Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
równi-równiejsi-korupcja

Witajcie, Kochani.
Długo się zastanawiałem, czy ten wątek popełnić. Ba! Dałem czas nie tylko sobie, ale i bohaterom tej opowieści, smutnej, lecz prawdziwej. Czas, aby przemyśleć, zastanowić się, cofnąć złe decyzje. Czas jednak płynie,a nierówne traktowanie userów oraz podejmowanie irracjonalnych, arbitralnych decyzji, kwitnie w najlepsze. W tej chwili mam 90% ostrzeżeń i, choć spodziewam się bana za ten temat (to nie żart!), odważnie podejmuję trudny i przykry temat.

Nie chodzi w nim tylko o mnie i moją firmę, ale o każdego z Was, kto zaznał niesprawiedliwego i gorszącego działania ze strony Administracji oraz Moderatorki
na tym forum.

Jak wiecie, stanowisko Administracji Forum.Tcz.pl jest takie,że reklamować się nie można. Praktyka pokazuje, że są na forum posty będące jedną wielką reklamą oraz, że są Userzy, którzy w podpisach mają reklamę.

Sam popełniałem kryptoreklamy czy reklamy i, skoro innym wolno, to też chciałem z tego przywileju korzystać uznając, że zakaz jest chyba martwym prawem (bo w ślepotę Adminów i Modów nie wierzę).
Moja działalność zaskutkowała ostrzeżeniami. Napisałem więc najpierw do Martiego, pokazując, że inni maja, piszą i nic nie jest wycinane. Potem napisałem do Moda, który mnie karał, czyli do MycGyvera.
Sprawa dotyczyła kilku postów o sprzedaży e-papierosów, m.in.
w temacie, w którym sam MycGyver się ogłaszał, że może taniej posprzedawać e-papierosy Forumowiczom (dział Knajpa, temat: e-papierosy). Swój post obwarował względami społecznymi prosząc, by Mu tego nie usuwać. Jednocześnie moje dwa (co najmniej) posty zostały usunięte, a ja ukarany. Z tego, co pamiętam, ich treść nie odstawała merytorycznie od Jego postu!
Na moje pytanie, zadane w PM, dlaczego ja nie mogę mieć w podpisie adresu swojej strony, a jeden z Userów ma aktywną grafikę kierującą na stronę Specjala, MycGyver napisał, że zapewne tamten User jest fanem marki...
... tu kłania się ustawa o wychowaniu w trzeźwości i rozporządzenie dotyczące reklamy w środkach masowego przekazu, jakim jest również Internet. Słowem - Administracja i Moderatorka pozwala sobie na łamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości (łamiąc również swoje zasady co do reklamy), ale innej osobie nie pozwala na reklamę w postach i podpisie lokalnej sprzedaży produktu legalnego i sprzedawanego na zasadach ogólnych!
Nie pozwala - napisałem. Tu trochę się zapędziłem.
Pomimo zakazu reklamy,
ja też mógłbym się reklamować na forum,
jeżeli zleciłbym Martiemu zrobienie strony Internetowej!

Tak wygląda na Forum.Tcz.pl równość i praworządność
wg Administratora Martiego oraz Moderatora MycGyvera.
Żeby była jasność - zrzuty z ekranu porobiłem, są świadkowie, zatem groteską będzie się wypierać tak danych mi ostrzeżeń, dziwnie usuniętych postów oraz złożonej mi "oferty".
Czekałem, aż jeden z drugim się opamięta, napisze "sorry, pomyłka", ale nic z tych rzeczy.
W związku z tym, jako zarejestrowany użytkownik Forum.Tcz.pl,
domagam się:
1. usunięcia moich ostrzeżeń za faktyczną i domniemaną reklamę (domniemaną, bo MacGyver usunął post i nie wytłumaczył, za co dokładnie)
2. umożliwienia mi oraz innym chętnym wstawienia w swój podpis (sygnaturkę) linków do stron komercyjnych, o ile nie łamią polskiego prawa
albo wyczyszczenia niniejszego forum z reklam w podpisach i postach tak, aby wszyscy byli traktowani na tych samych zasadach
3. przeproszenia mnie za urągające godności traktowanie jako gorszego usera przez MycGyvera oraz za próbę wyłudzenia ode mnie zapłaty za reklamę na forum przez Martiego.

Rozumiem, że reklamy mogą, poza niesieniem pomocy i wskazówek, irytować. Nie oznacza to, że to, co wolno jednym, innym nie wolno - chyba, że zapłacą. Albo są krewnymi i znajomymi Królika...

Adam

PS. -> Marti i MacGyver: sprawa zaszła za daleko i nie odpuszczę. To nie jest Wasze poletko, a ja nie jestem naiwną dojną krową. Sorry.

PS.2. Jeżeli ten temat wywoła szykany wobec mnie, postaram się, choćby jako wieloletni współpracownik mediów, aby sprawę nagłośnić i Wam obu wstydu narobić. Już dość mam traktowania innych jako chłopców do bicia. To nie jest groźba, gdyż mam prawo powiadomić media.

PS.3. Ten temat to nie tylko walka o moją prywatę. To walka o prawo do godności i równego traktowania. To forum jest we wspólnej przestrzeni publicznej, zatem nie może być mowy o różnym traktowaniu przez Administrację Użytkowników. Wielu z Was doznało krzywdzącego traktowania przez ww. Czas to zmienić - na lepsze.

Zapraszam do dyskusji.

Odpowiedz }
Plusy od

Jest niestety jeden, jedyny, mały problem- to forum jest prywatne i jak jego właściciel sobie tak wymyśli, to może zażądać nawet opłaty za posiadanie awatara, albo wywalić za brzydki ryj Sad powinno to być jednak w jakiś sposób uwzględnione w regulaminie, ale cóż... też mi się część praktyk szczególnie martiego nie podoba, ale co zrobisz, nic nie zrobisz-oka nie wyjmiesz.
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

Piura, tych "ale" jest kilka:
1. Marti nie jest właścicielem forum (chyba Tongue)
2. został stworzony regulamin, który jest przestrzegany, jak widać na załączonym obrazku
3. została stworzona praktyka, wg której niektórzy są inaczej traktowani, jak reszta.

Jeżeli mają być opłaty za avatar, to podejmę decyzję, czy zapłacę, ale chodzi o to, że płacą wszyscy, a nie jeden z dziesięciu. Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

tl: dr - spłyń.
Skoro ja mogę się powstrzymać od bezczelnej reklamy na forum to Ty również możesz się dostosować.
Czepianie się o Specjala - LOL.
Kup sobie reklamę na tcz.pl, a nie płaczesz, że nie możesz się reklamować tutaj.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Kamilus - że się powstrzymujesz, to Twoja autonomiczna decyzja. Big Grin

Nie wiem, gdzie widzisz LOL w przykładzie Specjala. Sam wiesz, że dział reklamy w browarze się cieszy z takich akcji (zakładam, że Kazikowi nie płacą).

Ja chętnie się powstrzymam, o ile będzie czarno na białym, że nikomu w żadnej formie nie wolno, a nie tylko mi - rozumiesz?

... no chyba, że dla Ciebie normalny jest stan rzeczy, że jeden może mniej, a drugi więcej. Dla mnie nie jest i dlatego podniosłem ten temat tym bardziej, że sam Admin ma gdzieś zakaz reklamy na forum, skoro mi napisał, że jak On zrobi stronę, to mi pozwoli ją podlinkować. To też jest normalne?

Myślałem i myślę o wykupie reklamy na Tcz.pl. Chcę jednak najpierw tu sprawy uporządkować i wiedzieć, czy warto. Tcz.pl musi mieć coś wspólnego z forum.Tcz.pl, a ja chyba za stary jestem, aby się dać w taki sposób traktować. ;-)

Odpowiedz }
Plusy od

Zgłoś z dowodami fakt o propozycji admina do spółki TCZ.PL.

LOL w przykładzie Specjala, bo nie można tego traktować jako reklamę. Kazik utożsamia się z tym piwem, pije tylko te szczyny i jest mu wierny. Po prostu dzieli się tą informacją. Marka jest na tyle popularna, że nie trzeba jej reklamować.

Ja czekam na moment gdy reklama będzie odpłatna i legalna na forum. Teraz zaś wbijam - jak ktoś irytująco reklamuje DZIAŁALNOŚĆ ZAROBKOWĄ to jego posty powinny być kasowane, a ostrzeżenia przyznawane.

Odpowiedz }
Plusy od

Wychodzi na to, że powinieneś był pozwolić martiemu zrobić stronkę, potem ją zareklamować na forum i wtedy podnieść raban - z tego już by się nie wytłumaczył.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-13, 18:29)mieczyslaw napisał(a): Wychodzi na to, że powinieneś był pozwolić martiemu zrobić stronkę, potem ją zareklamować na forum i wtedy podnieść raban - z tego już by się nie wytłumaczył.

To byłaby nielojalność i marnotrawienie pieniędzy. Big Grin

Ja jestem czysty.

Kamilus - o dowody się nie martw. Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Nie martwię się. Piszę Ci co powinieneś zrobić...

Odpowiedz }
Plusy od

Przykład Specjala niezbyt trafiony. Zakaz reklamy dotyczy przede wszystkim lokalnych biznesów i marek. Ja też mógłbym reklamować firmę mojego ojca, wykorzystać swoją pozycję na forum itd. ale ... zachowujmy się jak dorośli ludzie, a nie obrażajmy, że " jeden z Userów ma aktywną grafikę kierującą na stronę Specjala", a ja nie mogę! Sad Proszę bardzo, wstaw sobie w awatar logo np. Lecha czy BMW.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Ja muszę uważać z cytowaniem Sagana, bo jeszcze będzie, że sztucznie napędzam sprzedaż Błękitnej Kropki.Wink
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

FotoSesje - przejrzyj sobie ten i dział i policz posty napisane przez adminów. To Ci da pojęcie o skuteczności jakichkolwiek pytań/wniosków/zażaleń Tongue
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

ooo ludzie, śmiać się czy płakać.
baw się w demokrację, ja nie muszę bo mi telewizja i Internet wystarczy.
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

FotoSesje, tak reklamujecie ten produkt, że aż Behemotka pali zwyczajne fajki Tongue

http://www.youtube.com/watch?v=ZyDTA464Mdw

Odpowiedz }
Plusy od

Jadzia - Behemothka od jakiegoś czasu tylko i wyłącznie e-pali. Smile Dobrała sobie taką e-fajkę, że nie musi już sobie dopalać. ;-) Okazało się, że tank to było to, co potrzebowała. ;-)

Naprawdę, nie chodzi mi tylko o to, że nie mogę, a chcę się reklamować. Tu chodzi o zasady, które zostały wprowadzone dla wszystkich, a są olewane i wykorzystywane wybiórczo, właściwie bez żadnej kontroli czy konsekwencji.
Że Kamilus pomniejsza kwestię reklamy piwa w podpisie, to rozumiem. Ale Moderator? Huh

Lukee - naprawdę nie widzisz, że mamy problem i to duży? Jeden z Modów oferował sprzedaż e-papierosów, po czym, za to samo, ukarał mnie ostrzeżeniami na granicy bana. Jeden z Adminów zaproponował mi, że mogę się zareklamować, tylko mam dać Mu zarobić. Ciebie to nie gorszy?
Uwierz mi, że gdyby jakiś urzędas wpadł na to forum i zobaczył sygnaturkę z linkiem do browara, miałby podstawy ku temu, aby zamknąć to forum, a Administrację ciągać po prokuraturze (potwierdzone u prawnika).

Poza tym - jaka jest różnica między komercyjną stroną producenta samochodów (gdzie jest oferta i opcja "znajdź najbliższego dealera") a stroną z lokalnym biznesem? Mamy się bawić w absurdy? Mam poprosić kilku Znajomych z tego forum, aby wstawili sobie moje logo w podpis, bo dla Nich moja firma jest ważna? No bez jaj.... Big Grin

Dzisiaj ja, wczoraj kilku innych, a jutro Marti czy MycGyver dorwą się do kogoś innego, mając regulamin, normy i Was wszystkich gdzieś głęboko. Ze mną jest prościej, bo ja dopiero od niedawna stąd, nie znam się z Nimi od X lat (nie znam się z Nimi w ogóle), ale kto wie, czy jutro ktoś, kto jest w łaskach, z tych łask wypadnie.
Naprawdę chcecie takiej społeczności i takich zasad na WASZYM forum?

PS. Powinienem mieć gdzieś kopię postu, za który dostałem 50% ostrzeżenie od MycGyvera w temacie, w którym On sam kupczył. Jeśli ktoś chce, postaram się je znaleźć i wkleić.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.