Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kara śmierci - temat zastępczy?

"PiS chce przywrócenia kary śmierci za szczególnie drastyczne zabójstwa - oświadczył prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak zapowiedział, stosowny projekt zmiany w Kodeksie karnym w najbliższym czasie trafi do sejmu.

Projekt będzie zakładał - jak mówił Kaczyński - oprócz przywrócenia kary śmierci, "w ogóle zaostrzenie kar za zabójstwa", a także zakaz przedterminowego zwalniania z więzienia w takich przypadkach. PiS chce też - dodał - zmiany definicji pobicia ze skutkiem śmiertelnym tak, by katowanie człowieka, które prowadzi do śmierci, było traktowane jako zabójstwo.
Kaczyński zaznaczył, że obecnie przeciętny pobyt w więzieniu za zabójstwo w Polsce to 7 lat, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym - 3,5 roku. - To jest sytuacja, którą trzeba zmienić - oświadczył.

- Dość tego, państwo jest po to, aby chronić uczciwych obywateli, po to, by zdecydowanie, jeśli trzeba, bardzo twardymi metodami, zwalczać przestępczość - mówił Kaczyński.

Lider PiS podkreślił, że nie ma w prawie Unii Europejskiej przepisu, który zabrania krajowi członkowskiemu stosowania kary śmierci. - To, że tamtejsze elity są przeciw - dlaczego my się mamy tym kierować? Jesteśmy suwerennym państwem, mamy prawo decydować sami - oświadczył prezes PiS.

Kaczyński, który zapowiedział projekt zmian w Kodeksie karnym przewidujący przywrócenie kary śmierci za szczególnie drastyczne zabójstwa oraz zaostrzenie kar za zabójstwa, ocenił, że postulowane przez PiS zmiany w prawie są "całkowicie zgodne z poglądami polskiego społeczeństwa".

Opowiedział się ponadto za wyraźnym zaostrzeniem przepisów odnoszących się do gwałtu. - Nie może tu być mowy o krótkim pobycie w więzieniu ani tym bardziej o zawieszeniu kary - oświadczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że projekt zakłada zarówno orzekanie śmierci, jak i jej wykonywanie. Dodał, że sposób wykonania wyroku śmierci to "szczegóły, którymi nie będzie się zajmował".

Pytany o to, czy kara śmierci nie stoi w sprzeczności z naukami Kościoła katolickiego, Kaczyński powiedział, że Kościół przez wiele lat akceptował istnienie kary śmierci i że nie widzi sprzeczności między religią katolicką a stosowaniem kary śmierci."
Jestem upośledzonym umysłowo homofobem. Islamofobem też.
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

pierdzielenie, tematy zastępcze to może wymyślać Tusk, Kaczyński ma swój świat.
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

I dobrze, a dlaczego mam płacić na te zwierzęta? Tą kasę wolałbym oddać na schronisko dla zwierząt niż karmić bydlaków.

Odpowiedz }
Plusy od

jak kiedyś w cedzie na jakiejstam solidarnosciowej szopce powiedzialem, ze jednym z postulatów pisu jest przywrocenie kary smierci, to 400 osób zrobiło oczy jak arbuzy
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-25, 20:10)Karmat napisał(a): I dobrze, a dlaczego mam płacić na te zwierzęta? Tą kasę wolałbym oddać na schronisko dla zwierząt niż karmić bydlaków.

Popieram w 100%
PiS to nie moja bajka ale w tym temacie zgadzam sie z nimi.

Odpowiedz }
Plusy od

Moim zdaniem są inne rozwiązania. Mimo, że niektóre kanalie zasługiwałyby na to po tysiąckroć. To jest już jednak całkowita utrata resztek człowieczeństwa. Też mam zależnie od rozpatrywania argumentów "za i przeciw" różne, odmienne, skrajne wręcz odczucia, niemniej - ostatecznie jestem Przeciw .

Odpowiedz }
Plusy od

Oczywiście, jestem za.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Przeciw, choćby dla tego, że jako osoba wierząca nie do mnie/NAS należy osąd ludzi.

Odpowiedz }
Plusy od

Jestem za a nawet przeciw. Za, jeśli takie coś ma żyć sobie względnie dobrze w więzieniu przez x lat aż do śmierci. Wtedy nie warto na to wyrzucać kasy, lepiej uśpić. Przeciw, jeśli to coś miałoby się w więzieniu porządnie namęczyć przez x lat do śmierci, wtedy 'kara' śmierci jest w rzeczywistości wybawieniem, na które skazany IMHO nie zasługuje.
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

Ludzie, a jakim prawem chcecie przykładać rękę do czyjejś śmierci?
Zgoda - zasłużył,
zgoda - popełnił ciężkie przestępstwo,
ale nie zgadzam się by w tym momencie tego człowieka pozbawić życia.

Nikt z nas nie dał nikomu życia, nikt z nas nie ma prawa go odbierać. To cofanie się wstecz o całe setki lat jeśli chodzi o rozwój cywilizacyjny.
W momencie popierania kary śmierci, ponosisz moralną odpowiedzialność za zabicie kogoś - bo zabicie człowieka niezależnie od tego kogo się uśmierca, to zawsze jest zabójstwo. I nie może być tak, że zabijanie zostaje usankcjonowane prawem z powodu czyichś:
- kompleksów,
- problemów,
- strachu.

Od tego są więzienia by izolować takich ludzi. I trzymając ich tam nie ponosimy kosztów ich utrzymania, ale ich izolacji od społeczeństwa. Zabijając ich, stajemy się równi nim samym.

Zupełnie inną sprawą jest to, że warunki które im zapewniamy są zbyt komfortowe, choć nikt z nas nie był w takim więzieniu i tak naprawdę nikt nie wie jak wyglądają warunki bytowe osób skazanych na dożywocie za ciężkie przestępstwa.

Co innego zabić w samoobronie, w obronie bliskich lub własnego domu, terytorium, a co innego zabić z premedytacją - a wykonanie kary śmierci jest właśnie takim zabójstwem.

Kolejna sprawa - poczytajcie sobie o stanach, które w USA wykonują karę śmierci - jest to droższe niż dożywotnie izolowanie takiego więźnia. Do tego dochodzą koszty (nie tylko finansowe) osób, które na zlecenie Państwa i w imię obowiązującego prawa zabijają oraz utrzymanie całej machiny śmierci. Poza tym - często dochodziło w historii sądownictwa USA do pomyłek i uśmiercenia osoby niewinnej.
Sami się zastanówcie dwa razy, zanim jeszcze raz napiszecie, że jesteście zwolennikami kary śmierci. Kara śmierci nie jest rozwiązaniem i jest wiele badań, także z Rosji które potwierdzają, że kara śmierci nie ma wpływu na spadek ciężkiej przestępczości.

A na koniec - popieracie karę śmierci, a widzieliście kiedyś na własne oczy jak umiera człowiek?

Odpowiedz }
Plusy od

Dziękuję. Tyle wystarczy, bo nie jestem od jakiegoś czasu w nastroju na rzeczowe odpieranie ataków na moje zapatrywania i przekonania.
Nie mniej, temat rozwinę.

Odpowiedz }
Plusy od

Mnie nie przekonałeś. Dla mnie ktoś, kto zabił drugą osobę w sposób nieprzypadkowy, bez afektu czy jakichkolwiek okoliczności usprawiedliwiających w choć najmniejszym stopniu- przestaje być człowiekiem (zwierzęciem właściwie też, zwierzaka bym nie uśpiła). Co z tego, że fizycznie wygląda tak jak cała reszta naszego gatunku?
W tym wypadku nie robi mi to, czy "ponoszę moralną odpowiedzialność za zabicie kogoś". To zresztą tylko Twoje zdanie, z mojej strony to wygląda inaczej.

btw, k00rba, nikt tu nie przypuścił ataku na Twoje przekonania Tongue
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

Jestem jak najbardziej za. Krótko i na temat. Nawet nie chce mi się uzasadniać i przekonywać lewaków, że to nie człowiek.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

kamilus, skoro Ci się nie chce, to dlaczego chce Ci się pisać że jesteś "za" i jednocześnie każdego, kto ma inne zdanie określasz "lewakiem"? Bzdury piszesz i tyle.

Przepiura, a potrafisz kogoś zabić? Bo zabił kogoś 10 lat temu?
Popierasz karę śmierci = opowiadasz się za opłacaniem całej machiny, czyli:
- ludzi, którzy wydają wyroki śmierci,
- ludzi, którzy pracują nad technologią, czyli jak zabijać,
- ludzi, którzy wykonują wyrok śmierci.

Trochę inaczej - wyobraź sobie, że masz syna i w pewnym momencie jako swoją drogę życiową wybiera bycie katem - zaakceptujesz jego wybór? Co poczujesz ściskając jego dłoń, jeśli będziesz wiedziała że rocznie tą samą ręką uśmierca 20 osób?

kamilus - interesowałeś się karą śmierci, czy tylko tak sobie rzucasz hasła? Podaj jakieś konkrety.

Odpowiedz }
Plusy od

Wszyscy pitolą, mnie mają pojęcia czym jest śmierć i obcowanie z nią.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.