Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CO POWIECIE O NOWYM SERWISIE AUKCYJNYM WYSTAW PL?

CO POWIECIE O NOWYM SERWISIE AUKCYJNYM WYSTAW PL?
LUDZIE DADZĄ MU SZANSE NA ROZWÓJ?

Odpowiedz }
Plusy od

Nie.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

chciałbym zeby allegro miało w końcu konkurencje na wysokim poziomie

Odpowiedz }
Plusy od

Każdy by chciał Big Grin
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Jest jeszcze "świstak", ale chyba słabo przędzie

Odpowiedz }
Plusy od

Allegro ma u nas taką pozycję, że nawet taki potentat jak ebay nie jest w stanie wiele zdziałać. A ma ją nie dla tego, że wszyscy je lubią, tylko po prostu ma najważniejszy w tej branży atut: ogromną ilość użytkowników, czy to sprzedających, czy kupujących. Nikt nie bawi się w szukanie czegoś w kilku czy kilkunastu portalach, które razem wzięte oferują najwyżej ułamek tego co allegro, tylko od niego zaczyna poszukiwania. Do konkurencji zajrzy wtedy, gdy tego nie znajdzie. I w drugą stronę, sprzedawca wystawi swój towar tam, gdzie zagląda największa ilość potencjalnych kupujących, taki samonapędzający się mechanizm - im ktoś jest większy tym bardziej i szybciej się rozwija.
Moim zdaniem jedyna szansa to wejście w jakąś niszę (jak chyba w każdym biznesie), typu aukcje dla kolekcjonerów itp, ale nawet o to będzie ciężko bo na allegro jest po prostu wszystko i wszyscy o tym wiedzą.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja nie mogę zrozumieć dlaczego, mimo regularnych podwyżek opłat i prowizji przez Allegro, większość użytkowników nie przenosi się np. na Świstaka lub inne serwisy... Przez to sami tworzą monopol ze szkodą dla siebie... Myślę, że warto stworzyć konkurencję dla Allegro, a można to zrobić tylko głosując "nogami" (tzn. klikami) Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Zgadzam się z Brunerem, allegro ma już wyrobioną swoją markę i "renomę" i mimo pobierania opłat nikomu nie udało i chyba nie uda się do nich dorównać. Większość zwykłych ludzi chyba nawet nie wie, że istnieją inne serwisy aukcyjne. Myślałem, że ebay jak wchodził dokona rewolucji, ale chyba źle zaczęli, bo na początku pojawiało się nawet dużo zwykłych błędów w pisowni i nie potraktowali chyba naszego rynku poważnie.

Odpowiedz }
Plusy od

Zapewne dlatego, że kupujący dzięki sprzedaży internetowej oszczędzają nawet 50% ceny niż kupując stacjonarnie. Zatem "urwanie " z tych 50% jakiegoś ułamka na prowizje i opłaty i tak bardzo się opłaca.
A faktycznie, na jednym portalu znajduje się szeroki asortyment towarów i dostawców. Można wybierać z obojga, zgodnie z potrzebą i ewentualnym sentymentem do sprzedawcy/dostawcy. Smile
Mamy zatem wybór. Najszerszy i do tego sprawdzony.
Oczywiście nie da się w 100% uniknąć ewentualnych oszustów, ale to już inna historia.

Możliwość narodzenia się konkurencji zaistnieje dopiero wtedy, kiedy Allegro za swoje usługi podniesie opłaty na tyle, że:
primo: wystawcom będzie się mało opłacało cokolwiek wystawiać, bo znaczną część marży będą musieli oddać Allegro,
secundo: wystawców stać będzie (za cenę niższych opłat) na dłuższe oczekiwanie na klienta, którzy poszukują wpierw na Allegro a potem na innych portalach.

"Czas to pieniądz", chciałoby się rzec. Wink lub "Lepiej jest mieć stały dochód, niż być czarującym" Oskar Wilde.

Odpowiedz }
Plusy od

Fajną mają domenę, bo na stronie nic nie ma właściwie.

Odpowiedz }
Plusy od

ebay i świstak mają złe domeny. Jak już zostało to wspomniane, ebay miał słaby w Polsce start, złe podejście itd. Layout wystaw.pl jest podobny do allegro.pl, a przynajmniej nawigacyjnie po lewej stronie, a zatem dzięki tym podobieństwom łatwej będzie się przenieść i odnaleźć tam niż na zupełnie innym ebay'u. Domena też jest dobra i łatwa do zapamiętania, w przeciwieństwie do obcojęzycznego (z pochodzenia) ebay'a i IDN'owego świstak'a. Wiele osób nie wie, że można używać znaków narodowych w domenie .pl.

Dzisiaj, kiedy istnieją nk, facebook i inne portale społecznościowe, łatwo wywołać falę niezadowolenia, która może przyczynić się do przeniesienia się znacznej ilości użytkowników/klientów do konkurencji. W usa, takim dziwnym kraju za oceanem Smile, niejaka Molly Katchpole wywołała taką właśnie falę/lawinę, kiedy BoA czyli Bank of America, postanowił wprowadzić miesięczną opłatę w wysokości $5 za użytkowanie kart debetowych. W ciągu 2 tygodni wsparło ją ok 300 tysięcy osób, a sprawa okazała się na tyle poważna, że zadzwonił do niej osobiście jeden z ważniaków z BoA, niejaki Andrew Pepler. Smile Zadzwonił aby namówić ją do wycofania protestu z change.org. Było jednak za późno ponieważ nie można zatrzymać lawiny Smile. BoA ostatecznie wycofał się z wprowadzenia opłaty, ale wiadomo, że ogromna rzesza ludzi zdecydowała się zamknąć tam rachunki bankowe i przenieść do innych banków.

Jeśli wystaw.pl zareklamuje się odpowiednio szeroko i zdobędzie poparcie społeczne, to myślę, że podobnym sposobem może zyskać spore grono użytkowników, którzy mają dość ciągłych podwyżek i traktowania ich przez allegro z góry. Allegro ma mocną pozycję, ale nie ma gwarancji na jej bezterminowe utrzymanie. Smile Kiedyś rynek telefonów kom. był zdominowany przez nokie, dziś to samsung rozdaje karty. Podobnych przykładów jest wiele.

Trzymam kciuki i lecę założyć konto.

Odpowiedz }
Plusy od

Zdrowa konkurencja nigdy nie jest zła. Napędza rynek.
Pożyjemy, zobaczymy. Będę obserwować. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

allegro sobie ostatnio, moim zdaniem, zwaliło zdecydowanie układ aukcji itp. Teraz to słabiutko wygląda.
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-29, 23:23)ma7ias napisał(a): allegro sobie ostatnio, moim zdaniem, zwaliło zdecydowanie układ aukcji itp. Teraz to słabiutko wygląda.

Dokładnie. Amerykanie mówią 'nie naprawiaj czegoś, co nie jest zepsute'
Niepotrzebnie komplikują i wprowadzają zamieszanie.

Odpowiedz }
Plusy od

no własnie chodzi mi o pobieranie opłat, a co jakis czas robi sie wieksza... ja juz sie zarejestrowałem wystaw pl ...rejestracja darmowa, z tego co przeczytałem w czwartek odbedzie sie licytacja iPhona 4s od 1zł ale dostępna dla uzytkowników którzy wystawią co najmniej 10 aukcji lub dokonali zakupów, z tego co przeczytałem aukcje promujące serwis odbywac bedą sie co dwa tygodnie...
Ciekawy sposób na promocje... chociaz z allegro nie maja szans...
Ale kazdy zasługuje na szanse
dokonali conajmniej 10 zakupów bo nie dopisałem

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.