Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laryngolog dziecięcy

Takiej specjalizacji pewnie nie ma. Szukam kogoś, kto ma podejście do małych dzieci - moja mała ostatnio ma problemy z migdałkami - a właściwie te problemy miała od urodzenia tyle, że teraz doszło przedszkole i druga infekcja w ciągu miesiąca. Pediatra zaleca konsultację u dobrego laryngologa - doradza nacięcie migdałków (są powiększone nie mówiąc o trzecim, który często utrudnia oddychanie). Jako poleconych dostałem nazwiska dwóch z Gdańska Betlejewski (ordynator z Wejherowa) i Mikaszewski (przyjmuje w SwissMedzie). Może Wy jeszcze kogoś polecicie? Chcę też skonsultować się z Knurowską - chociaż kiedyś już u niej byłem i nie zachwyciła mnie - upierała się, że te problemy to alergia - gdzie uważam, że nie jest to możliwe. Problemy z gardłem małą ma przez większą cześć roku.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

Z moim synkiem byłam na konsultacjach u dr Baski, jednak trudno mi powiedzieć czy ma on podejście do dzieci. Syn raczej nie boi się lekarzy, więc wizyta odbyła się bezproblemowo, tym bardziej, że tak naprawdę była ona tylko pro forma. Nasza pani pediatra ewidentnie stwierdziła, że trzeba wyciąć trzeci migdał i do laryngologa tak na prawdę poszliśmy tylko po skierowanie na zabieg. Przed zabiegiem mały był na zmianę dwa tygodnie w przedszkolu i dwa na zwolnieniu, a po zabiegu praktycznie nie choruje. Zdarzają się drobne infekcje, ale to spotyka każdego.
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."
Stephen King

Odpowiedz }
Plusy od

a gdzie robiłaś zabieg?
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

W Starogardzie. Niektórzy nie wypowiadają się pochlebnie o tej placówce, ale my byliśmy zadowoleni. Przed zabiegiem , było jeszcze badanie, po który pani laryngolog stwierdziła, że syn ma tak duże migdały, że lepiej byłoby oprócz wycięcia trzeciego podciąć jeszcze pozostałe, bo prędzej czy później trafimy z powrotem, a po co męczyć dziecko.
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."
Stephen King

Odpowiedz }
Plusy od

To mnie teraz nastraszyliście.
Okazało się, że Paweł prawdopodobnie też ma "migdałowy problem".
Też będę teraz zastanawiać się nad wyborem dobrego laryngologa. Mam nadzieję, że obejdzie się bez zabiegu, chociaż wątpię, bo pediatra powiedziała, że ma powiększone, nisko osadzone migdały. Ten trzeci też duży. Paweł często łapie infekcje gardła i chrapie jak stary traktor Tongue.
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-03, 09:15)Dredziata napisał(a): To mnie teraz nastraszyliście.
Okazało się, że Paweł prawdopodobnie też ma "migdałowy problem".
Też będę teraz zastanawiać się nad wyborem dobrego laryngologa. Mam nadzieję, że obejdzie się bez zabiegu, chociaż wątpię, bo pediatra powiedziała, że ma powiększone, nisko osadzone migdały. Ten trzeci też duży. Paweł często łapie infekcje gardła i chrapie jak stary traktor Tongue.

Ech... jak ja dobrze znam te problemy gardłowo-migdałkowe. Ze starszym dzieckiem przerabiałam to kilka lat temu, a teraz zaczęło się z młodszym, gdyż zaczęło się przedszkole + alergia.
Jako matka z jakimśtam doświadczeniem chciałam polecić dr Knurowską, świetna specjalistka, z podejściem zarówno do dzieci jak i spanikowanych rodziców Wink Też się do niej niedługo wybieram, bo mam powtórkę z rozrywki z młodszą pociechą. Starsza miała adenotomię w starogardzkim szpitalu, ale od paru lat już tam nie robią takich zabiegów.
Wszyscy musimy żyć ze swoimi porażkami... Ja muszę ze swoją sypiać!
by Al Bundy

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-02, 19:53)Memory napisał(a): (...) i Mikaszewski (...)

To jest jeden z nielicznych specjalistów, jakiego ze świeczką szukać. Poza tym ma takie podejście do dzieciaków, że na 100% będziesz zadowolony. Knurowska w Tczewie wydała wyrok: jak najszybciej "pod nóż". Pojechaliśmy do Sopot, do dr Mikaszewskiego i okazało się, że nie wszystkie przypadki należy kroić. Dostaliśmy "zestaw przetrwania przedszkolaka" i w ciągu 2 miesięcy nastąpiła poprawa.

Wizyta kosztuje 100zł, ale wychodząc z gabinetu czujesz, że to są dobrze wydane pieniądze.
Poszukaj na necie na forach opinii na temat tego lekarza...

Odpowiedz }
Plusy od

a podasz mi jakiś namiar na ten Sopot?
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-02, 20:00)panna migotka napisał(a): Z moim synkiem byłam na konsultacjach u dr Baski, jednak trudno mi powiedzieć czy ma on podejście do dzieci.
Ja także byłam u niego z moją córcią, jest fajny i ma podejście dobre.
Odradzam jednak Panią laryngolog D. Szyszko-Maziuk z Mediki, podejście do dzieci -1 !!

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-03, 12:48)Memory napisał(a): a podasz mi jakiś namiar na ten Sopot?

Sopot, Sobieskiego 9-11; tel: 502-246-994

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-03, 12:12)Kris napisał(a):
(2011-10-02, 19:53)Memory napisał(a): (...) i Mikaszewski (...)

To jest jeden z nielicznych specjalistów, jakiego ze świeczką szukać. Poza tym ma takie podejście do dzieciaków, że na 100% będziesz zadowolony. Knurowska w Tczewie wydała wyrok: jak najszybciej "pod nóż". Pojechaliśmy do Sopot, do dr Mikaszewskiego i okazało się, że nie wszystkie przypadki należy kroić. Dostaliśmy "zestaw przetrwania przedszkolaka" i w ciągu 2 miesięcy nastąpiła poprawa.

Nie trzeba daleko szukać. Popieram Wink Chociaż niestety musiałem kroić dwójkę (raz migdałki, raz wędzidełko). Jeśli dziecięcy laryngolog to tylko w Sopocie.

Odpowiedz }
Plusy od

To jest prywatny laryngolog, czy na książeczkę?
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

Na dwoje babka wróżyła - za wizytę się płaci 80-100 zł, jednak skierowania na zabiegi wystawiane są na NFZ.

Odpowiedz }
Plusy od

koszt wizyty 100 zł

Byłem też u Knurowskiej koszt 80zł

Mikaszewski - dobre podejście do dzieci (zabawki, lizaki) itp. Knurowska także ma podejście do dzieci. Diagnoza w sumie podobna. Zapisane leki - Mikaszewski "zestaw przedszkolaka"Smile Zobaczymy jak będzie. Jeśli nie pomoże to za 1 będzie decyzja odnośnie zabiegu.

Na minus Mikaszewskiego muszę zaliczyć brak wcześniejszej rejestracji, co skutkuje kolejką - czekałem półtorej godziny.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-13, 22:13)Memory napisał(a): koszt wizyty 100 zł

Byłem też u Knurowskiej koszt 80zł

Mikaszewski - dobre podejście do dzieci (zabawki, lizaki) itp. Knurowska także ma podejście do dzieci. Diagnoza w sumie podobna. Zapisane leki - Mikaszewski "zestaw przedszkolaka"Smile Zobaczymy jak będzie. Jeśli nie pomoże to za 1 będzie decyzja odnośnie zabiegu.

Na minus Mikaszewskiego muszę zaliczyć brak wcześniejszej rejestracji, co skutkuje kolejką - czekałem półtorej godziny.

Swego czasu dr Knurowska też miała lizaki lub jakieś cukierki na biurku dla dzieciaków Smile, nie wiem jak teraz.
Memory, a co to jest "zestaw przedszkolaka"?
Wszyscy musimy żyć ze swoimi porażkami... Ja muszę ze swoją sypiać!
by Al Bundy

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.