Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przegląd prasy

kupiłem dzisiaj pierwszy numer "Wręcz Przeciwnie".
wrażenie wywarło na mnie dość przeciętne, tzn. gdyby nie było "Uważam Rze", to pewnie bym się cieszył, ale jak na razie te tytuły są dla mnie "równoległe". podobna tematyka, podobne spojrzenie. fakt, jest kilka artykułów wartych przeczytania, ale pojawił się też jeden czy dwa na poziomie "pudelkowym" - na przykład jakiś top ten zarobków pisarzy. jakoś to mało analityczne i raczej zainteresuje typy plotkarskie.
i w WP, i w URz piszą ludzie różnych opcji, chociaż wydaje mi się, że w URze jest więcej osobowości bardziej wyrazistych (np. Ziemkiewicz i Łysiak), w WP pojawił się za to Korwin. dość ciekawie i przewrotnie o talibach napisał Terlikowski (prawie zapragnąłem być talibem, ale nie spełniam wszystkich warunków), udało się też Kotowi.
jak na razie - przygotowałem się na wydatek tych 8 zeta (w sumie) tygodniowo, coś trzeba w tych pociągach robić Big Grin zobaczymy na ile wystarczy chłopakom zapału.

Odpowiedz }
Plusy od

Również kupiłem "Wręcz Przeciwnie", o dziwo bez większych problemów (w dzień wydania).
Wrażenia 'takie sobie', nie podoba mi się kilka tanich zagrywek (np. drążenie Smoleńska w okolicach wyborów), niektóre felietony na plus (cieszy mnie współpraca z JKM). Generalnie jednak ciężko było mnie w tej tematyce zachwycić, bo tego typu wydawnictwa przeglądam raczej 'z doskoku'.

A co sądzisz o bardziej ukierunkowanym myślę 'Najwyższy Czas!' ?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-09-28, 20:26)Manif napisał(a): cieszy mnie współpraca z JKM
myślę, że to jeden ze słabszych punktów, może to tylko chwilowa słabość. JKM powtarza po raz któryś to samo.

Cytat:A co sądzisz o bardziej ukierunkowanym myślę 'Najwyższy Czas!' ?
osobiście jakoś prasa partyjna nie pociąga mnie. wolę pisma prezentujące ciut szerszy obraz świata, nie ograniczający się do argumentów jednej opcji. jakoś nie brzydzi mnie, że w URze pisze tow. Rolicki, chociaż czytam go bardzo rzadko. nie boli mnie, że pisze tam Czabański, Karnowscy, Bielecki. z żadnym z nich się nie utożsamiam, ale uważam, że warto poznać inne poglądy. co nie znaczy, że się z nimi zgadzam. w NCz tego mi brakuje. chociaż, może coś się zmieniło, ostatnio czytałem to ładnych parę lat temu. ale to było w okresie, kiedy wolałem Mać Pariadkę Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

"Uwarzam Rze" to mój ulubiony tygodnik, kiedyś dało się czytać np. "Wprost", teraz za Lisa to jest ten sam szit co "Newseek" i "Przekrój".
Może się niektórym wydawać, że URz jest biuletynem PiS'u, ale wystarczy przeczytać np. przegląd tygodnia z życia koalicji i opozycji Mazurka&Zalewskiego i gul niektórym PiSowcom może też skoczyć.
No i dużo młodych dziennikarzy się tam prezentuje z ciekawym spojrzeniem na prawicowe wartości.
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

jak już, to kupiliście chyba WPROST PRZECIWNIE a nie WRĘCZ PRZECIWNIE
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

Widać nie jesteś na bieżąco.. Smile
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

no ostatnio nie jestem, nie ukrywam
to to juz sie znowu zmienilo? Big Grin
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

Zdaje się że raz się tylko zmieniło, 'Wprost' się mocno awanturował o starą nazwę i RUCH zagroził odmową kolportażu.

Odpowiedz }
Plusy od

przegląd z tego tygodnia daje zdecydowane zwycięstwo URze. najciekawiej wypadła analiza przepowiedni Rostowskiego na temat możliwości wybuchu wojny - ja zaczynam zbierać cukier i konserwy, Wam też to radzę. wielbiciele teorii spiskowych dostają twarde argumenty i wszystko w końcu układa się w całość. szpiedzy, masoni i cykliści.
w WP znowu jakieś opowieści plotkarskie, Korwin opowiadający kolejny raz to samo, opatrzone już gdzieś karykatury, jakoś nie ma niczego zmuszającego do głębszych przemyśleń. jeśli tak miałyby wyglądać wystąpienia sejmowe tzw. nowej prawicy, to tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to opcja kanapowa. w ogóle nie przygotowana, by władzy patrzeć na ręce.

p.s. z tym cukrem oczywiście przesadziłem, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać od zastosowania chwytu w stylu Hitchcocka.

Odpowiedz }
Plusy od

Rostowski swoją niechlubną wypowiedzią zasłynął już w połowie września.
Tak bywa, jak nie ma się nic konkretnego do powiedzenia a chce się koniecznie udzielić. W świat poszło, wstyd i żenada. Confused

Odpowiedz }
Plusy od

wolę kogoś, kto przedstawi różne warianty rozwoju sytuacji, od kogoś żyjącego w świecie pobożnych życzeń.
wypowiedź Rostowskiego może i jest żenadna (przyznam, nie znałem jej wcześniej w całości). ale przedstawiona analiza już taka nie jest. pokazuje możliwe do realizacji opcje, a te - jeśli odrzuci się pewne uprzedzenia - dowodzą, że on niekoniecznie bredzi. to, że coś nam się nie podoba wcale nie znaczy, że to niemożliwe. całkowicie za to nie zgadzam się z wnioskami Rostowskiego, również dlatego, że nie kusi mnie Ameryka. dodatkowo, zgoda na jego argumenty oznacza zgodę na odsunięcie Platformy od władzy. to nie jest opcja na trudne czasy. więcej, zostawienie socjal-liberałów u władzy może doprowadzić do wojny. przynajmniej takie wnioski wyciąga autor artykułu, a pisze dość przekonywująco.

Odpowiedz }
Plusy od

Słuchałam jego wypowiedzi na żywo (Rostowskiego znaczy), stąd wyciągnęłam wnioski i pierwsze odczucia, nie z analizy autora artykułu.
Specjalnością Ameryki jest wychodzenie z recesji i kryzysów poprzez wojny, bo to napędza gospodarkę i dalsze... bla, bla, bla.
Oczywiście scenariusz nie jest niemożliwy, bo zbyt wiele napięć na świecie, o których się nie krzyczy, tylko mówi, bądź nawet szepcze.

Jan Antony Vincent-Rostowski jednak, jako minister finansów zidiocił się dokumentnie swoim wystąpieniem. Rzadko wstydzę się za czyjeś wypowiedzi, ale w tym przypadku miałam chęć zmienić kanał tv. Undecided

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: 0227niewolnik.gif]

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.