Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BUDOWA DOMU-firmy budowlane

Jeżeli masz normalnie umowę to możesz walczyć.

Odpowiedz }
Plusy od

No i co tak cicho? Już nie ma nikogo godnego polecenia?
UP!! Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-08-18, 23:33)ryś napisał(a): NIE POLECAM FIRMY RAF-BUD RAFAŁ MAMAEL
Chciałem się wypowiedzieć na temat firmy budowlanej RAF-BUD Rafał Mamel , specjaliści od posadzek Angry
Cytowany p.Edek czy piekarz. drukarz itd. by ją chyba lepiej wylali niż ta firma a mieli do wylania tylko 45m2 i skasowali 3075,00 zł
posadzka jest miejscami źle pozacierana , w jednym miejscu nawet się wykrusza piasek pod nogami i już się zrobiło małe wgłębienie a posadzka miała być dobrze zatarta bo chciałem ja tylko pomalować farbą do betonowych posadzek żeby nie kłaść płytek
Bardzo żałuje że zapłaciłem im po 3 dniach od wykonanej pracy nie sprawdziwszy drobiazgowo co mi wylali / ale nie jestem budowlańcem/ teraz na moje prośby żeby poprawili swoją fuszerkę mają mnie daleko w ......
chyba pójdę do sądu Huh

pisemnie poleconym wezwij do naprawy w ciągu 7 dni od otrzymania wezwania; poinformuj że w przeciwnym razie zlecisz naprawę innej firmie na koszt pierwszej

odczekaj chwilę, wyślij ponownie przedsądowe wezwanie do zwrotu kwoty X za naprawę przez inną firmę; dołącz fakturę; daj im tydzień; następnie do sadu...
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

Odradzam buildings.pl - zatrudniają nieudolnych pisarczyków, którzy muszą spamować po forach informacje o jakimś dennym serwisie internetowym, który sam nie potrafi się przebić jakością.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Witam,
Nie chce zasmiecac wiec krotko. Dom 180m2. Jakiego rzędu pieniadze beda mi potrzebne w naszej okolicy na instalacje elektryczna i alarmowa (material + robocizna). Instalacja prosta ,bez jakis udziwnien,zgodnie z projektem. Wiem ze pytanie ciezkie ale moze ktos budowal i ma doswiadczenie. Na forach budowlanych jest tego pelno ale glownie pisza o trojmiescie a to wiadomo ze inne ceny.
pzdr

Odpowiedz }
Plusy od

Dziś nie ma prostych instalacji, z powodu przepisów. Udziwnienia wynikają z nich wprost, np. połączenia wyrównawcze wszystkich elementów metalowych w budynku.

Koszt robocizny w przypadku instalacji elektrycznej- szacunkowo (bo nie znam szczegółów projektu) 6-8 tysięcy. Materiał- jakieś 3-6 tysięcy myślę, ale może być i kilkanaście, w zależności od wybranych opcji. Bez montażu tablic i ewentualnych wykopów w ziemi. Bez montażu i kosztu osprzętu (sam koszt wyłączników i gniazdek to często kilka tysięcy). Do tego dochodzi koszt pomiarów. Jeśli pomiary wykona wykonawca, w ramach kompleksowego wykonania instalacji, to często można liczyć na zniżkę.

Montaż instalacji alarmowej- jakieś 3-6 tysięcy, w zależności od stopnia skomplikowania. Materiał- minimum 3 tysiące, w górę w zasadzie nie ma ograniczeń.

Warto też przy okazji budowy pomyśleć o dodatkowym okablowaniu typu antenowa, sieć strukturalna, sterowanie, itp., żeby potem w ścianach nie ryć drugi raz.

Oczywiście to tylko szacunki, bo cena może się zmienić w zależności od konstrukcji budynku i przebiegu oprzewodowania.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Witam,

Wielkie dzieki za konkretna odpowiedz!

pozdr

Odpowiedz }
Plusy od

lepiej wziąć kogoś sprawdzonego a nie partoli, po których trzeba poprawiać

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.