Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
równi-równiejsi-korupcja

Ogólnie FotoSesje porwała nieco ułańska fantazja, ale z jednym nie sposób się nie zgodzić:
Cytat:2. umożliwienia mi oraz innym chętnym wstawienia w swój podpis (sygnaturkę) linków do stron komercyjnych, o ile nie łamią polskiego prawa

Przyczepienie się do Specjala faktycznie nietrafione, ale jakoś nie trafia do mnie argument, że nie należy reklamować lokalnych biznesów. Jak najbardziej należy! Spamowanie - nie. Ale dowolny (zgodny z prawem) podpis w sygnaturce - jak najbardziej TAK. Aby uniknąć nadużyć wystarczy ograniczyć wielkość podpisu do 4 linijek tekstu standardowej wielkości lub banera o wysokości 100 i sprawa załatwiona. No chyba, że to po prostu nie na rękę tcz.pl, bo liczą na wykupienie reklamy - ale to by było trochę przykre. Sad
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 13:43)Manif napisał(a): No chyba, że to po prostu nie na rękę tcz.pl, bo liczą na wykupienie reklamy - ale to by było trochę przykre. Sad

Tak dokładnie jest. Przecież przez krótki czas mieliśmy na forum dział "Reklama" (mój pomysł zresztą Tongue) ale włodarze tcz.pl kazali go zlikwidować tłumacząc tym, że mamy na portalu dział płatnych ogłoszeń i tam należy się z reklamą udawać.
Niemożność reklamowania lokalnego biznesu jest dużym utrudnieniem na forum lokalnym, jak bowiem pisać o knajpach, fryzjerach, warsztatach samochodowych bez otarcia się o reklamę? I tu w obecnym stanie zawsze będzie ktoś pokrzywdzony, lub ktoś inny będzie nadużywał.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Aga - ja rozumiem zakaz i politykę włodarzy Tcz.pl
W tej sprawie chodzi o coś jeszcze.
Jeśli jest zakaz, to dotyczy wszystkich i wszystkiego.
Jeśli jest zakaz, to nie ma mowy o tym, aby Admin proponował Userowi układ "ja zrobię - Ty wstawisz". To jest korupcja i kpienie sobie nie tylko ze mnie, ale
również z Ciebie (bo masz ganiać, jako Mod, łamiących zakaz, a Admin sobie geszefty na boku chce robić),
kpienie z innych Użytkowników (zapłać - będziesz mieć, regulamin jest dla frajerów),
kpienie z Władz Tcz.pl (będzie reklama, tylko kasa pójdzie na boku do kieszeni Martiego),
kpienie z zasad tu wprowadzonych, w imię których, po uważaniu albo i bez, karze się niewygodnych.

To nie demagogia - to fakty. I kwestia Specjala nie jest tu największym zmartwieniem... nie widzisz tego, Manif?
Dalej Ci się podoba, że możesz tu nagiąć regulamin i zasady, jeśli zapłacisz? Big Grin
Dalej jest ok, jeśli MycGyver daje ostrzeżenie i tylko On wie, za co, tym bardziej, jeśli robi to samo?

Pobudka!

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 14:23)FotoSesje napisał(a): Pobudka!

Ale że co? Kogo i do czego chcesz pobudzić? Bo chyba nie adminów, oni tu nie zaglądają Tongue
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 14:28)aga_piet napisał(a):
(2011-11-14, 14:23)FotoSesje napisał(a): Pobudka!

Ale że co? Kogo i do czego chcesz pobudzić? Bo chyba nie adminów, oni tu nie zaglądają Tongue

Kogo? Tych wszystkich, którzy
- zostali niesprawiedliwie potraktowani przez choćby Martiego i MycGyvera
- nie widzą, że regulamin regulaminem, ale swoje Marti i MycGyver robią
- są obojętni na upadlanie Userów - wszystkich i każdego z osobna.

Ta sprawa powinna stać się zarzewiem do baadzo głębokiej dyskusji
oraz do zmian. Na lepsze. Chce Ci się to dalej tolerować? ;-)

Odpowiedz }
Plusy od

I jaki masz pomysł na zmiany? Bo dyskusji to już mieliśmy że ho ho Big Grin
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 15:34)aga_piet napisał(a): I jaki masz pomysł na zmiany? Bo dyskusji to już mieliśmy że ho ho Big Grin

1. odsunąć od Administracji Martiego
2. odsunąć od moderatorki MycGyvera
3. powiadomić oficjalnie władze Tcz.pl o zaistniałej sytuacji
4. uaktualnić regulamin: kwestie reklam na forum, transparentne ostrzeżenia (teraz nikt, poza dającym ostrzeżenie, nie widzi, gdzie i nie wie, za co - a tak byłaby nauczka i drogowskaz, co nie wolno robić)
5. dostosować forum do nowych warunków: wyzerować ostrzeżenia dane od ww., usunąć reklamy, jeśli padnie decyzja o prohibicji lub stworzyć dział, jeśli ten pomysł przejdzie (działa na innych forach)

Jeśli ktoś ma pomysł powiedzieć, że w biadoleniu jestem mocny, to mogę poświęcić część swojego czasu. ;-)

Odpowiedz }
Plusy od

1. Powiadomić TCZ.pl o zaistniałej sytuacji JEŚLI zaistniała.
2. Wywalić na jakiś czas buńczucznego lorda z trójmiejskich włości, który chciałby sobie forum przerobić według własnej, chorej wizji. Bleh :/

Chłopie - nie jesteś u siebie. Dostosuj się albo wypie...
Za moich czasów już dawno byś wyleciał albo płakał w rękaw mamusi, że chcesz się zapaść pod ziemię. Nienawidzę formalistów, którzy chcą precyzyjnych i przestrzeganych regulaminów.
Regulamin to ma być wyznacznik pewnych zachowań i przestrzegany ma być zdroworozsądkowo.
1. Podpis ze specjalem nie ma celu reklamowego.
2. Mamy tu na forum pewne, wieloletnie już tradycje - trzymajmy się ich, a nie tradycji z forum, gdzie administratorami jest banda nieudaczników z trzonkiem od miotły w anusie.
3. Gdyby każdy zamieszczał reklamę czegoś byłoby to irytujące i ograniczyłoby przejrzystość forum.
4. Transparentne ostrzeżenia to nic dobrego - łatwo potem taką osobę zmanipulować do kolejnego.
5. Poświęć swój czas na zarabianie, a nie psucie naszego forum. Idź się bawić w kumoterstwo ze swoimi fajnymi kolegami z trójmiasta.
6. Reklama to nie kwestia wolności wypowiedzi - gdyby ta była ograniczana to bym się sam wkurzył. Jednak nie jest. Kup sobie reklamę na TCZ.pl, a na forum wara dopóki nie ma płatnej możliwości umieszczania takowych reklam. Proste. Nie chcemy tu sklepiku z epapierosami.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 16:26)kamilus napisał(a): 1. Powiadomić TCZ.pl o zaistniałej sytuacji JEŚLI zaistniała.
2. Wywalić na jakiś czas buńczucznego lorda z trójmiejskich włości, który chciałby sobie forum przerobić według własnej, chorej wizji. Bleh :/

Chłopie - nie jesteś u siebie. Dostosuj się albo wypie...
Za moich czasów już dawno byś wyleciał albo płakał w rękaw mamusi, że chcesz się zapaść pod ziemię. Nienawidzę formalistów, którzy chcą precyzyjnych i przestrzeganych regulaminów.
Regulamin to ma być wyznacznik pewnych zachowań i przestrzegany ma być zdroworozsądkowo.
1. Podpis ze specjalem nie ma celu reklamowego.
2. Mamy tu na forum pewne, wieloletnie już tradycje - trzymajmy się ich, a nie tradycji z forum, gdzie administratorami jest banda nieudaczników z trzonkiem od miotły w anusie.
3. Gdyby każdy zamieszczał reklamę czegoś byłoby to irytujące i ograniczyłoby przejrzystość forum.
4. Transparentne ostrzeżenia to nic dobrego - łatwo potem taką osobę zmanipulować do kolejnego.
5. Poświęć swój czas na zarabianie, a nie psucie naszego forum. Idź się bawić w kumoterstwo ze swoimi fajnymi kolegami z trójmiasta.
6. Reklama to nie kwestia wolności wypowiedzi - gdyby ta była ograniczana to bym się sam wkurzył. Jednak nie jest. Kup sobie reklamę na TCZ.pl, a na forum wara dopóki nie ma płatnej możliwości umieszczania takowych reklam. Proste. Nie chcemy tu sklepiku z epapierosami.

Kamilus, Ty masz jakiś kompleks trójmiejski. Big Grin Już po raz wtóry próbujesz narzucić styl retoryki "my tu swoi, a ty obcy".
I tu się mylisz, Kolego. Jestem Tczewianinem, czy to Ci się podoba, czy nie, a Twoje wąskie patrzenie pokazuje, że masz problem i to duży. Co więcej, robienie ze mnie "pana z miasta" obraża mieszkańców Tczewa, dla których gród Sambora nie jest wsią, tylko miastem. A Ty wiochę robisz. Big Grin

"my nie chcemy sklepiku" - jacy MY? Masz rozdwojenie jaźni? Naucz się wypowiadać w SWOIM imieniu, a nie na siłę szukać kolegów do leczenia Twojego zakompleksienia. Proszę, nie pisz, że "Ty z Tczewa", bo wstyd robisz.
Big Grin
Punkt drugi pokazuje doskonale Twoje myślenie - jestem obcy, świat jest obcy, zatem fora ze dwora? Co nazywasz tradycją? Znajomości w zamkniętym kręgu? To sitwa, a nie tradycja.
Inaczej - z kim mam wypić, aby być "swój"? Big Grin
TO FORUM jest publiczne, zatem nie powstrzymasz nieznanych sobie i Martiemu ludzi do rejestracji i udzielania się.

... a bardziej merytorycznie o punkcie czwartym:
jaka manipulacja?
Jeżeli Ty napiszesz post, za który dostaniesz ostrzeżenie, nie zostanie oznaczony jako zły, to inni Userzy będą nieświadomie pisać w stylu Twojego posta, bo skoro jest niewedytowany, to znaczy, że tak wolno. Dalej: sytuacja na tym forum jest taka, że jedna osoba dostania bana na IP za multikonta podczas, gdy pewien polityk na legalu jechał na dwóch i może dalej pisać. W związku z tym wskazane byłoby, za co dany Mod wlepia warna, bo to by służyło praworządności i ciężko tu zarzucić brak logicznej spójności.

Podkreślam jeszcze raz: niech będzie zakaz reklamy na forum, ale niech nie będzie wyjątków (zwłaszcza łamiących ustawę o wychowaniu w trzeźwości) ani tym bardziej opcji zapłaty na boku u Admina. ;-)

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 16:59)FotoSesje napisał(a): Podkreślam jeszcze raz: niech będzie zakaz reklamy na forum, ale niech nie będzie wyjątków (zwłaszcza łamiących ustawę o wychowaniu w trzeźwości) ani tym bardziej opcji zapłaty na boku u Admina. ;-)
NIE.
Spłyń stąd. Nie będziesz NAM - weteranom forum zmieniał według swojego widzimisię. Zgiń, przepadnij, utop się i udław Big Grin
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 16:59)FotoSesje napisał(a): Podkreślam jeszcze raz: niech będzie zakaz reklamy na forum, ale niech nie będzie wyjątków (zwłaszcza łamiących ustawę o wychowaniu w trzeźwości) ani tym bardziej opcji zapłaty na boku u Admina. ;-)

Reklamy nie da się nie zauważyć, a co za tym idzie - nawet gdybyś martiemu za coś zapłacił to tutaj i tak ta reklama by się nie utrzymała. Ja albo Aga byśmy ją usunęli. Więc albo coś mieszasz, albo marti proponował Ci inne rozwiązanie. Adres do swojej strony możesz mieć tylko i wyłącznie w polu WWW w opcjach Twojego profilu - tego się nie czepiamy. Nie może być natomiast widocznych ofert (w stopce, nicku, awatarze, postach) typu: wykonam, oferuję, sprzedam itp. Bezpośrednia reklama jest zakazana i tyle. A tym bardziej jakieś chamskie i bezczelne reklamy Wink
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 17:23)lukee napisał(a): Bezpośrednia reklama jest zakazana i tyle. A tym bardziej jakieś chamskie i bezczelne reklamy Wink

Wobec tego posty pewnego "fotografa i jego cyrku" powinny być w większości usunięte, gdyż są niczym innym jak tylko reklamą na forum. Wszyscy pewnie się domyślacie o kogo chodzi.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 17:30)mieczyslaw napisał(a):
(2011-11-14, 17:23)lukee napisał(a): Bezpośrednia reklama jest zakazana i tyle. A tym bardziej jakieś chamskie i bezczelne reklamy Wink

Wobec tego posty pewnego "fotografa i jego cyrku" powinny być w większości usunięte, gdyż są niczym innym jak tylko reklamą na forum. Wszyscy pewnie się domyślacie o kogo chodzi.

Chce dyskutować, a więc niech dyskutuje. Gdybyśmy usuwali wszystkie "niewygodne" tematy to moglibyśmy być uznani za nieobiektywnych.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 17:41)lukee napisał(a): Chce dyskutować, a więc niech dyskutuje. Gdybyśmy usuwali wszystkie "niewygodne" tematy to moglibyśmy być uznani za nieobiektywnych.

Niech dyskutuje, ale nie musi zawierać w praktycznie każdej wypowiedzi informacji o zakresie pełnionych usług, sprzęcie, itp. - to jest reklama. Nie pisałem o dyskusji, pisałem o RE-KLA-MIE.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-14, 17:23)lukee napisał(a): (...) Więc albo coś mieszasz, albo marti proponował Ci inne rozwiązanie.(...)

Być może Cię zmartwię, ale Marti zaproponował, że jak Jemu zapłacę (bo niby obecny wygląd strony jest niewłaściwy), to będę mógł ją mieć w podpisie.

Zatem ani nie mieszam, ani nie było innej propozycji.
I o tym powinna być dyskusja.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.