Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkursy fotograficzne - kontrowersje

(2011-11-10, 01:26)mieczyslaw napisał(a):
(2011-11-10, 01:12)Jadzia napisał(a): jaszym Ci wytłumaczy, że jest inaczej Tongue Szczyty marzeń się zmieniają Big Grin

A może to tak, że po wejściu na jeden szczyt, w zasięgu wzroku pojawiają się kolejne, wyższe i nagle stwierdzasz, że i je trzeba zdobyć Big Grin

Jak osiągnąłeś szczytowanie, tak trzymaj.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-10, 08:38)krzych napisał(a): Jak osiągnąłeś szczytowanie, tak trzymaj.

W zasięgu wzroku nie widzę potencjalnej konkurencji, więc przesiadki nie będzie póki co Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-09, 15:27)aga_piet napisał(a): Zastanawia mnie, jaki sposób głosowania jest ok wg autora wątku?
---------------
Spójrzmy na to od strony Dziennika Bałtyckiego. Po co robią konkurs? Czy nie po to aby zwiększyć klikalność? Jakiż więc interes mają w tym, aby konkurs był obwarowany blokadami i ograniczeniami?

Big Grin

To wszystko jest takie oczywiste ale... niektórzy są z Jowisza.

Wg autora wątku, uczciwy sposób głosowania jest OK. Uczciwy sposób głosowania, to oddanie 100 głosów przez 100 czytelników serwisu, a nie oddanie 100 głosów, przez 1 czytelnika - autora zdjęcia, na które oddaje się głosy.
Bardzo proste. Niestety, niektórzy, jak mówisz - są z Jowisza.

A spoglądając od strony Dziennika Bałtyckiego, myślę, że nawet Jowiszanie powinni zrozumieć, iż "klikalność" nie ma nic wspólnego z prawdziwa odwiedzalnością, zainteresowaniem.
Zainteresowanie konkursem jest mniejsze, ludzie zauważyli nadużycia, mówiło (pisało) się o tym głośno, na co Dziennik Bałtycki zareagował cenzurą absolutną - wycięli wszystko, dopuszczając się zamachu na wolność słowa swoich czytelników.
Jeśli zależy im na klikalności, bardzo łatwo przecież samemu naklikać klików tam, gdzie chcą, prawda? Jakieś boty klikające niech sobie ustawią chociażby, po czym niech udają, że to ludzie klikają, jeśli to takie wartościowe i oczywiste jest.

(2011-11-09, 16:21)karo napisał(a): Ale klikanie czy wysyłanie sms nie jest obowiązkowe, kale?Big Grin Bo czegos tu nie rozumiem...

Ja też nie rozumiem. Dlaczego miałoby być obowiązkowe?

(2011-11-09, 16:21)karo napisał(a): Każda forma konkursu jest obarczona ryzykiem stronniczości lub nieuczciwości.

Oczywiście. Nawet w wyborach do parlamentu zdarzają się nadużycia.
Jednak Dziennik Bałtycki, to nie gazetka szkolna, dlatego powinni po pierwsze - nie stosować cenzury wobec swoich czytelników, bo to na dobre im nie wyjdzie, a po drugie - powinni zadbać o to, aby ich "wybory" nie wyglądały, jak te białoruskie, tylko jak polskie.

(2011-11-09, 16:21)karo napisał(a): Jeśli się akceptuję zasad - nie biorę udziału.

Nie rozumiem.

(2011-11-09, 16:21)karo napisał(a): Jeśli mam dowód na nieuczciwość - zgłaszam do organizatorów czy gdzie tam jeszcze.
Biadolenie po forach jest śmieszne.Sad

Dowody były i w tym roku, i w zeszłym roku. Czytelnicy zgłaszali to do Dziennika Bałtyckiego, pisali o tym na forach i w tym roku, i w latach poprzednich. Jedyną reakcją Dziennika Bałtyckiego, był zamach na wolność słowa czytelników. Ukryli wszystkie wypowiedzi czytelników, aby inni nie czytali na stronach NM o tym, co się dzieje.

Nazywanie przez Ciebie swobodnych, otwartych wypowiedzi, które są jak najbardziej zgodne z prawdą, biadoleniem, jest obraźliwe.

Odpowiedz }
Plusy od

Do @kale2012

Witam.
Tak wiele wątków poruszonych w tym poście a odpowiedż jest banalnie prosta, juz ktoś wczesniej ja podał ( post 13 ). Regulamin został tak skonstruowany i każdy z uczestników miał tego świadomość.Oburzanie się i wypisywanie o łamaniu prawa jest bezsensowne.
Na dwóch ostatnio organizowanych w Tczewie konkursach chociażby w jednej z konkurencji regulamin dopuszczał głosowanie poprzez sms-y i "klikanie".Pozostałę konkurencje były oceniane przez Jury.
To czy ktoś chciał wziąć udział w tych konkursach to już jego ewidenta sprawa, ja owszem wziąłem w jednym z nich ( także dlatego aby wraz z pozostałymi kolegami i koleżankami wypromować Pasjonatów Fotografii; każda fotografia opatrzona była w\w opisem i nickiem autora) i poprzez sms-y "nieuczciwie"według Ciebie zostałem laureatem pierwszej nagrody, ale także zostałem wyróżniony poprzez wybór mojego zdjęcia na okładkę kalendarza przez jury lub komisję, jak kto woli i nie czuję sie z tego powodu winny.
Takie konkursy były,są i będą organizowane chociażby ze względów komercyjnych a jeśli Cie to denerwuje stwórz własny i ustal swoje zasady.
pozdrawiam

ps.
nie doszukuj się tutaj zasady uderz w stół ... .

Odpowiedz }
Plusy od

Kale2012. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Dotyczy to też wszystkich, którzy kwestionują zasady konkursu.
Wyjaśniam to najprościej, jak potrafię.
Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ilość wejść na stronę nie służy zdrowej, dżentelmeńskiej rywalizacji, tylko wycenie umieszczenia reklam. Wystarczy wejść na stronę tcz.pl w zakładkę "oferta reklamowa"
http://www.tcz.pl/index.php?p=10,9,0,reklama-tczew

i co mamy? Ano mamy zdanie:
"Miesięcznie strony serwisu Tcz.pl odnotowują blisko 4 500 000 odsłon (źródło: Google Analytics - statystyka odsłon strony z dnia 20.04.2011r.) - z tego ok. 80% pochodzi z miasta Tczewa".
Kto widział stwierdzenie, że to liczba osób? Ja nie. Tak więc inforamcja o odwiedzinach jest jak najbardziej uczciwa. Każdy potencjalny reklamodawca wie, że nie jest to liczba osób i jako taki ten fakt odnotowuje. Działania prowadzące do zwiększania liczby odwiedzin prowadzą wszyscy, tak więc oferty są porównywalne.
I to jest właściwie koniec tematu. Kiedy słyszę inną interpretację, wydaje mi się, że mam do czynienia z napakowanymi ideami piętnastolatkami.

PS. Nasze forum też istnieje po to, aby "nabijać" odsłony.

Odpowiedz }
Plusy od

Pewnie zostanę uznany za kolejnego malkontenta ale zdjęcia w kalendarzu nie przemawiają do mnie.
Dziwi mnie Wasz zachwyt nad tymi i nie tylko tymi zdjęciami na Tym forum. Czasem mam wrażenie - czytając - że wystarczy wstawić zdjęcie (warunek aby było się w "klubie") i są ochy i achy. Jednak może przez to, milkną ważne głosy, na forum. Może nie zauważyliście ale kilka osób "zniknęło", czyli usunęło swoje profile. Może to powinno coś dać do myślenia.
ZMIENIŁO SIĘ TO FORUM.
Chciałbym jeszcze tu zaistnieć, ale póki co to mam opory aby cokolwiek pisać.
Pozdrawiam bufa2905

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-10, 21:39)bufa2905 napisał(a): Pewnie zostanę uznany za kolejnego malkontenta ale zdjęcia w kalendarzu nie przemawiają do mnie.
Dziwi mnie Wasz zachwyt nad tymi i nie tylko tymi zdjęciami na Tym forum. Czasem mam wrażenie - czytając - że wystarczy wstawić zdjęcie (warunek aby było się w "klubie") i są ochy i achy. Jednak może przez to, milkną ważne głosy, na forum. Może nie zauważyliście ale kilka osób "zniknęło", czyli usunęło swoje profile. Może to powinno coś dać do myślenia.
ZMIENIŁO SIĘ TO FORUM.
Chciałbym jeszcze tu zaistnieć, ale póki co to mam opory aby cokolwiek pisać.
Pozdrawiam bufa2905

Bufa, specjalnie nie widzę ochów i achów. Zwykłe gratulacje za wyróżnienie przez zewnętrzych jurorów. Nawet gdyby mi się nie podobało, to wyróżnienie fizycznie miało miejsce i trzeba docenić i dowartościować autora. Oczyiście ideałem by było gdybyśmy równolegle rozwijali się i właśnie tutaj potrzebne są osoby, które mają większe doświadczenie, większą wiedzę, czy po prostu inne poczucie piękna i estetyki. Osobiście pochwalę każdego, kto coś osiągnął bez analizowania, czy mi się podoba, czy nie. Weź też pod uwagę to, że moja opinia jest opinią kolegi, który mniej osiągnął niż osoba wyróżniona - to też o czymś świadczy. Gdybym mógł krytycznie podejść do zdjęć kolegów, to prawdopodobnie powinienem być lepszy od nich, a takim się nie czuję.
I jeszcze jedno weź pod uwagę: Każda pochwała mobilizuje, a każda krytyka zniechęca.

Pozdrawiam

krzych

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-10, 22:24)krzych napisał(a): I jeszcze jedno weź pod uwagę: Każda pochwała mobilizuje, a każda krytyka zniechęca.

Abstrahując od kwestii kalendarza, to tu pozwolę się nie zgodzić- nie każda pochwała mobilizuje i nie każda krytyka zniechęca. Lepsza konstruktywna krytyka, niż czcze ochy Wink

A sukcesy kolegów zawsze cieszą, to nie ulega wątpliwości Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

dziękuję za dobre słowa.
Mam pytanie do bufy, a jakie zdjęcia w kalendarzach do ciebie przemawiają..podaj przykład .
może takie hehee Tongue

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci...tAodFUFmhQ

Kalendarz powiat tczewski miał pokazać jakieś miejsca widziane oczami tego kogoś, nasze miasto jest jakie jest, okolica jest jaka jest, ktoś podjął decyzję o wyborze takich zdjęć. tak samo jest i z innymi kalendarzami.
A forum fotograficzne tworzą ludzie różni, ubogacaj nas swymi doświadczeniami , radami, zdjęciami.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-10, 22:54)aga_piet napisał(a):
(2012-01-10, 22:24)krzych napisał(a): I jeszcze jedno weź pod uwagę: Każda pochwała mobilizuje, a każda krytyka zniechęca.

Abstrahując od kwestii kalendarza, to tu pozwolę się nie zgodzić- nie każda pochwała mobilizuje i nie każda krytyka zniechęca. Lepsza konstruktywna krytyka, niż czcze ochy Wink

A sukcesy kolegów zawsze cieszą, to nie ulega wątpliwości Smile

podpisuje się pod Tobą Aga.
Też jestem za konstruktywną krytyką.

Ale z drugiej strony, forum tcz.pl nie jest forem (dobrze napisałem - forem?) branżowym czy specjalistycznym.
Jak ktoś oczekuje fachowej krytyki to zamieszcza zdjęcia do analizy w odpowiednich do tego miejscach.

Za wysiłek oczywiście również należą się gratulacje, bo chyba tcz45 jest rekordzistą w zdjęciach Tczewa.

tyle w temacie z mojej strony.
pozdr.
R.
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

proponuje zakończyć temat lub kontynuować w innym wątku tak mz

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

ale przynajmniej dysk Ci tu nie padnie Tongue
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

oj nie ,ten nie , ale może ten w plecach od siedzenia przed kompem hehee- ale już kopiuję
a tym czasem coś dla żartu, pies pod nadzorem...ale jaki pies Big GrinTongue
[Obrazek: P1340512.JPG?m=1326316516]

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-11, 23:14)tcz45 napisał(a): oj nie ,ten nie , ale może ten w plecach od siedzenia przed kompem hehee- ale już kopiuję
a tym czasem coś dla żartu, pies pod nadzorem...ale jaki pies Big GrinTongue
[Obrazek: P1340512.JPG?m=1326316516]

Żart jest inny:

tcz45 nawet Print Screeny aparatem robi.

Pozdrawiam Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.