Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
geo - zdjęcia z góry i z dołu

pierwsza lepsza Smile
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od aga_piet

Pierwsze przymiarki do 360°

/DEL/

- trzeba aktywować wtyczkę quicktime
- shfit zumuje, ctrl oddala
- tak wiem, że sufit nie jest zamknięty Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

mój system nie obsługuje QT Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od MacGyver

Fajne Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Od jakiegoś czasu chodziło za mną wykorzystanie dronów bardziej praktycznie niż pstrykanie landszaftów. Wczoraj w końcu udało mi się ogarnąć parę technicznych spraw i polatać u teścia nad polem.
Jako, że teść jest rolnikiem to chciałem tam wykorzystać zabawki. Pogoda była podła także latanie nisko i między kroplami deszczu ;-)

Zdięcie "czerwone" to NIR - bliska podczerwień (ang. near infrared, NIR)
Zdjęcie kolorowe NDVI - Znormalizowany różnicowy wskaźnik wegetacji, NDVI (ang. Normalized Difference Vegetation Index). Kolor czerwony OK czyli rośliny rosną ładnie, zielony tak sobie lub nic tam nie rośnie, niebieskie to woda
Następnym razem dołożę jeszcze jeden aparat by było zdjęcie w normalnych kolorach do porównania :-) no i polatam w słońcu, wtedy powinno wyjść prawidłowo wszystko.
http://geo.tcz.pl/z_gory/inne/ndvi_pole1/
oraz
http://geo.tcz.pl/z_gory/inne/ndvi_pole2/

Odpowiedz }
Plusy od Harry

W zeszłą niedzielę "obleciałem" jedno z pól, na którym to rośnie pszenica.
Wymiary ma 290x100m
Tak wyglądała zaplanowana trasa. Składała się z 6 punktów. Dron sam staruje, kieruje się na punkt 0 i nabiera wysokości do 55m
Robi po 3 przeloty tak by zdjęcia z każdej ścieżki zazębiały się ze zdjęciami ścieżki sąsiedniej. W tym przypadku aparat ustawiony był na timelapse 2sek. Można ustawić w copterze by sam robil zdjęcie kiedy to potrzebne ale akurat nie miałem tego ustawione. Po przylocie na punkt 5 copter obiera kurs na punkt 6 i zniża do 10m. Tam wykonuje zawis gdzie dopiero w tym punkcie ja przejmuję kontrolę.
[Obrazek: ground%20station.jpg]

Zdjęć wyszło 58. Aparat, którym wykonywałem zdjęcia ma wbudowany GPS i każde zdjęcie ma przypisane koordynaty i wysokość, także zostało to wszystko zaimportować w jakiś program do tworzenia map.
Wyszło takie coś:
[Obrazek: ndvi_surowe.jpg]

Jest to surowe zdjęcie w NIR czyli bliska podczerwień.
Teraz  trzeba to obrobić, tu jest ładnie pokazane jak zachowuje się liść wg "stanu zdrowia"
[Obrazek: liscie_ndvi_nir.jpg]
Program który wygenerował mapę ma także możliwość interpretacji tego w NDVI i stworzył mi takie coś:
[Obrazek: ndvi_ze_strony.jpg]
W skrócie, obszary zielone jest OK, czerwone NIE OK.

A tu moje zabawy w GIMPie, czerwone placki na dole to cienie drzew :-) a takie małe kropki czerwone to miejsca gdzie lubią przesiadywać sarny i wygniotły zboże  Big Grin  
[Obrazek: ndvitest2.jpg]

a tu jedna taka przyłapana na ucieczce sarna :-)
[Obrazek: sarna.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Kolejny świr. Najpierw jeden z tortami wariuje, a potem następny ze zdjęciami z powietrza w podczerwieni Wink
Oczywiście żartuję Smile
Szacunek.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Jedyna słuszna, najlepsza z najlepszych, moja stara buda  Tongue
Doczekała się sali gimnastycznej. 
Kiedyś była tam górka, jak były na wuefie sanki to było gdzie zjeżdżać a jak ktoś był gamoniem lądował w Milenie ;-)
[Obrazek: sala_gimnastyczna_sp_nr8_tczew_dron_01.jpg]
.
[Obrazek: sala_gimnastyczna_sp_nr8_tczew_dron_02.jpg]
.
[Obrazek: sala_gimnastyczna_sp_nr8_tczew_dron_03.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od Harry

A Ty tym Twoim latadłem możesz jeszcze nad miastem latać?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Zależy od wagi. Takim Sparkiem bez kwitów. Cięższymi, nie pamiętam teraz wagi musisz mieć VLOS. Ja jeszcze mie mam takich kwitów Big Grin.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.