Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bany

Kochani
Może ktoś mi wyjaśni co to są bany, kto je daje (czy też przyznaje), co oznaczają procenty przy banach.
Przeczytałem regulamin, przeczytałem (może raczej przeleciałem wzrokiem) wątek o banach i dalej nic nie wiem. Dochodzi do tego, że przyznawane są bany prywatne, a ja dalej nic. Oczywiście rozumiem, że chodzi o jakiś rodzaj upomnienia, ale dobrze byłoby znać jekieś zasady. Jeżeli istnieje odrębny regulamin "banowania", to proszę podać link, jeżeli nie, to z przykrością stwierdzam, że trzeba uzupełnić regulamin forum, bo sposób karania (kiedy, kto, kogo) jest niezwykle istotny.

Pozdrawiam

krzych
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

krzych, a dostałeś czy chcesz sprezentować? Big Grin
Czyżby mi?

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-18, 13:46)k00rba napisał(a): krzych, a dostałeś czy chcesz sprezentować? Big Grin
Czyżby mi?

No widzisz. Nawet nie wiedziałem, że ja też mogę komuś sprezentować bana. Dobrze, że poruszyłem temat.

Odpowiedz }
Plusy od

Uznaniowo.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

A później jaki front obrony zbabnowanego się zawiązuje... Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Tylko jeżeli zbanowany został nieuczciwie lub jest wysoce popularny Tongue
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Krzych - nie myl bana z ostrzeżeniem. Ban to całkowita blokada dostępu do forum dla danego konta (użytkownika) za jakieś poważne przewinienie czy łamanie regulaminu.
Ostrzeżenie dostaje się za mniejsze przewinienia (w zależności różna wartość procentowa i długość trwania takiej kary). Gdy poziom ostrzeżeń dojdzie do 100% to (teoretycznie) użytkownik taki dostaje bana.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-18, 15:18)lukee napisał(a): Krzych - nie myl bana z ostrzeżeniem. Ban to całkowita blokada dostępu do forum dla danego konta (użytkownika) za jakieś poważne przewinienie czy łamanie regulaminu.
Ostrzeżenie dostaje się za mniejsze przewinienia (w zależności różna wartość procentowa i długość trwania takiej kary). Gdy poziom ostrzeżeń dojdzie do 100% to (teoretycznie) użytkownik taki dostaje bana.

Właśnie nie chcę mylić i stąd moja dociekliwość. Kto daje ostrzeżnie i bany, sam od siebie, czy na czyjś wniosek, jakie są kryteria przyznawania itp.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-18, 15:27)krzych napisał(a): Właśnie nie chcę mylić i stąd moja dociekliwość. Kto daje ostrzeżnie i bany, sam od siebie, czy na czyjś wniosek, jakie są kryteria przyznawania itp.

Ostrzeżenia i bany rozdzielają moderatorzy i administratorzy forum.

Ostrzeżenia i bany przydzielane są za przewinienia (różnego typu) według własnego uznania przyznającego, przy jednoczesnym braniu pod uwagę netykiety, regulaminu i zdrowego rozsądku.

Ostrzeżenie, oprócz tego, że jest, nie skutkuje niczym, jednak po osiągnięciu poziomu 100% (10 punktów ostrzeżeń) teoretycznie powinien być zablokowany dostęp do pisania, ale nad tym pracują Admini.

Ban to skrót od słowa "banicja", czyli wyrzucenie z forum.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-18, 16:14)MacGyver napisał(a):
(2011-07-18, 15:27)krzych napisał(a): Właśnie nie chcę mylić i stąd moja dociekliwość. Kto daje ostrzeżnie i bany, sam od siebie, czy na czyjś wniosek, jakie są kryteria przyznawania itp.

Ostrzeżenia i bany rozdzielają moderatorzy i administratorzy forum.

Ostrzeżenia i bany przydzielane są za przewinienia (różnego typu) według własnego uznania przyznającego, przy jednoczesnym braniu pod uwagę netykiety, regulaminu i zdrowego rozsądku.

Ostrzeżenie, oprócz tego, że jest, nie skutkuje niczym, jednak po osiągnięciu poziomu 100% (10 punktów ostrzeżeń) teoretycznie powinien być zablokowany dostęp do pisania, ale nad tym pracują Admini.

Ban to skrót od słowa "banicja", czyli wyrzucenie z forum.

Dziękuję bardzo. Jeszcze tylko kwestia wyjaśnienia, czy użytkownicy forum mogą wnioskować o ukaranie kogoś?

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, składanie petycji, 10tyś podpisów, i procedury administracyjne później... 2 tygodnie ustawowe na odpowiedź... później 2 tyg apelacji, 3 tygodnie egzekucji, 2 lata banicji... oczywiscie jesli wszystko zakończy się na pierwszej instancji Big Grin
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-18, 17:03)krzych napisał(a): Dziękuję bardzo. Jeszcze tylko kwestia wyjaśnienia, czy użytkownicy forum mogą wnioskować o ukaranie kogoś?

Przy każdym poście widnieje opcja "Zgłoś" - służy do zgłaszania postu, w którym np. ktoś złamał regulamin, niekulturalnie się wypowiada itp. itd. Po za tym można o pilnych sprawach pisać obsłudze forum na priw ew. w temacie w dziale "Administrator Twoim przyjacielem".
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-18, 17:13)lukee napisał(a):
(2011-07-18, 17:03)krzych napisał(a): Dziękuję bardzo. Jeszcze tylko kwestia wyjaśnienia, czy użytkownicy forum mogą wnioskować o ukaranie kogoś?

Przy każdym poście widnieje opcja "Zgłoś" - służy do zgłaszania postu, w którym np. ktoś złamał regulamin, niekulturalnie się wypowiada itp. itd. Po za tym można o pilnych sprawach pisać obsłudze forum na priw ew. w temacie w dziale "Administrator Twoim przyjacielem".

Jeszcze raz dziękuję.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-07-18, 14:09)kamilus napisał(a): Uznaniowo.

grzecznościowo
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

W nieco żartobliwym stylu uzyskałęm informacje na temat karania członków forum. Nie ulega wątpliwości, że podstawą funkcjonowania forum jest regulamin. To właśnie regulamin stanowi (par. 8) o tym, że uczestnicy forum mogą być karani poprzez blokowanie uczestnictwa w forum. Dla ułatwienia czytania cytuję rzeczony par. 8:
"§8 TCZ.PL sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do modyfikowania i usuwania treści o których mowa w §5 i §6 niniejszego regulaminu jak również prawo do blokowania uczestniczenia w forum osób które naruszają regulamin forum w sposób notoryczny".
Jak mówi ten punkt regulaminu uczestnik może być karany za złamanie par. 5 i 6. Ponieważ w innych punktach regulaminu nie ma mowy o blokowaniu uczestnictwa, należy przyjąć, że są to jedyne przewinienia, za które można zostać ukaranym. Pytanie kto może ukarać? Regulamin enigmatycznie twierdzi, że to Spóka TCZ.PL. Oczywiście jest to jakiś skrót myślowy, bo w imieniu Spółki musi ktoś działać. Z poprzednich wyjaśnień przyjmuję, że są to to Moderatorzy i Administratorzy forum (Mac Gyver post #9).
Tu następuje koniec teorii. Natomiast jak to wygląda w praktyce? Mieliśmy okazję kilka dni temu prześledzić proces ukarania @Mieczysław. Mieczysław został ukarany za tą wypowiedź:

"MacGyver, chyba się nie rozumiemy.
1. Ja tu żadnej wojny i z nikim nie toczę, więc daruj sobie tego typu wycieczki pod moim adresem.
2. Admin się nie odzywa, może admin kiedyś się odezwie, póki co to wątek drążysz Ty, ja tylko napisałem swoje uwagi nt regulaminu i wzajemnego traktowania się na forum, a to ciągle nie jest "wojenka".
3. Jeśli Ty uważasz, że sprawa jest załatwiona, to niech tak zostanie. Ja mam prawo uważać inaczej - czy ja jakiś syf robię tutaj? Kłócę się z kimś, ubliżam, albo śmiecę? O co tym razem chodzi? Kalam czyjeś imię?
4. Zapytaj innych użytkowników, czy można przejść do porządku dziennego, gdy śmieci zamiast posprzątać, zgarnia się po raz kolejny pod dywan i nie rób ze mnie zła powszechnego, bo niczym nie zawiniłem.

A teraz mam pytanie do Ciebie - o co Ci tak konkretnie chodzi? Zadałem pytanie martiemu i mogę nawet pół roku czekać, aż się tu zaloguje i odpowie. Wystąpiłeś jako jego rzecznik i nadal piszesz w jego imieniu, po co? Nie chce z Tobą o tym rozmawiać i zrozum, że to nie jest personalne.
Zastanów się po prostu jak ta cała sytuacja wygląda z zewnątrz.

Nie rozumiem po co rozpętałeś całą tę dyskusję. Jeśli chodzi Ci tylko o to by mi dać bana - wal śmiało. Ale będzie to miało poważne konsekwencje dla całego forum i chyba z tego sobie wszyscy zdajemy sprawę.
A jeśli chodzi Ci rzeczywiście o zamknięcie tej dyskusji i udawanie, że nic się nie stało i nadal jest fajnie, to napisz to wprost ale bez straszenia banem, bo wciąż nie wiem za co on miałby być (nie złamałem żadnego punktu regulaminu)".

Wracamy do regulaminu. Jeden z paragrafów (par. 6) który może być podstawą ukarania mówi o reklamie. Zdecydowanie ta wypowiedź nie jest reklamą. Podstawą ukarania pozostaje więc par. 5. Dla ułatwienia przytaczam:
" §5 Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników forum treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowych, etnicznych, wyznaniowych, faszystowskich oraz powszechnie uznawanych za naganne moralnie, treści wulgarnych, obraźliwych czy też celowo obraźliwych dla wywołania kłótni, jak również treści propagujących przemoc, itp".

Czy @Mieczysław umieścił treści sprzeczne z prawem? Nie. Czy wzywał do nienawiści rasowych, etnicznych, wyznaniowych, faszystowskich oraz powszechnie uznawanych za naganne moralnie? Nie. Czy umieszczał treści wulgarne, obraźliwe, propagujące przemoc? Też nie.
Stwierdzam więc, że w Regulaminie nie znalazłem podstaw do ukarania, i to bez uzasadnienia, @Mieczysław. Ponieważ z zamieszczonych informacji wynika, że Administrator jest ponad Moderatorem oczekuję, że anuluje on decyzję Moderatora, ewentualnie przedstawi użytkownikom forum uzasadnienie bazujące na obowiązującym Regulaminie. W przeciwnym wypadku rzeczywiście, jako użytkownicy forum, uznamy, że Regulamin istnieje sobie, a muzom, a rzeczyistość jest taka, jak ujęli to @Kmilus i @Rudy, że kary przyznaje się "grzecznościowo i uznaniowo".

Łączę wyrazy szacunku

krzych

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.