Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bany

Mieczyslaw nie zastosował się do poleceń moderatora i za to otrzymał ostrzeżenie.

Jak już wcześniej pisałem, forum tworzą Użytkownicy i od Nich zależy kształt tego forum i atmosfera na nim panująca. Inna sprawa, że Użytkownicy nie chcą miejsca, gdzie można kulturalnie porozmawiać, wymienić zdanie i poglądy. Nie chcą, aby było zbliżone do ideału, czyli taki jakby Matrix bardziej Forumowiczom odpowiada.

Wobec tego postaram się zrobić dla Was Matrix: będą ograniczenia i zasady panujące na innych forach. Będzie kultura, brak oftopów, jednolinijkowców i prywatnych wyskoków. Do tego potrzeba jednak modyfikacji w regulaminie, a sam takiej decyzji nie podejmę, bo jestem moderatorem, więc mi nie wypada.

Wszelkie skargi i zażalenia, z petycjami o pozbawienie mnie funkcji moderatora, proszę kierować do Administratorów. Ekipa jest TU.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

MacGyver, napisz jeszcze jak długo obowiązuje mnie "stosowanie się do poleceń moderatora", bo nie wiem czy mogę brać udział w tej dyskusji - pytam poważnie, chcę uniknąć nieporozumień, bo regulamin nie precyzuje takich zachowań jak przytoczone przez Ciebie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 19:28)mieczyslaw napisał(a): MacGyver, napisz jeszcze jak długo obowiązuje mnie "stosowanie się do poleceń moderatora", bo nie wiem czy mogę brać udział w tej dyskusji - pytam poważnie, chcę uniknąć nieporozumień, bo regulamin nie precyzuje takich zachowań jak przytoczone przez Ciebie.

Aby uniknąć nieporozumień, najpierw poproszę o odpowiedź.
Podaj Twoją definicję "moderatora".

Odpowiedz }
Plusy od

Powiem tak: możemy wszyscy się dobrze bawić, pomagać sobie w wymianie informacji, poszerzać swoje horyzonty, a możmy również wprowadzić coś na kształt więzienia intelektualnego, Właśnie to proponujesz. Niestety, jak zam zauważyłeś, do tego trzeba zmiany regulaminu. Nawiasem mówiąc, bieżący regulamin nie określa nawet funkcji Moderatora, czy Administratora, a powinien. To nic, że na innych forach jest tak, czy tak. Każde forum żyje własnym życiem, a to życie zależy przede wszystkim od członków, jadnak w znacznym stopniu również od Moderatora. Chcesz zabić to forum w takiej wersji, jak żyje obecnie? pewnie możesz, ale po co? Czy ktoś się skarży na drugiego? Czy są wobec tego jakiekolwiek podstawy, czy raczej jeden Moderator wykonuje dziwne posunięcia bo drugi nie domaga i nie udziela odpowiedzi na rzeczowe pytania?
Moim zdaniem zmiana regulaminu jest niezbędna, ale raczej w kierunku ustalenia uprawnień moderatora oraz sposobu moderacji. Na dziń dzisiejszy to, co napisałeś: "Mieczyslaw nie zastosował się do poleceń moderatora i za to otrzymał ostrzeżenie" nie znajduje umocowań w istniejącym regulaminie, a powinno. Proponuję więc wrócić do początku, anulować otrzeżenia i (może wspólnie?) popracować nad regulaminem.

Pozdrawiam
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

To forum i tak ledwie żyje i to tylko dzięki kilkunastu forumowiczom. Dodgy
Aktywnym oczywiście. Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 19:33)MacGyver napisał(a): Aby uniknąć nieporozumień, najpierw poproszę o odpowiedź.
Podaj Twoją definicję "moderatora".

MacGyver - zagroziłeś mi banem (bezpodstawnym), dałeś mi ostrzeżenie (bezpodstawnie), a teraz pytasz mnie czy jesteś moderatorem?
Jesteś, bo masz taką funkcję, ale może w końcu zdasz sobie sprawę z tego, że po takiej serii pomyłek straciłeś wszelki autorytet do pełnienia funkcji moderatora. I nie piszę tego złośliwie, taka jest prawda.

Wywiązała się dyskusja o kształcie forum, o jego przyszłości, a Ty samozwańczym pędem zdecydowałeś, żeby wątek wyciszyć, bo posypią się bany - co to, cenzura?

Jak chcesz rozmawiać z ludźmi po tym co napisałeś? Zamknąłeś wszystkie drogi do dyskusji. Wprowadzaj swoje zmiany, efekt jest łatwiejszy do przewidzenia niż pogoda na jutro.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 20:30)krzych napisał(a): Czy ktoś się skarży na drugiego?

Żebyś Ty wiedział, ile jest zgłoszeń postów... Jakie bzdury czasem... W większości przypadków nie reagowałem, ale chyba zacznę, zgodnie z wolą Forumowiczów.

(2011-08-01, 20:30)krzych napisał(a): Na dziń dzisiejszy to, co napisałeś: "Mieczyslaw nie zastosował się do poleceń moderatora i za to otrzymał ostrzeżenie" nie znajduje umocowań w istniejącym regulaminie, a powinno.

A ja myślałem, że samo pojęcie "moderator" jest jasne i nie trzeba dodatkowo komplikować regulaminu opisywaniem uprawnień moderatorów.

Przypomnij sobie własne słowa, kiedy będziesz miał ochotę ponarzekać na nową ustawę/rozporządzenie/cokolwiek_z_sejmu.

Czy Wy zawsze musicie wszystko komplikować?...

Polecam lekturę poniższych. Niech się wszyscy dostosują, a regulamin nie będzie wcale potrzebny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_%28internet%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Systemy_moderacji

Polecam też zapoznanie się z poniższymi. Sami oceńcie, kto spełnia takie kryteria, a kto próbuje z tym walczyć.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82%C3%...nternetowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_hominem
http://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_przeniesiona
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

Teraz możecie nazwać mnie nazistą lub Hitlerem Tongue
(2011-08-01, 20:46)mieczyslaw napisał(a): [....]a teraz pytasz mnie czy jesteś moderatorem?

Znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Myślałem, że prościej pytania zadać się nie da, ale jednak...

Moje pytanie brzmi:
(2011-08-01, 19:33)MacGyver napisał(a): Podaj Twoją definicję "moderatora".

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 21:04)MacGyver napisał(a): Znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Myślałem, że prościej pytania zadać się nie da, ale jednak...

Nie MacGyver, tym razem to Ty nie zrozumiałeś. Wiem co chciałem napisać i dokładnie to napisałem.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 21:18)mieczyslaw napisał(a): Nie MacGyver, tym razem to Ty nie zrozumiałeś. Wiem co chciałem napisać i dokładnie to napisałem.

Rzeczywiście, nie zrozumiałem. I nadal nie rozumiem...

Wskaż mi miejsce, w którym pytam Ciebie, czy jestem moderatorem.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 21:29)MacGyver napisał(a): Rzeczywiście, nie zrozumiałem. I nadal nie rozumiem...

Wskaż mi miejsce (...)

Czy to również "polecenie moderatora"?

Nie rozumiesz, bo "nie słuchasz" co się do Ciebie "mówi". Nie będę Ci tłumaczył, napiszę tylko tyle że nie mam czego Ci wskazywać, bo jest to wyrwane z całego kontekstu i jeśli do tej pory nie trafiło do Ciebie co piszą inni użytkownicy tego forum, to tym bardziej nie trafi jeśli ja to powtórzę po raz kolejny.

A jak ktoś słusznie zauważył, pozostało kilkunastu stałych bywalców na tym forum.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 20:38)k00rba napisał(a): To forum i tak ledwie żyje i to tylko dzięki kilkunastu forumowiczom. Dodgy

Niektórzy to przychodzą tu tylko prywatne wiadomości napisać i odczytać.
I czasem jakąś muzą innych pomęczyć lub obdarzyć. Tongue
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.

— Józef Piłsudski

Odpowiedz }
Plusy od

Za Wikipedią:
Cytat:Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.

Cytat:Erystyka – sztuka doprowadzania sporów do korzystnego rozwiązania bez względu na prawdę materialną.

To tyle ode mnie.

Więcej na ten temat można znaleźć w linkach przytoczonyw w mojej wypowiedzi nieco wyżej.

Na tym kończę dyskusję, bo stała się bez sensu. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 21:53)Fla napisał(a):
(2011-08-01, 20:38)k00rba napisał(a): To forum i tak ledwie żyje i to tylko dzięki kilkunastu forumowiczom. Dodgy

Nie podoba Ci się moja muza? Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Przykro patrzeć, jak dwie inteligentne i lubiane osoby się żrą Undecided
Moja mała prośba do reszty forumowiczów, m.in. krzycha (i niektórych osób z tematu "System kar na forum")- o regulaminie pewnie trzeba będzie w końcu pogadać, ale na razie może lepiej poczekać, aż MacGyver i Mieczysław trochę ochłoną, bo teraz, w emocjach, nic mądrego się nie urodzi.
Nie wtrącajmy się na razie do dyskusji, nie rozpoczynajmy nowej. Jak chłopaki się ogarną, to poruszymy temat regulaminu, trolli, a nawet elfów jeśli zajdzie potrzeba. Kulturalnie i spokojnie, jak dorośli ludzi Tongue
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-01, 22:02)k00rba napisał(a):
(2011-08-01, 21:53)Fla napisał(a):

Nie podoba Ci się moja? Big Grin

Mi się podoba wiele rzeczy i nie koniecznie mam muzykę na myśli Big Grin
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.

— Józef Piłsudski

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.