Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozwolą gnać Solidarności?

dobra, coś tam mam...
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Dobra robota kaul - teraz dokładnie widać, dlaczego zwiększenie prędkości do 70km/h by spowodowało wzrost zagrożenia - aż się cisną niecenzuralne słowa pod adresem GDDKiA i Policji.

Odpowiedz }
Plusy od

Udawanie, że ktoś tam jeździ 50km/h hehe Wink
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-21, 17:24)kamilus napisał(a): Udawanie, że ktoś tam jeździ 50km/h hehe Wink

Oczywiście, że nikt - to kolejny absurd. Zamiast dostosowywać przepisy do rzeczywistości, to doprowadza się do kompletnie abstrakcyjnych sytuacji, które tylko mogą frustrować.

Odpowiedz }
Plusy od

ps. na światłach koło lidla, kolejna zmiana przebiegła o niebo lepiej... było na dk91 czerwone, a tu dopiero pomarańczowe wchodziło... Big Grin więc co zmiana - to loteria...
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Odgrzewam temat Big Grin

Jest godzina 23.30, wjeżdżam do Tczewa od strony południowej (od Łodzi) drogą krajową nr 91 (DK 91):
- pierwsze skrzyżowanie - czerwone światło,
- drugie skrzyżowanie (przed Orlenem) - czerwone światło (zapaliło się dosłownie dwie sekundy po ruszeniu z poprzedniego skrzyżowania),
- trzecie skrzyżowanie (z Al. Kociewska) - o dziwo - zielone!,
- czwarte skrzyżowanie (Shell) - czerwone,
- koło budowlanki brak pieszych i na szczęście zielone,
- piąte skrzyżowanie - koło dziczka - czerwone - sygnalizacja się zmienia, gdy zaczynam zwalniać,
- szóste, ostatnie skrzyżowanie - przyspieszam by załapać się na zielone.

Wcześniej jechałem z przepisową prędkością jaka obowiązuje o tej porze dnia.

Z ciekawości wracam - zawracam w Zajączkowie:
- pierwsze skrzyżowanie (z Armii Krajowej) - czerwone,
- drugie skrzyżowanie - koło dziczka - zmienia się jak dojeżdżam,
- koło budowlanki znów szczęście,
- trzecie skrzyżowanie - Shell - zielone,
- czwarte skrzyżowanie - z Al. Kociewską - zapala się czerwone gdy dojeżdżam - trzeba czekać,
- piąte skrzyżowanie - koło Orlenu - czerwone,
- szóste skrzyżowanie - zapala się zielone, gdy prawie się zatrzymałem.

Droga jest w gestii GDDKiA. A teraz pytania bez odpowiedzi:
- dlaczego na głównej drodze, krajowej, tranzytowej, o tak późnej porze świecą się tak często czerwone światła, nawet gdy na drogach podporządkowanych brak pojazdów?
- dlaczego sygnalizacja mimo znacznie mniejszego natężenia ruchu nocą jest włączona na takich skrzyżowaniach jak choćby koło Orlenu?
- dlaczego te światła nie są zsynchronizowane? - to pytanie brzmi jak czysta abstrakcja i s-f dla naszego oddziału GDDKiA.

Jeśli nocą, kiedy ruch jest znacznie ograniczony auta i tak są łapane na "czerwonym", to nie ma się czemu dziwić, że w ciągu dnia ta droga się korkuje.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-15, 01:24)mieczyslaw napisał(a): ...
Odgrzewam temat Big Grin
- drugie skrzyżowanie (przed Orlenem) - czerwone światło (zapaliło się dosłownie dwie sekundy po ruszeniu z poprzedniego skrzyżowania),
...
Po starcie z pierwszego skrzyżowania nie więcej jak 50 na budziku to trafisz idealnie na początek zielonego ;-)

Co do świateł mnie irytują wciskacze dla pieszych na przeciwko Piotra i Pawła. Jakiś czas były z automatu ale jakiś osioł ustawił na wciskanie. Jak się nie wstrzelisz z wciśnięciem w odpowiedni moment to i ze dwa cykle trzeba się nastać.
No i zgadzam się, że synchronizacja to magia dla Tczewa.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-15, 08:31)geo napisał(a):
(2011-11-15, 01:24)mieczyslaw napisał(a): ...
Odgrzewam temat Big Grin
...
Po starcie z pierwszego skrzyżowania nie więcej jak 50 na budziku to trafisz idealnie na początek zielonego ;-)

Wczoraj wieczorem jechałem za "dostawczakiem", który dość powoli się rozpędzał - zanim miałem "czterdziestkę" na liczniku, zapaliło się czerwone. Nie rozpędziłem się nawet do owych "50-ciu", a i tak przy sygnalizatorze trzeba było się zatrzymać.

Poza tym po 23-ciej obowiązuje ograniczenie do 60km/h w terenie zabudowanym.

Odpowiedz }
Plusy od

i do 5 Wink

Zielonej fali w Tczewie nie zobaczysz...

Odpowiedz }
Plusy od

O wyłączaniu sygnalizacji na noc pisałem w temacie usprawnienia ruchu w Tczewie. Dla czego nie można tego wyłączyć tylko pali się 24 godziny na dobę, nawet w niedziele i święta kiedy nie ma praktycznie ruchu? Zresztą w tygodniu też ruchu w poprzek jedynki praktycznie nie ma, zwłaszcza na skrzyżowaniach na górkach i przy bajkowym. Po co smrodzić i hałasować po nocach? Wygodne dla kierowców to też nie jest, ani dla mieszkańców, ani dla tych, którzy tylko jadą tranzytem i którym Tczew kojarzy się z tymi idiotycznymi światłami. Skoro argument o wygodzie kierowców nie jest zbyt przekonujący, to może ten będzie lepszy i da niektórym do myślenia: Nowoczesna ciężarówka pod pełnym ładunkiem do rozpędzenia po płaskiej drodze do 80km/h potrzebuje 1 litra paliwa, który spala na odcinku kilkuset metrów. W stronę Łodzi na światach za wiaduktami i przy bajkowym jest pod górę, w osobówce tego właściwie nie czuć, ale w ciężarówce silnik ma już co robić, jak chcecie to mogę wam nakręcić filmik jakie wartości chwilowego spalania pokazuje tam komputer - w moim aucie wskazanie pojawia się powyżej 20 km/h i jest to ok 180 - 160 l/100 km, ruszając od 0 i rozpędzając na niskich biegach jest o wiele więcej. Kto ma taki wskaźnik w osobówce niech też sobie zerknie, nawet w kompakcie to będą wielkości rzędu 30 i więcej litrów. Pomyślcie teraz ile to jest ton spalonego paliwa i o ile więcej spalin wdychają każdej nocy niepotrzebnie mieszkańcy np osiedla bajkowego czy kolejowego. Mieszka tam jakaś szycha? Jeśli tak to niech wyłączy te cholerne światła w trosce o swoje zdrowie, za taką prywatę chyba nikt nikomu głowy nie urwie Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Wątek nadmiaru zużytego paliwa też poruszałem wielokrotnie, choćby i przy okazji wiaduktu, braku kasy, najtańszy wykonawcy, itd.

A wystarczy kartka papieru, ołówek i proste liczby pokazują, że przez nieudolność, tutaj akurat GDDKiA, która sobie nie radzi z zarządzaniem drogą krajową DK 91 na odcinku Tczew, można - tak jak wyżej napisałeś - policzyć ile to pieniędzy idzie z dymem - dosłownie - i nikogo to nie interesuje. W kraju się nie przelewa, ale stać nas na takie marnotrawstwo?

Założenia:
natężenie ruchu na DK 91 - 20 tys. pojazdów/ dobę
100% pojazdów choć raz zatrzymuje się na jednych światłach - zaokrąglę, że każdy pojazd zużywa o 0.5 litra paliwa więcej niż gdyby świateł nie było lub przejazd był z tzw. zieloną falą

20 000 pojazdów * 0.5 l = 10 000 l paliwa
10 000 l paliwa * 5 PLN = 50 000 PLN na dobę

50 000 PLN * 22 dni robocze = 1 100 000 PLN

1 100 000 PLN * 12 miesięcy = 13 200 000 PLN (trzynaście milionów dwieście tysięcy złotych rocznie leci w powietrze!)

Nawet nie chcę sobie wyobrażać jakie to są pieniądze w skali kraju z powodu wieloletnich zaniedbań oraz ciągłego "braku pieniędzy". A są to pieniądze wydane w najgorszy sposób z punktu widzenia gospodarki - poza wpływem podatku do budżetu nie dzieje się nic - szczupleją wszystkie portfele, bo transport i jego ceny mają wpływ na ceny we wszystkich gałęziach gospodarki.

Odpowiedz }
Plusy od

W T5 jest ok 17-25l/h a max zauważyłem 3X. Oczywiście przy ruszaniu. (spalanie chwilowe)

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-18, 13:30)MTTczew napisał(a): W T5 jest ok 17-25l/h a max zauważyłem 3X. Oczywiście przy ruszaniu. (spalanie chwilowe)

To sprawdź na zimnym silniku* lub na rozgrzanym przy bucie wciśniętym w podłogę. Nawet poczciwe 1.9 TDI (AFN) pokazuje 99.9l jak mu wciśniesz pedał do podłogi Big Grin

*na zimnym buta w podłogę nie wciskaj Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Nadarzy się okazja to sprawdzę. To co pisałem to było na rozgrzanym silniku bez buta w podłodze Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.