Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowa Karta Miejska dla dzieci z rodzin wielodzietnych
 
#1

Póki co założenie jest takie - dziecko otrzyma kartę na podstawie, której przejedzie z domu do szkoły i powrót.

Teraz moje pytanie - skoro to ma być normalna karta to jak i kto będzie weryfikował, że dane dziecko korzysta we właściwy sposób z karty? Kto zagwarantuje, że pomoc z MOPS-u nie zostanie wydana na przejazdy do kolegi czy tez na zakupy (np. 1 przystanek).

Chciałbym także aby zwrócono uwagę na to, że nie wszystkie rodziny wielodzietne skorzystają z twego rozwiązania - co z rodzinami, których dzieci nie korzystają z autobusu - ponieważ mieszkają w pobliżu szkoły?

A czy nie jest prościej zwiększyć wysokość zasiłku rodzinnego na 4 i kolejne dziecko o np. 20 zł? Jeśli się nie mylę to Ustawa oświadczeniach rodzinnych daje taką możliwość urzędom gmin. Mogą one ustanowić udział własny w wypłacanym zasiłku rodzinnym. Takie rozwiązanie pozwoliłoby objąć takim wsparciem większe grono rodzin - kryterium uprawniające do otrzymania świadczeń z systemu pomocy społecznej to 351 zł na osobę w rodzinie. W przypadku zasiłku rodzinnego jest to 504 zł na osobę.

Mam nadzieję, że nasi radni wypowiedzą się w tym temacie.
Rozmowa czasem boli...Odpowiedz }
Plusy od
 
#2

Wypowiedzą się jak zawsze - milczeniem, albo jak to ZbiU w ostatnim wątku zaczął robić - "pytanie-odpowiedź=bez komentarza".

Memory, jeszcze jedna rzecz - z tego co czytałem (bo nigdy nie używałem tego "dobrodziejstwa") karta miejska częściej nie działa, niż działa, a podobno wtedy trzeba dodatkowo płacić? Big GrinOdpowiedz }
Plusy od
 
#3

mieczyslaw - nie no zakładamy idealną sytuację - KM działa cały czasSmile
Rozmowa czasem boli...Odpowiedz }
Plusy od
 
#4

Koszt dojazdu do szkoły i spowrotem można precyzyjnie wyliczyć i taką kwotą doładować kartę, jak uczeń wykorzysta na co innego to jego problem. A ewentualnie problemem Urzędu Miejskiego będzie odpowiedzialność za wydawanie pieniędzy na coś na co nie miał prawa wydać.

Można też kwotę doładowaną przez UM skonfigurować tak aby można ją było wykorzystać tylko na przejazdy na trasie dom-szkoła w określonych godzinach a w przypadku próby innego wykorzystania przy braku samodzielnie doładowanych środków przejazd zostałby potraktowany jak przejazd bez biletu.
Tylko że zanim EMTAL zaimplementowałby coś takiego to obecni uczniowie już dawno pokończyliby wszystkie możliwe szkoły w Tczewie.

Zresztą nie ma się o co martwić, Veolia zgodnie z prawem (zamówień publicznych) kończy świadczenie usług w tym roku a następny przetarg Mirosław Pobłocki organizuje dopiero na lata 2013-2015. Nie będzie komunikacji miejskiej więc nie będzie problemu, przynajmniej przez rok, a później tradycyjnie jakoś to będzie Tongue.Odpowiedz }
Plusy od
 
#5

(2011-06-17, 13:37)Memory napisał(a): mieczyslaw - nie no zakładamy idealną sytuację - KM działa cały czasSmile

Przecież sam nie wierzysz w słowa, które napisałeś Big GrinOdpowiedz }
Plusy od


Facebook Twitter RSS


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  © 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.