Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki, użyteczne linki

(2014-03-24, 16:55)krzych napisał(a):
(2014-03-24, 10:21)aga_piet napisał(a): Krzychu, mało stabilna konstrukcja jak na kubek z gorącą kawą Smile

Może to kubek z dzióbkiem?

...to jest termos dla fotografaWink

Odpowiedz }
Plusy od

Okolice Tczewa w The Guardian klik

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

od strony Lublina leci najwiekszy samolot swiata! byc moze przeleci nad Tvzewem za ok 20 min. oglodac flightradar24.com. ja niestety wyjechany jestem :-(

Odpowiedz }
Plusy od

ciekawy ten radar nie zdawałem sobie sprawy ,że tyle ich lata nad europą, jak tam musi być ciasno u góry...

Odpowiedz }
Plusy od

Na tej stronie i tak nie widać wszystkiego. Można by powiedzieć, że tak 1/3 tego co lata jest tam widoczne. W wersji premium dojdzie troszkę więcej ale i tak np wojskowych nie widać Sad.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Tytuł wzięty z dupy.
Dla mnie tani aparat do np 200zł. Nie każdego stać na lustro a co dopiero na słoiki z podpisów jak 10-20 f.4 (ok2500zł) czy 70-200 f4. (mam w sumie ale długo się zastanawiałem czy tyle wydać ale się opłacało :-) ściągnąć z USA)
Z chęcią bym przygarnął taką 50mm f4.

Odpowiedz }
Plusy od

Wiadomo, że to szkło największą robotę tu wykonuje.
Zresztą... mogę pokazać świetne zdjęcia osób, robiących zarąbiste foty kompaktem.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Tak na szybko.
Poniżej galeria prezentująca koncertówki w całości wykonane olympusowym kompaktem XZ-10:
http://www.kubacichocki.pl/moj-blog/14-r...ie-i-lodzi

A tu dziewczę od lat fotografujące starym kompakcikiem SP 550UZ (również Olka):
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-2...-0-0-0.php
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

No tak, ale ile tam jest nababrane w tych fotkach SZOPEM. Takie pokazywanie fotek i pisanie, że tanim aparatem można rozbić o kant d...
Zwłaszcza te pierwsze...

Odpowiedz }
Plusy od

Stara dobra zasada: pokaż zdjęcia i nie chwal się czym je zrobiłeś.
Nie stosowanie się do niej powoduje krytykę i podważenie wiarygodności fotografa.

Dla mnie zdjęcie może zostać zrobione nawet przysłowiowymi drzwiami do stodoły i pomalowane w programie na milion sposobów. Ważne jest aby zrobić to umiejętnie, uzyskać ciekawy efekt bez kiczu i nie wciskać widzowi kitu, że to fotka prosto z aparatu.
Nawet użycie jakiegoś efektu zaprogramowanego w aparacie to już niestety postprodukcja.

Zgodzę się z @baku127: pierwszy link prowadzi do "szopowanych" zdjęć. Mocno ale umiejętnie obrabianych więc mz są dobre. Fajnie oddają klimat koncertu. Jeśli jednak chodzi o sprzęt, to pokażcie mi aparat który robi takie fotki bez obróbki to natychmiast pójdę go kupić Smile

Jeśli chodzi o link, który zapodał Wiesław, to przykro mi bardzo, ale nawet najdroższe lustrzanki nie mają takiej rozpiętości tonalnej jak na niektórych z tych zdjęć, więc wniosek jest prosty - były obrabiane.

Ogólnie rzecz biorąc i tak najważniejszy jest temat i sposób jego pokazania, a nie czym było robione i jak mocno obrabiane.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-09-17, 09:10)Remoo napisał(a): Stara dobra zasada: pokaż zdjęcia i nie chwal się czym je zrobiłeś.
Nie stosowanie się do niej powoduje krytykę i podważenie wiarygodności fotografa.

Dla mnie zdjęcie może zostać zrobione nawet przysłowiowymi drzwiami do stodoły i pomalowane w programie na milion sposobów. Ważne jest aby zrobić to umiejętnie, uzyskać ciekawy efekt bez kiczu i nie wciskać widzowi kitu, że to fotka prosto z aparatu.
Nawet użycie jakiegoś efektu zaprogramowanego w aparacie to już niestety postprodukcja.

Zgodzę się z @baku127: pierwszy link prowadzi do "szopowanych" zdjęć. Mocno ale umiejętnie obrabianych więc mz są dobre. Fajnie oddają klimat koncertu. Jeśli jednak chodzi o sprzęt, to pokażcie mi aparat który robi takie fotki bez obróbki to natychmiast pójdę go kupić Smile

Jeśli chodzi o link, który zapodał Wiesław, to przykro mi bardzo, ale nawet najdroższe lustrzanki nie mają takiej rozpiętości tonalnej jak na niektórych z tych zdjęć, więc wniosek jest prosty - były obrabiane.

Ogólnie rzecz biorąc i tak najważniejszy jest temat i sposób jego pokazania, a nie czym było robione i jak mocno obrabiane.

Amen...

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.