Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BUDOWA DOMU-firmy budowlane

Witam, w niedługim czasie mam zamiar budować dom, mały dom około 100m. Chciałem się dowiedzieć czy znacie jakieś firmy budowlane, które są godne polecenia, no i jakich firm unikać jak ogniaSmile

dziękuję

Odpowiedz }
Plusy od

ja znam ale proszę na priv.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie miałem do czynienia, ale zawsze ciekawi mnie ta firma (zwłaszcza czas relizacji). Można im wysłać projekt domu z jakiejś strony internetowej, a oni przerobią go na swoją technologię i dokonają wyceny.
http://www.fabrykadomow.com.pl/
Ciekawe, że to w Rajkowach się mieści.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-11, 21:18)kazik napisał(a): Nie miałem do czynienia, ale zawsze ciekawi mnie ta firma (zwłaszcza czas relizacji). Można im wysłać projekt domu z jakiejś strony internetowej, a oni przerobią go na swoją technologię i dokonają wyceny.
http://www.fabrykadomow.com.pl/
Ciekawe, że to w Rajkowach się mieści.

Polecam wszystkim, którzy mają dużo czasu do stracenia i stalowe nerwy.

Jeśli chodzi o instalacje wod-kan i centralne ogrzewanie to służę pomocą :-)

Przede wszystkim, NIGDY nie warto brać firmy, która się zajmuje budową domów od A do Z. Firma, która jest od wszystkiego, jest od niczego. Raz że przepłacisz, bo taka firma na wszystkim musi zarobić, dwa będzie to zrobione najniższym kosztem, czyli najtańsze materiały i najtańsza siła robocza. To nie może iść w parze z jakością...
Mogę polecić Firmy (SPECJALISTÓW) od zalewania stropów, posadzek, rekuperacji, tynków wewnętrznych, elektryki oraz instalacji grzewczych i sanitarnych.

A kogo unikać? Piekarzy, dziennikarzy, rolników, ogrodników, mechaników i Pana Edzia z bloku obok.... Niestety teraz tacy ludzie zajmują się budownictwem "bo da się dobrze zarobić".... A to że nie mają zielonego pojęcia "dlaczego to ma tak być" to już przecież nieważne...
Po drugie bierz LEGALNIE DZIAŁAJĄCE FIRMY. Zapłacisz nieznacznie więcej, ale masz faktury i GWARANCJĘ na wykonane prace.
Po trzecie. Nie oszczędzaj na jakości materiałów. Cena oczywiście jest ważna, ale zawsze bierz pod uwagę jakiej jakości i produkcji produkt dana Firma czy hurtownia proponuje w określonej cenie. Nie można przecież porównywać Poloneza do Audi A6....
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

Ja natomiast służę pomocą w układaniu instalacji elektrycznych. Solidnie, kompleksowo i normalna cena.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-11, 15:11)oki napisał(a): Witam, w niedługim czasie mam zamiar budować dom, mały dom około 100m. Chciałem się dowiedzieć czy znacie jakieś firmy budowlane, które są godne polecenia, no i jakich firm unikać jak ogniaSmile

dziękuję

najlepiej brygadę która jest na swoim (z rachunkiem lub bez) . firma to duże koszty i z reguły mają w nosie klienta. Taka brygada to fachowcy w kilku zawodach i zawsze zrobią tak jak ty chcesz. (ja moge wykonać ci kosztorys).mogę podać ci namiary na taka brygadę- kontakt na prv. mirekmegan@o2.pl

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-12, 09:52)taki1 napisał(a): najlepiej brygadę która jest na swoim (z rachunkiem lub bez) . firma to duże koszty i z reguły mają w nosie klienta. Taka brygada to fachowcy w kilku zawodach i zawsze zrobią tak jak ty chcesz. (ja moge wykonać ci kosztorys).mogę podać ci namiary na taka brygadę-

BZDURY, BZDURY, BZDURY.

Ceny są bardzo podobne, chyba że robi to Pan Edziu szołkarz, który o budownictwie nie ma zielonego pojęcia. Bez rachunku - bez gwarancji, do tego karalne!

Fachowiec się ceni i ma firmę. Reszta to oszuści.
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

najlepiej zrobić tak: na przykładzie etapu (stan surowy otwarty) od projektanta wydobyć kosztorys inwestorski, zaprosić do złożenia ofert 5 firm wykonawczych i to firm z polecenia nie z internetu. Z tego wybrać na rozmowę 2 lub 3, dogadywać się aby przygotowali wycenę robocizny i wycenę materiałów - wybrać najkorzystniejszą niekoniecznie najtańszą - zawrzeć z wybraną firmą umowę, zawierająca termin wykonania, kaucję gwarancyjną, kary umowne itd. Jeśli masz czas to tej wybranej firmie zleć tylko robociznę, a po Twojej stronie będą materiały. Wskazanym byłoby prowadzić również nadzór inwestorski ze swojej strony. Do tego nie płać zaliczek i rozliczaj się etapami np. płacisz za fundamenty, za zalanie stropu, za ściany konstrukcyjne itd. I tak jak tu przedmówcy mówili, nie bierz firmy od A do Z - na 99,99% przepłacisz i to sporo.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja płaciłem za stan surowy otwarty plus dach (więźba wraz z odeskowaniem i opapowaniem).

41 tys. zł za robociznę.

w 2010 roku...

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-13, 08:14)taki-jeden napisał(a): Ja płaciłem za stan surowy otwarty plus dach (więźba wraz z odeskowaniem i opapowaniem).

41 tys. zł za robociznę.

w 2010 roku...

Dużo zależy jeszcze od powierzchni domu, wielkości garażu, czy jest podpiwniczenie. Jeden zamknie się ze stanem surowym zamkniętym z dachówką w 150 tys. przy najprostszym domu 120 metrowym z dachem dwuspadowym, a inny wyda 230 tys. na stan surowy zamknięty z bardziej wymyślnym dachem bądź i więcej jak zażyczy sobie dach łukowy nad oknami.

Masz może kosztorys ogólny ile kosztowało Cię postawienie parteru, pięterka, kompletny dach itd.?

Odpowiedz }
Plusy od

Gratuluje decyzji i współczuje ;-). Budowa to droga przez męke. U nas dosłownie 2 letnie piekło. A "fachowców" czy firm które mogłabym polecić ze wszystkich które u nas robiły to jak na lekarstwo. Ja teraz to tylko dom gotowy bym kupowała bo jak pomyśle co przeszłam to robi mi się słabo do tej pory Confused . No ale może to my tylko takiego pecha mamy Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

reguły nie ma żadnej - tak samo drogą przez mękę może być kupno domu gotowego. liczba wad ukrytych może być nieskończona. budując samemu przynajmniej wiesz, co jest źle zrobione.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-15, 14:49)piernik napisał(a): reguły nie ma żadnej - tak samo drogą przez mękę może być kupno domu gotowego. liczba wad ukrytych może być nieskończona. budując samemu przynajmniej wiesz, co jest źle zrobione.

Tak ale czy wiesz co jest źle zrobione czy nie wiesz i tak to wyłazi i się psuje i trzeba to robić i naprawiać jak wszystko przy domu. A kupując gotowy przynajmniej można zaoszczędzić dwa lata nerwów, uzerania z fachowcami itd ;-) Ale oczywiście są tacy co to lubią, znają się na tym i mają na to czas (chodzi mi o budowę domu ) ;-) Ja niestety do nich nie należe, wiem to teraz ;-) Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy ale i tak nie wróciłabym się do poczatków budowy

Odpowiedz }
Plusy od

Przy własnej budowie domu dobrą inwestycją jest w nadzór osoby bliskiej bądź kogoś z rodziny, która zna się w jakimś stopniu na budownictwie i systematycznie dogląda budowy.

Odpowiedz }
Plusy od

NIE POLECAM FIRMY RAF-BUD RAFAŁ MAMAEL
Chciałem się wypowiedzieć na temat firmy budowlanej RAF-BUD Rafał Mamel , specjaliści od posadzek Angry
Cytowany p.Edek czy piekarz. drukarz itd. by ją chyba lepiej wylali niż ta firma a mieli do wylania tylko 45m2 i skasowali 3075,00 zł
posadzka jest miejscami źle pozacierana , w jednym miejscu nawet się wykrusza piasek pod nogami i już się zrobiło małe wgłębienie a posadzka miała być dobrze zatarta bo chciałem ja tylko pomalować farbą do betonowych posadzek żeby nie kłaść płytek
Bardzo żałuje że zapłaciłem im po 3 dniach od wykonanej pracy nie sprawdziwszy drobiazgowo co mi wylali / ale nie jestem budowlańcem/ teraz na moje prośby żeby poprawili swoją fuszerkę mają mnie daleko w ......
chyba pójdę do sądu Huh

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.