Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozwolą gnać Solidarności?

Może w końcu przestaną suszyć i podwyższą prędkość dopuszczalną?

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/tro...omosc.html

czego Wam i sobie życzę Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Na całym odcinku tczewskim drogi 91 niech będzie te 70 km Smile w końcu i tak światła co chwilę Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Jednak GDDKiA wie lepiej, że podwyższenie limitu prędkości nie jest bezpieczne, a my-kierowcy jesteśmy takimi debilami, że od razu zaczniemy tam ginąć.

Odpowiedz }
Plusy od

Na odcinku Armii Krajowej - Jagiellońska dałoby to możliwość legalnego korzystania z chodnika przez rowerzystów. Dalej w kierunku Górek większa prędkość=większe zagrożenie dla rowerzystów Tongue.

Odpowiedz }
Plusy od

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wia...-sa-na-nie

Oczywiście nikt nie wpadł na to, że ludzie przechodzą na czerwonym świetle, kiedy pali im się czerwone, a samochody stoją (wiele razy zachodzi taka sytuacja na skrzyżowaniu z Gdańską). Albo muszą czekać kilka minut, zanim łaskawie wskoczy zielone po naciśnięciu przycisku. Skoro jest już przywołanie, to reakcja powinna nastąpić w ciągu kilku sekund (oczywiście nie za często, aby nie blokować ruchu).

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-11, 15:00)marti napisał(a): http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wia...-sa-na-nie

Oczywiście nikt nie wpadł na to, że ludzie przechodzą na czerwonym świetle, kiedy pali im się czerwone, a samochody stoją (wiele razy zachodzi taka sytuacja na skrzyżowaniu z Gdańską). Albo muszą czekać kilka minut, zanim łaskawie wskoczy zielone po naciśnięciu przycisku. Skoro jest już przywołanie, to reakcja powinna nastąpić w ciągu kilku sekund (oczywiście nie za często, aby nie blokować ruchu).

To jeden problem, kolejnym jest sygnalizacja koło "dziczka", która stwarza duże zagrożenie - co i rusz dochodzi tam do sytuacji niebezpiecznych, wie o tym policja, GDDKiA, a sygnalizatory ustawione są już w ten sposób od wielu lat.
Im nie zależy na usprawnianiu ruchu. Im zależy na spowalnianiu go, tak jest prościej.

Odpowiedz }
Plusy od

Kolejny wypadek na tym skrzyżowaniu... duży, dwa małe, jeden mały ma dupe wgniecioną, drugi chyba dostał z boku strzała, jeden mały wylądował na przejsciu...
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Cały odcinek do 2 dwupasmówki ze skrętami w lewo i prawo Smile do tego wzdłuż drogi chodnik i ścieżka rowerowa Wink i ograniczenie do 70 km/h i tak jak marti pisze przywołanie od razu, a nie jak to ma obecnie miejsce na światłach koło budo... czekasz i czekasz a nic nie jedzie...

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: bum1o.jpg]
[Obrazek: bum2k.jpg]
[Obrazek: bum3.jpg]
[Obrazek: bum4.jpg]
[Obrazek: bum11.jpg]
jak mówiłem... duży, dwa małe...
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-14, 15:02)kaul napisał(a): jak mówiłem... duży, dwa małe...

trochę oczojebne to nasycenie Wink

A tak do DK91 wracając - przecież niedawno była remontowana i to gruntownie - co szkodziło zrobić im prawoskręty i szersze miejsca oraz pasy do włączania się do ruchu, np. w Zajączkowie - przecież tam powinien być szeroki pas na samym środku aby Ci skręcający do Zajączkowa (a teraz tym bardziej jest tam niebezpiecznie ze względu na objazd) mogli bezpiecznie oczekiwać na opuszczenie skrzyżowania, a główny nie zwalniał.
To samo dalej - brak prawo-skrętu na stację benzynową, brak w Miłobądzu na skrzyżowaniu miejsca, brak prawego pasa do skrętu w Pszczółkach, dalej w następnej wiosce - tam gdzie postawili sygnalizację i dalej za górką.
Czy nie poprawiłoby to znacznie ruchu i nie zminimalizowało zagrożeń?

Odpowiedz }
Plusy od

to tylko czerń Smile

chore jest to skrzyżowanie... chociaż nie zwalę całkowicie winę na złe ustawienie świateł a na ludzi którzy na pomarańczowym wjeżdzają tam bardzo powolutku... już nie jednemu stracha narobiłem bo od "wieków" miałem zielone a on na przykład dopiero wjeżdżał...

swoją drogą, byłby ktoś chętny na dwa samochody ustrawić się tam, i jeden na pomarańczowym wjeżdża a drugi na zielonym? z kamerami? Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-15, 00:00)kaul napisał(a): to tylko czerń Smile

chore jest to skrzyżowanie... chociaż nie zwalę całkowicie winę na złe ustawienie świateł a na ludzi którzy na pomarańczowym wjeżdzają tam bardzo powolutku... już nie jednemu stracha narobiłem bo od "wieków" miałem zielone a on na przykład dopiero wjeżdżał...

swoją drogą, byłby ktoś chętny na dwa samochody ustrawić się tam, i jeden na pomarańczowym wjeżdża a drugi na zielonym? z kamerami? Smile

Dobry pomysł - na mnie nie licz, póki co.

Tak niewiele potrzeba, a do wypadków by tam dochodziło znacznie rzadziej, ale nie - lepiej zostawić bzdurne ograniczenie i nadal pozwolić ludziom się pakować na kolizje, a w policyjnych statystykach wypisywać bzdury, że "z powodu nadmiernej prędkości doszło do..." - to pokazuje, że po części za stan dróg i sytuację na nich odpowiada policja.
Btw. czy policja nie ma możliwości opiniowania i/lub niedopuszczania drogi do eksploatacji?
Skoro stadion mogą zamknąć z powodu zagrożenia jakie stwarza (o ile stadion może komuś zagrażać), to drogi też powinni - przecież to co się działo na DK91 tej zimy i wiosny powinno ją automatycznie wyłączyć z użytkowania.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-15, 00:00)kaul napisał(a): swoją drogą, byłby ktoś chętny na dwa samochody ustrawić się tam, i jeden na pomarańczowym wjeżdża a drugi na zielonym? z kamerami? Smile

Jestem za. Jako kierowca. Musimy jeszcze znaleźć kamerzystów.

Generalnie jak ktoś lubi mocne wrażenia, to jest niezła zabawa podjeżdzać powoli do skrzyżowania od strony Dziczka i jak pojawi się zielone - od razu dzida. Mina osoby wjeżdżającej na pomarańczowym - bezcenna. Zdarzyło mi się, że dziewczyna tak spanikowała, że zatrzymała się centralnie na środku tych dwóch pasów i zgasł jej samochód. Projektant tego rozwiązania był miłośnikiem mocnych wrażeń Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Mogę pokamerować, tylko nie mam czym Smile Tam naprawdę jest problem jak ktoś rozpędzony leci do Gdańska, ktoś skręca w ul. Gdańską

Odpowiedz }
Plusy od

marti - często tak robię, chociaż zdarzyło mi się że jechałem w stronę Gdańska, ktoś skręcał w gdańską, to ten już się skichał, ja zwolniłem, jade dalej i jeszcze mi z Gdańskiej wyjechał...

myślę że 2 kamery byłyby ok... tylko problem taki że ktoś musi czekać na sępa na pomarańczowym, ale troche trąbienia i byłoby po sprawie Wink pomyślę o kamerach dam znać Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.