Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autko na prąd

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Zamien...&_ticrsn=3

Ciekawe kiedy ten kur**ski (to jest określenie, a nie wulgaryzm!) zacznie blokować takie inicjatywy albo co gorsza obłoży je zabójczymi haraczami.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-13, 14:22)kamilus napisał(a): http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Zamien...&_ticrsn=3

Ciekawe kiedy ten kur**ski (to jest określenie, a nie wulgaryzm!) zacznie blokować takie inicjatywy albo co gorsza obłoży je zabójczymi haraczami.

Jak tylko policzą, że można na tym zarobić kolejne miliony do ich wielkiej dziury.
Swoją drogą - pojazd elektryczny w UE to luksus, lans i mega drogi biznes (przy zakupie) - w CHRL skutery elektryczne są najtańszymi z pojazdów i są bardzo popularne - zdecydowana większość tych na ulicach Szanghaju, to właśnie elektryki.
Jak widać - ktoś nas nabija w butelkę i nieźle na tym zarabia, albo to komunistyczny kraj ma zdrowsze podejście do ekologii i ochrony środowiska, choć coś innego się w świecie lansuje.

Odpowiedz }
Plusy od

Chiny są tak komunistyczne jak PO liberalna.

Odpowiedz }
Plusy od

namierzyłam kiedyś przy "pewnej okazji" Wink

http://www.autochiny.pl/pl/marki/BYD_Auto
http://www.bydauto.com.cn/

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-13, 16:45)kamilus napisał(a): Chiny są tak komunistyczne jak PO liberalna.

Do tego zmierzałem Smile

(2011-07-13, 18:25)k00rba napisał(a): namierzyłam kiedyś przy "pewnej okazji" Wink

http://www.autochiny.pl/pl/marki/BYD_Auto
http://www.bydauto.com.cn/

I dobrze, niech wchodzą na nasz rynek.
A tak swoją drogą - jestem ciekaw czy kopie samochodów innych marek też będą chcieli w UE sprzedawać? Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

sluchajcie! pracowalem kiedys na gieldzie i gadalem z tym gogusiem, co ma ten samochod na zdjeciu w tym artykule. Twierdzi on, że ta toyota przejedzie 700km na jednym ładowaniu. Możliwe, ale przy prędkości średniej 45km/h, tego już nie dodał. Mówi, że na jednym ładowaniu jadąc zgodnie z przepisami dojechał z Gdańska do Warszawy. A za tą błękitną toyotę corolle e10 z 1995 roku zaśpiewał na giełdzie 150 000 zł. Że jej rdza tu i ówdzie wyłaziła to już nie wspomnę. Co ciekawsze, on mial bardzo ciekawe podejscie do klienta. Wiedzial, ze na tej gieldzie nikt mu tego samochodu nie kupi za ta cene, jeszcze byl chamski w stosunku do zainteresowanych
-ile za ten samochod?
-a co pan, czytać nie umiesz?
Wokół niego bylo wielkie zamieszanie i o to wlasnie mu chodzilo. Niezwykla reklama za 32zł [koszt wjazdu na giełdę]
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,...34639.html

Stąd mój wniosek, że inwestowanie w ropę to chybiony pomysł. Dlatego też Kulczyk buduje w Rajkowach elektrownię, a nie rafinerię.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-13, 15:50)mieczyslaw napisał(a): Swoją drogą - pojazd elektryczny w UE to luksus, lans i mega drogi biznes (przy zakupie) - w CHRL skutery elektryczne są najtańszymi z pojazdów i są bardzo popularne - zdecydowana większość tych na ulicach Szanghaju, to właśnie elektryki.

I tak powinno być - jesteś trucicielem, nie dbasz o środowisko, chcesz się lansować to płać. Chinole mają gdzieś ochronę środowiska więc tanio sprzedają te swoje skuterki.

(2011-07-13, 15:50)mieczyslaw napisał(a): Jak widać - ktoś nas nabija w butelkę i nieźle na tym zarabia, albo to komunistyczny kraj ma zdrowsze podejście do ekologii i ochrony środowiska, choć coś innego się w świecie lansuje.
Ten komunistyczny kraj jest największym trucicielem na świecie a ochronę środowiska mają w d...pie.

Odpowiedz }
Plusy od

Czekaj czekaj. A od kogo państwa "nietrujące" kupują utylizację śmieci?
Bardzo dobrze (dla nich), że mają w d...ie. Mogą się rozwijać. My zaś nadal w ciemnej du...ie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-14, 10:26)marti napisał(a): http://technologie.gazeta.pl/internet/1,...34639.html

Stąd mój wniosek, że inwestowanie w ropę to chybiony pomysł. Dlatego też Kulczyk buduje w Rajkowach elektrownię, a nie rafinerię.

A co wspólnego ma elektrownia Kulczyka z Personal Aerial Vehicle?

Rzeczywiście, inwestycje w ropę to nieopłacalny interes, szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę ile aut zasilanym paliwem z ropy naftowej porusza się po świecie.

(2011-07-15, 20:00)wfe416n napisał(a):
(2011-07-13, 15:50)mieczyslaw napisał(a): Swoją drogą - pojazd elektryczny w UE to luksus, lans i mega drogi biznes (przy zakupie) - w CHRL skutery elektryczne są najtańszymi z pojazdów i są bardzo popularne - zdecydowana większość tych na ulicach Szanghaju, to właśnie elektryki.

I tak powinno być - jesteś trucicielem, nie dbasz o środowisko, chcesz się lansować to płać. Chinole mają gdzieś ochronę środowiska więc tanio sprzedają te swoje skuterki.

Ty chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, bo jest dokładnie odwrotnie - to w Chinach tanio kupisz pojazd elektryczny, który nie truje, a w UE to drożyzna i mega rzadkość. Widziałeś w Tczewie jakiś skuter lub samochód elektryczny w codziennym użyciu?

(2011-07-15, 20:00)wfe416n napisał(a):
(2011-07-13, 15:50)mieczyslaw napisał(a): Jak widać - ktoś nas nabija w butelkę i nieźle na tym zarabia, albo to komunistyczny kraj ma zdrowsze podejście do ekologii i ochrony środowiska, choć coś innego się w świecie lansuje.
Ten komunistyczny kraj jest największym trucicielem na świecie a ochronę środowiska mają w d...pie.

A my za to płacimy grube pieniądze i trujemy tak samo - widzisz różnicę? Z punktu widzenia zanieczyszczenia środowiska nie ma żadnej, z punktu widzenia konsumenta - ogromna - wzrost cen, sztucznie dmuchanych durnymi przepisami.

A przepraszam, dla środowiska też ma to znaczenie, bo firmy zamiast produkować czyściej, np. w Europie, uciekają do Chin, bo tam w ogóle się nie trzeba martwić środowiskiem. Durny przepis, który pompuje pieniądze i narzuca ciężkie jarzmo tym, którzy próbują się rozwijać. Europa umiera - za duży ciężar dźwigamy.

Odpowiedz }
Plusy od

A co do PAV - zastanawiam się, dlaczego tak tanio - gdyby projekt z intencji polskiego rządu powstawał, to zamiast 4,2mln, zrobiłoby się 42mln EUR.

A wracając do tematu samochodu na prąd - w naszej strefie klimatycznej póki co, taki pojazd miałby zastosowanie podobne do motocykla - sezonowo. Niestety, ale drastyczny spadek pojemności baterii w niskich temperaturach mógłby zaskakiwać wielu kierowców w szczerym polu lub wystarczająco daleko od domu.

Btw. w latach 70-tych (musiałbym poszukać źródła) ponoć sprzedaliśmy kompletną instalację do produkcji benzyny z węgla kamiennego - od kilku lat taka operacja byłaby opłacalna, biorąc pod uwagę koszt zakupu surowca (ropy naftowej) oraz jej przetworzenia. Ale to nie wina PO Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

dzis rano widzialem jak samochodzik oklejony tandetnymi literkami [stąd wiem, że to robota tego pana] jechał z przyczepką po obwodnicy prawym poboczem jakieś 40/50 km/h
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat z linku:
"Ale za 100 tys. przerobiłem Toyotę Corollę, która przejedzie 700 km bez ładowania."

Kto policzy, po jakim czasie/kilometrażu zwróci się inwestycja? Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-20, 22:32)FotoSesje napisał(a): Cytat z linku:
"Ale za 100 tys. przerobiłem Toyotę Corollę, która przejedzie 700 km bez ładowania."

Czy to ważne? Gość zarabia, ktoś mu płaci - o to chodzi. A z czasem może się rozkręci i zacznie, i taniej, i lepsze pojazdy budować.

Fotosesje - koszt przejechania 100km autem na prąd, to pojedyncze złotówki (z tego co znalazłem w sieci, dokładnie 2 PLN) - najtańszy diesel pokona ten dystans w cenie 15 PLN (3l/100km).

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-20, 22:45)mieczyslaw napisał(a):
(2011-07-20, 22:32)FotoSesje napisał(a): Cytat z linku:

Czy to ważne? Gość zarabia, ktoś mu płaci - o to chodzi. A z czasem może się rozkręci i zacznie, i taniej, i lepsze pojazdy budować.

Fotosesje - koszt przejechania 100km autem na prąd, to pojedyncze złotówki (z tego co znalazłem w sieci, dokładnie 2 PLN) - najtańszy diesel pokona ten dystans w cenie 15 PLN (3l/100km).

Policzmy:
- niech auto robi w firmie tygodniowo 1.000 km - koszt koło 250 zł (Toyoty mogą tak mało palić Smile )
- w jednym miesiącu firma wyda 1.000 zł na paliwo
- w roku na paliwo wyda się 12.000 zł
- po 10 latach - 120.000 zł
- te 20.000 zł niech będzie nawisem na opłacenie przez 10 lat prądu i przeglądy/naprawy związane tylko i wyłącznie z napędem elektrycznym.

Wniosek - po 10 latach bilans wyjdzie na zero. Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.