Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
darmowy internet aero2

Może komuś przydadzą się poniższe informacje.
Zrobiłem sobie wycieczkę po moich okolicach z laptopem, z modemem nokia cs-15. Oto rezultaty:
- bulwar nad Wisłą - pięknie działa;
- przystań nad Wisłą - pięknie działa;
- górki Broniwskiego - brak zasięgu;
- pętla Czyżykowo - ok;
- Lidl bałdowska - ok;
- Polna czwarte piętro - ok;
- parking Polna - brak zasięgu;
- Polna parter - także dupa blada - czyli zostałem bez zasięgu.
Pozdrawiam.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-17, 17:07)fck napisał(a):
(2012-06-17, 13:00)rudy napisał(a): sobie poczekasz jeszcze grubo. u mnie od momentu złożenia zamówienia i dokonania przelewów do momentu otrzymania karty minęły 3 miesiące
Ale mi nie chodzi o termin otrzymania karty, bo jestem świadomy tego, że dojdzie za jakiś czas.
Chodzi o to, że wysłałem do nich papiery, ale nie otrzymałem jakiejkolwiek informacji od nich mailem (a pisali, że takową wyślą), że moje zamówienie zostało przyjęte.
nie dostaniesz żadnego potwierdzenia od nich, że dostali Twoje papiery. teraz następny mail jaki dostaniesz to informację w dzień wysyłki karty czy dzień po wysyłce, coś takiego
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-17, 20:09)michulski napisał(a): Może komuś przydadzą się poniższe informacje.
Zrobiłem sobie wycieczkę po moich okolicach z laptopem, z modemem nokia cs-15. Oto rezultaty:
- bulwar nad Wisłą - pięknie działa;
- przystań nad Wisłą - pięknie działa;
- górki Broniwskiego - brak zasięgu;
- pętla Czyżykowo - ok;
- Lidl bałdowska - ok;
- Polna czwarte piętro - ok;
- parking Polna - brak zasięgu;
- Polna parter - także dupa blada - czyli zostałem bez zasięgu.
Pozdrawiam.

Być może jest to spowodowane topografią. Wskazane miejsca z brakiem zasięgu znajdują się w zaniżeniach terenu. Nadajniki w Tczewie są dwa: na Gdańskiej i gdzieś na Suchostrzygach (nie pamiętam dokładnie położenia tego suchostrzyckiego). Tak więc sygnał z Gdańskiej może być przysłonięty przez wzniesienia i budynki po drodze.

W wolnej chwili przejdę się i sprawdzę we wskazanych miejscach zasięg na modemie Huawei E585.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-17, 20:09)michulski napisał(a): - Polna parter - także dupa blada - czyli zostałem bez zasięgu.

Możesz spróbować z dodatkową zewnętrzną anteną.
[Obrazek: antena-gsm-do-modemu-huawei-9-1.jpg]
Nie należy oczekiwać cudów ale te kilka decybeli u znajomego podbijało i umożliwiało korzystanie z Aero2.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-18, 15:42)MacGyver napisał(a): Być może jest to spowodowane topografią. Wskazane miejsca z brakiem zasięgu znajdują się w zaniżeniach terenu. Nadajniki w Tczewie są dwa: na Gdańskiej i gdzieś na Suchostrzygach (nie pamiętam dokładnie położenia tego suchostrzyckiego). Tak więc sygnał z Gdańskiej może być przysłonięty przez wzniesienia i budynki po drodze.

W wolnej chwili przejdę się i sprawdzę we wskazanych miejscach zasięg na modemie Huawei E585.

Drugi nadajnik jest na Jagiellońskiej 55 http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/54.091956...75928/z/15

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-17, 13:00)rudy napisał(a): sobie poczekasz jeszcze grubo. u mnie od momentu złożenia zamówienia i dokonania przelewów do momentu otrzymania karty minęły 3 miesiące
Jak się odbiera samemu w Warszawie to chyba jest szybciej? Może ktoś się orientuje czy trzeba osobiście się tam zjawić?

Odpowiedz }
Plusy od

Szybciej to jedynie o czas wysyłki poleconej (czyli 2-4 dni) pozatym taki sam okres oczekiwania. Po złożeniu papierów otrzymujesz informacje o kiedy możesz kartę odebrać tak jak w przypadku wysyłki pocztą.
A do Warszawki trzeba stawić się osobiście z dowodem osobistym (jest ewentualność aby zrobił to pełnomocnik ale musi mieć komplet twoich dokumentów) więc musi to być ktoś zaufany.

Odpowiedz }
Plusy od

Test Aero.
Tczew, ul. Polna- jak widać piszę, więc działa (piszę przez Aero).

[Obrazek: 2026405273.png]

Odpowiedz }
Plusy od

Broniewskiego, odcinek od Zapolskiej do Głowackiego, rzeczywiście brak zasięgu, a w najbliższej okolicy słaby (zarywa). Ale to mnie akurat nie dziwi: obniżenie terenu, gęsta zabudowa i daleko do każdego z nadajników.

Poniżej pomiar na skrzyżowaniu Głowackiego i Broniewskiego.

[Obrazek: 2026429902.png]

Odpowiedz }
Plusy od

Sambora - moc sygnału 90%. W końcu się doczekałem Big Grin

[Obrazek: 2357810748.png]
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-12-07, 20:54)lukee napisał(a): Sambora - moc sygnału 90%. W końcu się doczekałem Big Grin

[Obrazek: 2357810748.png]

Ja niedaleko, też dobrze śmiga. Do awaryjnego przeglądania netu styknie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-12-07, 21:18)Rogi napisał(a): Ja niedaleko, też dobrze śmiga. Do awaryjnego przeglądania netu styknie.

No, dokładnie (akurat ostatnio często mi się wiesza Netiaspot;/ - np. teraz...). Niedlugo przetestuje aero2 poza miastem. Do modemu dostałem gratis antenę, ciekawe czy będzie jakiś efekt.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Ja mam Hujałeja E586, daje radę.

Odpowiedz }
Plusy od

Do posiadaczy aero, jak tam testy poza miastem?

Czekam na kartę i modem (huawei 3131) i jestem ciekawy jak to będzie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-01-06, 18:09)Piekarz napisał(a): Do posiadaczy aero, jak tam testy poza miastem?

Czekam na kartę i modem (huawei 3131) i jestem ciekawy jak to będzie.

Ostatnio testowałem chwile we wsi Załakowo (niedaleko Sierakowic) i mimo, że telefony miały zasięg tylko na zewnątrz budynku to internet przez aero działał dobrze także w budynku. Nie jest więc źle.
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.