Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przegląd prasy

Zgadzam się z tym całkowicie.
Nomem omen na wczorajszej wywiadówce, wychowawczyni mojego syna (polonistka) też wyraziła swoją opinię o nowym kanonie. W skrócie to trudno będzie przekonać uczniów do przyjemności czytania.
Jednak obecnie też nie jest różowo - przy "Anii z Zielonego Wzgórza" - mój syn bardzo cierpiał - choć jest bibliofilem. Pomagała jedynie motywacja że im szybciej przeczyta tym szybciej wróci do rozpoczętego "Metra".
Jak na razie  Lucy Maud Montgomery nie zabiła w nim chęci pochłaniania książek - ale wielu jego mniej czytających kolegów skutecznie zdusiła te ostanie pragnienie sięgnięcia po książkę.
Ale odwilż idzie bo po w "Pustyni i w Puszczy" które przeszło gładko Tomek Sawyer który już dawno temu został połknięty.
Moja słodka pasja - Bajeczny Torcik

Odpowiedz }
Plusy od

Dodam może, ze tak jak lubię czytać i lubię "ciężkie' książki tak Tolkien dla młodych dziewczyn może być ciężki. To typowa wiktoriańska literatura drogi mężczyzn z wyidealizowanymi, szczątkowymi charakterologicznie i znaczeniowo postaciami kobiecymi. Dla młodych dziewcząt to taka sama katorga jak "Ania z Zielonego Wzgórza" dla chłopców. Uważam, ze to nie zachęca do lektury. Niestety nienaruszalny dogmat o konieczności uczenia tak samo w oparciu o to samo chłopców i dziewcząt mocno dzieciakom szkodzi na tym etapie rozwoju. Bo tak jak początki są identyczne tak ten etap "środkowy" jest jednak mocno odmienny. Dziwna mieszanka, bo pomiędzy dziecinną Konopnicką mamy lektury dojrzałe, nie widzę w tym równego poziomu. Za to uważam, że bardzo dobrym wyborem jest Narnia. Ciekawą seria dla dzieci jest "Feliks, Net i Nika" Rafała Kosika (Kosik fenomenalnie pisze również dla dorosłych: Vertical, Nowi Ludzie, Obywatel, który się zawiesił, Kameleon, Mars) mogli by ją włączyć.

PS Max wiesz, ze w Metro szczególnie pierwszy 2034 trup ściele się gęsto i na różne wymyślne sposoby? Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-12-02, 09:49)maaat napisał(a): PS Max wiesz, ze w Metro szczególnie pierwszy 2034 trup ściele się gęsto i na różne wymyślne sposoby? Smile
Tak wiem - i długo debatowaliśmy czy powinien zacząć ją czytać - bo dostał od kogoś w prezencie urodzinowym.
Ale z argumentem że przeczytał już "The Wonderful Wizard of Oz" - gdzie opisano jak blaszany drwal został blaszany, czy wizje na makówkowych polach - nie sposób było dyskutować.
Póki co, noce spokojne... nie krzyczy jak po Koralinie Smile
Moja słodka pasja - Bajeczny Torcik

Odpowiedz }
Plusy od

Big Grin A to co innego, skoro zawodnik zaprawiony. Do tego pierwszy tom kończy się bardzo zaskakująco i generalnie ukazuje jak bardzo bezsensowna była cała przemoc i że strach wyłącza rozum a wtedy budzą się demony. Polecam Big Grin
No tak Czarodziej z Krainy Oz to nie w kij dmuchał Smile
Ale z Huxleyem i Nowym wspaniałym światem to się jeszcze wstrzymajcie Big Grin Pozdrów bibliofila!

Odpowiedz }
Plusy od

A nie uważacie że "W pustyni i w puszczy" to wyjątkowo beznadziejna lektura? Ta książka ma już ponad 100 lat, moim zdaniem nie może być podstawowym źródłem wiedzy o Afryce. Jak na swoje czasy nie była rasistowska, ale dziś już raczej jest!

Jak ja miałam w szkole "Plastusiowy pamiętnik" to umierałam z nudów! Co to są stalówki?

A i bardzo mi się spodobało że w końcu wśród lektur szkolnych znalazł się komiks... Choć Kajko i Kokosz to nie moja bajka.

Odpowiedz }
Plusy od

Racja wywalmy wszystkie książki starsze niż 100 lat: Romeo i Julia np, Państwo Platona itd, starzydła jakieś. W pustyni i w puszczy rasistowska o Borze Szumiący spaczenie poprawności politycznej dotarło do Polski

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.