANIA piksele są rozciągane, ponieważ program nie stworzy nowych pikseli i nie wypełni ich wymaganym kolorem, czyli po prostu nie stworzy czegoś z niczego.

Mam nadzieję że moje pisane na szybko wyjaśnienia pozwolą Ci zrozumieć na czym polega problem. Jeśli nie, to podczas jakiegoś spotkania mogę wytłumaczyć bardziej obrazowo Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-02, 12:25)Remoo napisał(a): Podczas ZMNIEJSZANIA zdjęcia zawsze uzyskamy lepszą jakość (wizualną) gdyż piksele zostaną ściśnięte i zmniejszone zachowując dość dużo szczegółów. Nawet jeśli któreś piksele zostaną wycięte, to zrekompensuje to ich pomniejszenie i ściśnięcie. (oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku).

Dobrze jest po pomniejszeniu zdjęcia wyostrzyć je (w granicach rozsądku) gdyż piksele ulegają lekkiemu "przetasowaniu" i zdjęcie wizualnie traci na jakości.

(2011-07-02, 12:25)Remoo napisał(a): Podczas POWIĘKSZANIA piksele są rozciągane, ponieważ program nie stworzy nowych pikseli i nie wypełni ich wymaganym kolorem, czyli po prostu nie stworzy czegoś z niczego.
Teoretycznie da się wpisać każdą ilość pikseli, nawet zdjęcie wielkości znaczka pocztowego można zapisać w rozdzielczości 30 cm i 300 dpi, program wrzuci wtedy dodatkowe piksele ale efekt będzie podobny, szczegółów nie przybędzie, będą to uśrednione wartości sąsiadujących pikseli.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-02, 12:47)aga_piet napisał(a):
(2011-07-02, 12:25)Remoo napisał(a): Podczas ZMNIEJSZANIA zdjęcia zawsze uzyskamy lepszą jakość (wizualną) gdyż piksele zostaną ściśnięte i zmniejszone zachowując dość dużo szczegółów. Nawet jeśli któreś piksele zostaną wycięte, to zrekompensuje to ich pomniejszenie i ściśnięcie. (oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku).

Dobrze jest po pomniejszeniu zdjęcia wyostrzyć je (w granicach rozsądku) gdyż piksele ulegają lekkiemu "przetasowaniu" i zdjęcie wizualnie traci na jakości.

(2011-07-02, 12:25)Remoo napisał(a): Podczas POWIĘKSZANIA piksele są rozciągane, ponieważ program nie stworzy nowych pikseli i nie wypełni ich wymaganym kolorem, czyli po prostu nie stworzy czegoś z niczego.
Teoretycznie da się wpisać każdą ilość pikseli, nawet zdjęcie wielkości znaczka pocztowego można zapisać w rozdzielczości 30 cm i 300 dpi, program wrzuci wtedy dodatkowe piksele ale efekt będzie podobny, szczegółów nie przybędzie, będą to uśrednione wartości sąsiadujących pikseli.

Słuszna uwagi. To jeszcze zależy od programu bo różne różnie działają Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-02, 10:52)mieczyslaw napisał(a): Moim zdaniem wycinasz zbyt mały fragment zdjęcia z całości kadru, potem powiększasz do rozmiarów prezentowanych tutaj i efekt gotowy - ale już próbowałem zwracać Ci na to uwagę, co skrzętnie przemilczałaś - czyli wg Ciebie tak jest ok i niech tak będzie.

Gdyby wtedy użyłeś zbiór słów identycznych, jak teraz, to zrozumiała bym co próbujesz mi powiedzieć. Teraz rozumiem. Owszem, powiększam również. Może po każdym takim powiększeniu powinnam zastosowywać jakiegoś rodzaju korektę? I oczywistym jest fakt, że nie jest ok. Wedlu mnie również.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-02, 12:25)Remoo napisał(a): Mam nadzieję że moje pisane na szybko wyjaśnienia pozwolą Ci zrozumieć na czym polega problem. Jeśli nie, to podczas jakiegoś spotkania mogę wytłumaczyć bardziej obrazowo Smile
Dziękuję, skorzystam niezwłocznie!
Zdjęcie 13 było pstryknięte "cyfrówką pospolitą" do której mam sentyment na zawszę zakorzeniony w mej świadomości.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.