Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kara śmierci - temat zastępczy?

Jestem przeciw, wolałbym jakieś ciężkie prace dla zwyrodnialców, żeby zapracowali na swój żywot i w przerwach pomyśleli co złego zrobili. Śmierć dla takich to pestka.

Odpowiedz }
Plusy od

Kto miałby ich utrzymywać?
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Sami ze swojej ciężkiej pracy np. w kamieniołomach, wykonywaliby taką pracę której nikt nie chce się tykać. Wtedy mogliby "zarobić" na swój nędzny byt.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-26, 01:29)aga_piet napisał(a): Wszyscy pitolą, mnie mają pojęcia czym jest śmierć i obcowanie z nią.

Dlatego uważam, że ci którzy bez uzasadnienia popierają karę śmierci lub opierają swoje zdanie o wątpliwą wiarę w poprawę bezpieczeństwa, to zwykli tchórze i nic więcej.

Nie ma ŻADNYCH, absolutnie żadnych argumentów za tym, by taki rodzaj kary stosować.

Odpowiedz }
Plusy od

Na trzeźwo ok? Tchórzami są ci, których nie stać na pozbycie się chwastów.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

skasowałem posta
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

W sumie to trzeba przebudować system kar od samego dołu "hierarchii" przestępstw. Dla przykładu: Gdyby głupi złodziej wiedział, że za kradzież na 100% pójdzie siedzieć na kilka lat to by się bardziej zastanowił. A jeśli byłby na tyle głupi, że by się nie zastanawiał to przynajmniej odpowiedziałby za swoje czyny - teraz kradnie i jest praktycznie bezkarny. To samo dotyczy innych "drobnych" przestępstw.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-26, 01:27)mieczyslaw napisał(a): Przepiura, a potrafisz kogoś zabić? Bo zabił kogoś 10 lat temu?
(...)
Trochę inaczej - wyobraź sobie, że masz syna i w pewnym momencie jako swoją drogę życiową wybiera bycie katem - zaakceptujesz jego wybór? Co poczujesz ściskając jego dłoń, jeśli będziesz wiedziała że rocznie tą samą ręką uśmierca 20 osób?
Nie sądzę, ale ja się na kata nie pcham.
Co do syna- myślisz, że jak ktoś obiera bycie katem za swoją 'drogę życiową', to wcześniej było z nim wszystko ok? Taka osoba jednak musi mieć coś nie tak z banią; przypuszczam, że gdyby mój teoretyczny syn chciał być katem, to to, że uśmierca ludzi byłby najmniejszy problem; raczej bałabym się o jego głowę. Ale sadystów nie brakuje, na pewno znalazłby się ktoś do takiej roboty.

Zresztą, wasza sprawa co myślicie. Też kiedyś byłam kategorycznie przeciw. Somebody ma rację, gdyby możliwe było takie rozwiązanie jak proponuje, jestem przeciw karze śmierci (bo wtedy to nie kara).
Wielki szacun dla Agi za jasnowidztwo (post #15) i Mieczysława (#19) za wyzywanie od tchórzy za argumenty, które z przeciwnej strony ani razu nie padły (nikt nigdzie nie napisał, że to poprawi bezpieczeństwo...).
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:Popierasz karę śmierci = opowiadasz się za opłacaniem całej machiny, czyli:
- ludzi, którzy wydają wyroki śmierci,
- ludzi, którzy pracują nad technologią, czyli jak zabijać,
- ludzi, którzy wykonują wyrok śmierci.
Chętnie poczytam konkretne dane, z których wynika że opłacenie człowieka do zabicia dajmy na to 10 skazańców + koszta samej egzekucji są droższe niż utrzymywanie tychże w więzieniu przez kilkanaście/dziesiąt lat (w co wchodzi: wyżywienie, ubranie, zapewnienie przestrzeni życiowej, opieki sanitarnej, medykamentów, opłacenie straży..).

Cytat:Poza tym - często dochodziło w historii sądownictwa USA do pomyłek i uśmiercenia osoby niewinnej.
Szkoda, że nie piszesz ile razy doszło do wcześniejszego wypuszczenia (względnie - ucieczki) i ponownego zabicia osoby niewinnej.

Cytat:I nie może być tak, że zabijanie zostaje usankcjonowane prawem z powodu czyichś:
- kompleksów,
- problemów,
- strachu.
Mi jednak wydaje się, że kara śmierci byłaby usankcjonowana prawem tylko i wyłącznie z powodu czynów samego skazanego.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

"średni koszt utrzymania skazanego do czasu wykonania wyroku wynosi około 3 mln dolarów;
W 2010 roku wykonano w USA 44 wyroki śmierci. 42 poprzez śmiertelny zastrzyk, jeden na krześle elektrycznym. W jednym przypadku użyto też plutonu egzekucyjnego."

http://www.karasmierci.info.pl/ksusa.html
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Ja również jestem za. Inna sprawa, że prawo UE nie pozwala na jej wprowadzenie. Temat zastępczy, przy okazji zabójstwa na pisowcu chcą trochę ugrać politycznie, bo więcej jest za niż przeciw.

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:"średni koszt utrzymania skazanego do czasu wykonania wyroku wynosi około 3 mln dolarów;
Chciałbym nieśmiało zauważyć, że w przypadku gdyby skazany dostał dożywocie zamiast kary śmierci - również by był przez ten czas utrzymywany..
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, ale wiele osób podnosi tutaj argument, że kara śmierci to taniocha. Ale zobaczcie jak w USA koszta wzrastają (pewnie z powodu odwlekania egzekucji) a co dopiero w Polsce by było.

Ja też jestem za karą śmierci dla pedofilów morderców i innych zwyrodnialców. Stryczek dla nich to coś idealnego.
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Kto przytacza taki argument? Smile
Utrzymanie żadnego więźnia to nie "taniocha". Ale łatwo wyliczyć, że koszta 10 lat pace + stryczek << koszta 30 lat w pace. Oczywiście, że można tu zamanipulować kosztami np. fundując każdemu skazanemu 2 lata wakacji na Kostaryce, ale chyba nie tędy droga.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-26, 03:51)kamilus napisał(a): Na trzeźwo ok? Tchórzami są ci, których nie stać na pozbycie się chwastów.

Bzdury piszesz, niczym nie poparte.
Widziałeś kiedyś umierającego przy Tobie człowieka?
Miałbyś odwagę do tego przyłożyć rękę? Czy tylko masz odwagę schować się za ustawą i katem, którzy w imieniu tchórzy wykonywaliby zabójstwa zlecone?

(2011-11-26, 12:42)Przepiura napisał(a): Nie sądzę, ale ja się na kata nie pcham.
Co do syna- myślisz, że jak ktoś obiera bycie katem za swoją 'drogę życiową', to wcześniej było z nim wszystko ok? Taka osoba jednak musi mieć coś nie tak z banią; przypuszczam, że gdyby mój teoretyczny syn chciał być katem, to to, że uśmierca ludzi byłby najmniejszy problem; raczej bałabym się o jego głowę. Ale sadystów nie brakuje, na pewno znalazłby się ktoś do takiej roboty.

Popierając karę śmierci - pchasz się i jesteś współodpowiedzialna za czyjąś śmierć w momencie egzekucji.
Dlaczego uważasz, że ktoś kto zostałby katem "musi mieć coś z banią"? A ten, kto popiera zabijanie jest zdrowy?
Uważasz, że kierowanie sadystów do pracy kata to by był dobry pomysł? Przecież egzekucja powinna być jak najkrótsza, jak najmniej bolesna i nie powinna dodatkowo stresować skazanego - potrafisz sobie wyobrazić siebie, np. na krześle elektrycznym i to, że za chwile Twój byt się skończy? Że nie ma drogi odwrotu? I na koniec mieć świadomość, że wyrok wykonuje SADYSTA, ktoś kto rzeczywiście ma coś z głową, a nie PROFESJONALISTA?
Jesteś "za" - jesteś odpowiedzialna.

A jeśli Twoje dziecko tak Ci powie? Co wtedy? Wyrzucisz go z domu? Stwierdzisz, że ma coś nie tak pod kopułą? A co z kopułą tych, którzy karę śmierci popierają - wszystko ok?

(2011-11-26, 12:42)Przepiura napisał(a): Zresztą, wasza sprawa co myślicie. Też kiedyś byłam kategorycznie przeciw. Somebody ma rację, gdyby możliwe było takie rozwiązanie jak proponuje, jestem przeciw karze śmierci (bo wtedy to nie kara).
Wielki szacun dla Agi za jasnowidztwo (post #15) i Mieczysława (#19) za wyzywanie od tchórzy za argumenty, które z przeciwnej strony ani razu nie padły (nikt nigdzie nie napisał, że to poprawi bezpieczeństwo...).

Padły teksty o "lewakach".

A sankcjonowanie kary śmierci nie jest przejawem tchórzostwa i uwstecznienia cywilizacyjnego? Prawda w oczy kole?

(2011-11-26, 12:43)Manif napisał(a): Chętnie poczytam konkretne dane, z których wynika że opłacenie człowieka do zabicia dajmy na to 10 skazańców + koszta samej egzekucji są droższe niż utrzymywanie tychże w więzieniu przez kilkanaście/dziesiąt lat (w co wchodzi: wyżywienie, ubranie, zapewnienie przestrzeni życiowej, opieki sanitarnej, medykamentów, opłacenie straży..).

Poniżej ma7ias przytoczył Ci przykład.
Koszty wynikają z tego, że nikt nie chce być odpowiedzialny na żadnym etapie postępowania za czyjąś śmierć i tak:
- odwołania,
- przedłużający się areszt,
- utrzymanie celi śmierci.

A Ty byś pewnie chciał wykonać wyrok na następny dzień po jego ogłoszeniu?

Może sam zainteresuj się tematem i poczytaj o karze śmierci, przeciwnikach, zwolennikach i wtedy porozmawiamy.

(2011-11-26, 12:43)Manif napisał(a): Szkoda, że nie piszesz ile razy doszło do wcześniejszego wypuszczenia (względnie - ucieczki) i ponownego zabicia osoby niewinnej.

Ty mi napisz. Co ma piernik do wiatraka? Czujesz potrzebę uśmiercenia kogoś, że tak się spinasz?
Żaden system nie jest idealny, każdy popełnia błędy. Rozumiem, że profilaktycznie chciałbyś by zabijano wszystkich, tak na wszelki wypadek? A wziąłeś pod uwagę milionowe odszkodowania, które musiałby płacić Skarb Państwa rodzinom zamordowanych przez pomyłkę oraz utratę zaufania do systemu sprawiedliwości? Łatwo rzucać takie nieprzemyślane hasła.

(2011-11-26, 12:43)Manif napisał(a): Mi jednak wydaje się, że kara śmierci byłaby usankcjonowana prawem tylko i wyłącznie z powodu czynów samego skazanego.

Tylko Tobie się tak wydaje, bo trudno by Ci było żyć ze świadomością, że jesteś odpowiedzialny za śmierć człowieka.
Są inne rozwiązania, bardziej skuteczne i tańsze, niestety niemożliwe do wprowadzenia bo brak i woli, i odwagi - choćby praca w kamieniołomach, bytowanie dożywotnie w ciężkich, ale nie urągających godności ludzkiej warunkach.

(2011-11-26, 12:47)ma7ias napisał(a): "średni koszt utrzymania skazanego do czasu wykonania wyroku wynosi około 3 mln dolarów;
W 2010 roku wykonano w USA 44 wyroki śmierci. 42 poprzez śmiertelny zastrzyk, jeden na krześle elektrycznym. W jednym przypadku użyto też plutonu egzekucyjnego."

http://www.karasmierci.info.pl/ksusa.html

Proszę Manif.

(2011-11-26, 12:49)Zbigniew Urban napisał(a): Ja również jestem za. Inna sprawa, że prawo UE nie pozwala na jej wprowadzenie. Temat zastępczy, przy okazji zabójstwa na pisowcu chcą trochę ugrać politycznie, bo więcej jest za niż przeciw.

Kolejny "cwaniak" - a może by tak Pan ZU napisał, dlaczego jest "za"? Kolejna populistyczna wypowiedź.

(2011-11-26, 12:50)Manif napisał(a):
Cytat:"średni koszt utrzymania skazanego do czasu wykonania wyroku wynosi około 3 mln dolarów;
Chciałbym nieśmiało zauważyć, że w przypadku gdyby skazany dostał dożywocie zamiast kary śmierci - również by był przez ten czas utrzymywany..

Chciałbym całkiem śmiało zauważyć, że istnienie całej procedury odwoławczej lub też wstrzymywanie wyroku z powodu, np. poszlakowego charakteru procesu, lub też pojawienia się nowych dowodów i ponownego rozpatrywania sprawy, powoduje m.in. takie koszty. Dodatkowo utrzymanie celi śmierci, utrzymanie ludzi - ile chciałbyś zarabiać jako kat?
Nie wspomnę o dalszych kosztach społecznych, typu: kat na emeryturze i to co się z nim dzieje, jego rodziną, wspieranie całego przemysłu - badania nad środkami pozbawiającymi życia, itd.
Dożywcie jest tańsze, doczytaj, a może trafi to do Twojej świadomości.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.