Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Media w Polsce - czyli pranie mózgu.

(2011-12-29, 18:01)Manif napisał(a): Mnie np. drażni notoryczne czepianie się portalu, którego nie czytam, na forum, które przeglądam. Na tcz.pl zablokowali komentarze, czy jak?

To nie jest wątek o mnie - daruj sobie osobiste wycieczki.

Odpowiedz }
Plusy od

To nie była osobista wycieczka.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-29, 18:44)Manif napisał(a): To nie była osobista wycieczka.

Abstrahując - po co czytasz wątek, który dotyczy tematów, które Cię nie interesują, a tym bardziej zabierasz głos?
Czy niektóre tematy są limitowane na tym forum, choćby przez takich użytkowników jak Ty, bo np. "dotyczą portalu, którego nie czytasz"?

Z tego co wiem - czytasz, bynajmniej czytałeś.

Odpowiedz }
Plusy od

Raczej wiedziałem o jego istnieniu. Nigdy nie byłem czytelnikiem tego portalu.

Temat dotyczy "mediów w polsce", zatem nie tylko tcz.pl.
Kilkukrotnie odniosłeś się do tcz.pl, nie zawsze (moim zdaniem) trafnie.
Zadałeś pytanie: "A teraz odwróćcie medal na drugą stronę - co tak bardzo Was razi, że zwracam uwagę na treść przekazu?" (w wiadomym kontekście).
Odniosłem się bezpośrednio do tego. Niczego Ci nie limituję, nie ograniczam, bo nie mam takich uprawnień (a gdybym miał, to i tak bym tego w tej sytuacji nie zrobił), ale chyba nie zabronisz mi wyrazić swojego zdania? W tym temacie jest kilka ciekawych wątków, ale ten o tcz.pl zdecydowanie już się wyczerpał.
Jak mi się nie podobają czyjeś usługi, to z nich nie korzystam (jak np. nie korzystam z portalu).
Ty w tej chwili sprawiasz wrażenie jakby ktoś tam Cię na siłę trzymał, a Ty poczuwasz się do misji uświadomienia wszystkim wokół, że portal jest do bani.. Może i jest, ale ile można o tym pisać? A jeżeli już musisz, to nie lepiej zawężyć target do czytelników tcz.pl i pisać właśnie tam?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): Raczej wiedziałem o jego istnieniu. Nigdy nie byłem czytelnikiem tego portalu.

Zaglądasz tam, to żaden grzech.

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): Temat dotyczy "mediów w polsce", zatem nie tylko tcz.pl.

Zatem powinieneś prześledzić uważniej wątek, a wtedy dowiedziałbyś się kilku, bardzo istotnych rzeczy:
1. wątek nie jest tylko o tcz.pl
2. wątek nie jest tylko o tcz.pl
itd.

Sam go zakładałem i sam doskonale wiem z jakiego powodu. Dodatkowo, nie zwracam w każdym poście uwagi na TEN SAM artykuł, temat, etc. na tcz.pl - życie się toczy, pojawiają się nowiny, coś się zmienia - czy ból egzystencji składnia Cię do tego by wszystko traktować jednorazowo?

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): Kilkukrotnie odniosłeś się do tcz.pl, nie zawsze (moim zdaniem) trafnie.

Ani razu nie wypowiedziałeś swojego zdania, a tym bardziej nie podparłeś go żadnymi argumentami - czekam.

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): Zadałeś pytanie: "A teraz odwróćcie medal na drugą stronę - co tak bardzo Was razi, że zwracam uwagę na treść przekazu?" (w wiadomym kontekście).
Odniosłem się bezpośrednio do tego.

Skoro kontekst jest tak oczywisty dla Ciebie, to jakim cudem dochodzisz do tak absurdalnych "wniosków", ano właśnie - jakich wniosków? Przecież Ty nie przytoczyłeś żadnych argumentów, bo przecież nie jest argumentem to, że "nie jesteś czytelnikiem tego portalu" oraz to "że Ciebie drażni pisanie o nim na forum, które czytasz", czyli jak mam to rozumieć? Że to Twoje forum? Wink

Twoje słowa:
(2011-12-29, 18:01)Manif napisał(a): Mnie np. drażni notoryczne czepianie się portalu, którego nie czytam, na forum, które przeglądam. Na tcz.pl zablokowali komentarze, czy jak?

I nie rozumiem tego ostatniego zdania? Co mają komentarze na tcz.pl do forum? To też jest Twój "argument"?

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): Niczego Ci nie limituję, nie ograniczam, bo nie mam takich uprawnień (a gdybym miał, to i tak bym tego w tej sytuacji nie zrobił), ale chyba nie zabronisz mi wyrazić swojego zdania?

I całe szczęście.
Pozwól, że zapytam - po co zabierasz zdanie w wątku, który Cię nie interesuje? Tylko dlatego, że pojawił się na "forum, które czytasz"?

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): W tym temacie jest kilka ciekawych wątków, ale ten o tcz.pl zdecydowanie już się wyczerpał.

Dlaczego?

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): Jak mi się nie podobają czyjeś usługi, to z nich nie korzystam (jak np. nie korzystam z portalu).

Korzystasz, obaj o tym wiemy.

(2011-12-29, 19:05)Manif napisał(a): Ty w tej chwili sprawiasz wrażenie jakby ktoś tam Cię na siłę trzymał, a Ty poczuwasz się do misji uświadomienia wszystkim wokół, że portal jest do bani.. Może i jest, ale ile można o tym pisać? A jeżeli już musisz, to nie lepiej zawężyć target do czytelników tcz.pl i pisać właśnie tam?

Zawęzić!

Dlaczego piszesz mi, co mam zrobić? Twój cały wywód jest nie na temat. Wątek odnosi się do nierzetelności współczesnych mediów. Do manipulacji jakich się dopuszczają. Może korzystając z Twoich dobrych rad, powinniśmy w ogóle zbojkotować wszelkie środki masowego przekazu, ponieważ począwszy na portalach lokalnych a skończywszy na ogólnokrajowych, wszędzie mamy do czynienia z manipulacją. Wg Ciebie należałoby się odciąć i na przykład nie korzystać z możliwości zdobycia w szybki sposób informacji, które w jakiś tam sposób, ale jednak przekazują, tak? Zamiast dbać o jakość pracy mediów?
Wg mnie jesteś jednym z wielu przykładów tczewskiego malkontenta - niech jest jak jest, a winnym jest ten, kto zwrócił uwagę na istnienie problemu.

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:Korzystasz, obaj o tym wiemy.

Cieszę się, że wiesz lepiej ode mnie.

Cytat:Ani razu nie wypowiedziałeś swojego zdania, a tym bardziej nie podparłeś go żadnymi argumentami - czekam.

Rozumiem, że to dla Ciebie szokujące, że ktoś ma ciekawsze rzeczy do roboty niż komentować każdą pierdołę na forum?
Ale ok; podjąłem temat, mogłem się spodziewać, że tak to się skończy, zatem skupmy się na ostatnim przykładzie:

Cytat:"Najpiękniejsza Polka mieszka zaledwie 20 km stąd. Ma szansę na Miss Universe?"

i podtytuł:

"Niedaleko Tczewa mieszka najpiękniejsza Polka - Marcelina Zawadzka pochodzi z sąsiedniego Malborka. Wczoraj (28.12) niedawno wybrana Miss Polonia spotkała się z dziennikarzami. Malborczanka będzie reprezentować Polskę podczas przyszłorocznych wyborów Miss Universe."

Powtórzę się, choć nie lubię, niby nic wielkiego, a jednak - dlaczego nie można było napisać wprost, że dziewczyna jest z Malborka, a teraz warto za nią trzymać kciuki?

Zatem:
1. Tytuł jednoznacznie wskazuje, że dziewczyna pochodzi z miejsca 20 km od Tczewa. Czyli nie z Tczewa. Mi się Malbork nasunął od razu, ale może chwilowo nie jestem tu obiektywny bo przed 2 godzinami stamtąd wróciłem. Tak, czy siak - nikt nic nie przypisuje Tczewowi, już w samym tytule jest jasno napisane że to z sąsiedniej miejscowości, co w 100% pokrywa się z rzeczywistością.
2. Wszystko jest już dokładnie sprecyzowane już w podtytule.
Podsumowując - czepiasz się.

Cytat:Wg mnie jesteś jednym z wielu przykładów tczewskiego malkontenta - niech jest jak jest, a winnym jest ten, kto zwrócił uwagę na istnienie problemu.

A to dobre. Znasz w ogóle definicję słowa 'malkontent'? Bo w obecnej dyskusji trafiłeś po prostu jak kulą w płot. Dla mnie to zrozumiałe, że tcz.pl jest prywatnym biznesem i robi tak, by wyjść na tym dobrze. Ja z takich usług korzystam, albo nie - w zależności, czy odpowiada mi poziom i zakres owych usług. Ty za to ich nie lubisz, stale krytykujesz, ale i tak czytasz - samemu nie robiąc niczego lepszego. A kasa z reklam leci.. Smile

Co do reszty - trochę szkoda mojego czasu. Lubisz dyskusję w stylu "komentuję każde Twoje zdanie, interpretując je po swojemu" - masz prawo. Ja jednak jako ""typowy tczewski malkontent"" skorzystam z prawa do wolnego wyboru i zrezygnuję z dyskusji, która jak zwykle prowadzi do nikąd. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-29, 19:58)Manif napisał(a): A to dobre. Znasz w ogóle definicję słowa 'malkontent'? Bo w obecnej dyskusji trafiłeś po prostu jak kulą w płot. Dla mnie to zrozumiałe, że tcz.pl jest prywatnym biznesem i robi tak, by wyjść na tym dobrze. Ja z takich usług korzystam, albo nie - w zależności, czy odpowiada mi poziom i zakres owych usług. Ty za to ich nie lubisz, stale krytykujesz, ale i tak czytasz - samemu nie robiąc niczego lepszego. A kasa z reklam leci.. Smile

Kasa to nie wszystko i nie jest wartością samą w sobie. Kiedyś się może o tym przekonasz. Zwracanie uwagi na jakość i poprawność języka jakim się posługujemy na co dzień, jest rzeczą jeśli nie ważniejszą, to co najmniej równie ważną. Najwyraźniej dla Ciebie jest to zwykłe czepialstwo.

(2011-12-29, 19:58)Manif napisał(a): Co do reszty - trochę szkoda mojego czasu. Lubisz dyskusję w stylu "komentuję każde Twoje zdanie, interpretując je po swojemu" - masz prawo. Ja jednak jako ""typowy tczewski malkontent"" skorzystam z prawa do wolnego wyboru i zrezygnuję z dyskusji, która jak zwykle prowadzi do nikąd. Smile

Donikąd

I tak się dziwię, że poświęciłeś aż tyle swojego cennego czasu na wątek, który jest o portalu, którego nie czytasz - jak sam wspomniałeś. Jak w takim razie nazwać Twój udział w tej "dyskusji" jeśli nie czepialstwem?
Rozumiem, że Tobie nie przeszkadza sposób w jaki są podawane codzienne informacje, ale spróbuj jednocześnie zrozumieć, że komuś może jednak nie odpowiadać takie frywolne traktowanie języka polskiego.

Przecież nie odbieram Ci prawa do nie zabierania głosu w dyskusji w wątku, który Cię nie interesuje. Nie odbieraj mi mojego zatem, do wypowiedzenia się, nawet jeśli jest to na "Twoim" forum.

Odpowiedz }
Plusy od

-,-

Do kasacji, nie chce mi się kłócić- wolę zrezygnować niż potem znów męczyć się jak Manif Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-29, 21:16)Kein napisał(a): -,-

Do kasacji, nie chce mi się kłócić- wolę zrezygnować niż potem znów męczyć się jak Manif Wink

Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-29, 21:16)Kein napisał(a): -,-

Ale o co chciałbyś się kłócić? Manif tak ma, że "na złość mamie odmrozi sobie uszy", bo taki jest i koniec. Ja nawet nie próbuję go przekonać, tak samo jak i Ciebie do niczego - zdaje się, że to "Wy macie problem" jak to się kolokwialnie mówi, bo nie jesteście w stanie zaakceptować istnienia innego punktu widzenia niż Wasz. A upieranie się przy swoim zdaniu nazywacie - "czepialstwem i marnowaniem czasu" - w porządku. Skoro jednak ten wątek to "strata czasu", to co wciąż robi w nim sam Manif? Poza tym, wyluzujcie trochę, bo mam wrażenie, że poza pewnym przekazem zawartym w moich słowach, traktujecie to śmiertelnie poważnie.

Nie podoba mi się manipulacja w mediach i koniec. Wolność słowa nie zwalnia dziennikarzy, nawet tych niskich lotów, od odpowiedzialności za nie.

Odpowiedz }
Plusy od

Że tak nieśmiało wtrącę- interesuje mnie temat, nie uważam go za wyczerpany (również w odniesieniu do portalu tcz.pl), ale za to totalnie mi zwisa i powiewa co myśli Manif na temat zdania mieczysława i na odwrót. I co inne osoby myślą na temat ich zdania o ich zdaniu o tym temacie. I wogóle. Co teraz? Sad
Btw, nie łatwiej, przyjemniej i kulturalniej by było, gdyby osoby niezainteresowane po prostu nie podejmowały wątku?
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-29, 21:13)mieczyslaw napisał(a): Zwracanie uwagi na jakość i poprawność języka jakim się posługujemy na co dzień, jest rzeczą jeśli nie ważniejszą, to co najmniej równie ważną.

(2011-12-29, 18:47)mieczyslaw napisał(a): Z tego co wiem - czytasz, bynajmniej czytałeś.

http://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

leon nie spamuj

Odpowiedz }
Plusy od

No już, już, nie denerwuj się.Wink
Nie spamuję, tylko zwracam uwagę na język. Jak widzisz, każdemu się zdarza.

A z tcz.pl generalnie masz rację, chociaż akurat z miskami nie jestem przekonany.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-29, 22:32)leoncjo napisał(a): No już, już, nie denerwuj się.Wink
Nie spamuję, tylko zwracam uwagę na język. Jak widzisz, każdemu się zdarza.

A z tcz.pl generalnie masz rację, chociaż akurat z miskami nie jestem przekonany.

To poczytaj komentarza pod artykułem i sam oceń target.

A temat tego artykułu, to przykład jeden z wielu - kilka razy sam im pisałem komentarz, który się nie ukazał, za to po nim zmienili tytuł - także nie czepiam się ot tak, choć niektórzy przeżywają aktualnie bunt młodzieńczy i mimo iż temat oficjalnie ich nie interesuje, czują ogromną potrzebę zabrania tu głosu, koniecznie "anty".

Dlaczego ten tytuł jest taki "be"? Wystarczy chociaż przytoczyć przykład, kiedy to "teczepel" wpadło na pomysł by pisać o wydarzeniach z Malborka - od razu lokalni "patrioci" ruszyli do natarcia. Umiejętne pisanie może dzielić ludzi, lub łączyć. W tym wypadku oraz innych, podobnych kiedy podawane informacje pochodzą z ościennych miast, warto pisać właśnie o nich i o nas, jako wspólnej części całego regionu, a nie stawiać Tczew za centrum i zdawkowo rzucić, że "20 km od Tczewa".
Oczywiście można w ogóle na to nie zwrócić uwagi, "nie przeczytać" artykułu, potem "nie zabrać głosu" na forum i "nie tracić cennego czasu" na takie dyskusje, które "w ogóle nas nie interesują", "w ogóle" Wink.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.