Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T(ł)OK FM postępowe

Witajcie.
Wolę, jak radio gada, a nie puszcza plastik-hity.
Nawet, jeśli nie zgadzam się z poglądami, warto posłuchać, aby wyrobić sobie pogląd, dlatego, m.in. słucham w samochodzie TOK FM.
Wiadomo - Wybiórcza, poprawność polityczna, promocja "mniejszości", parytety i subiektywny obiektywizm.
Ewa Wanat, druga po Bogu w TOK FM, feministka, postępowa kobieta, prowadziła rozmowę dziś po 19.00 z panem zaproszonym. Rzecz była o zakupach i o tym, jak mężczyźni i kobiety zachowują się na zakupach.
Padło stwierdzenie, że na szopingu panie są bardziej analityczne (przyjęte przez Wanat z wielkim entuzjazmem), gdyż przewidują, co się jak bardziej przyda. Gładko zeszli na wątek odzieżowy, gdzie "mężczyzna kupuje garnitur, aby był". Kobieta zaś dlatego kupuje dłużej, gdyż wybiera jak najlepiej, ze względu nie tylko na cenę, ale i jakość oraz, jak będzie pasować do innych, posiadanych już, dodatków.
... i tu pada stwierdzenie ze strony Ewy Wanat: "mężczyźni są w tym względzie upośledzeni". Niby żartem, niby śmiechem...

Teraz odwróćcie to i wyobraźcie sobie, że słyszycie w radiu, że kobieta (każda!), gdzieś na jakimś polu aktywności życiowej, jest upośledzona.
Też niby żartem, niby śmiechem...
KRRiT się kłania, pikiety, prokurator i "męskie szowinistyczne świnie".

Proponuję Wam posłuchać "autorytetów", od prawa do lewa, pod kątem "jak by to brzmiało odwrócone o 180 stopni"?

Cool

Odpowiedz }
Plusy od

To na tej samej zasadzie co z murzynami, jak czarny powie, że jest dumny z tego, że jest czarny to dobrze, a jak biały stwierdzi, że jest dumny z tego że jest biały- to rasista Wink
Ale nie wydaje mi się, żeby odwrócenie tych rozmów o 180 stopni wywołało jakąś burzę. W wielu programach słychać, jak faceci cisną w żartach kobietom i nikomu to nie przeszkadza. Swego czasu w jakimś "Dzień dobry tvn", czy podobnym programie, gościem był Korwin i posłużył się bardzo ciekawym przykładem przeciw równouprawnieniu, nabijając się z feministek. Chyba nie było z tego żadnej afery?
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-17, 21:13)Przepiura napisał(a): (...) Swego czasu w jakimś "Dzień dobry tvn", czy podobnym programie, gościem był Korwin i posłużył się bardzo ciekawym przykładem przeciw równouprawnieniu, nabijając się z feministek. Chyba nie było z tego żadnej afery?

Pióra. ;-)
Tylko to mówił gość, wcale niepromowany. Nie Pieńkowska, GOSPODYNI. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Słuchałam tej audycji jednym uchem. Nie jestem miłośniczką E. Wanat jako rozmówcy, często ma irytujący sposób prowadzenia rozmowy i mimo że tematy są bardzo ciekawe, goście również, to tembr głosu prowadzącej i jej swego rodzaju egzaltacja mocno zniechęcają.

Niestety, każde radio ma swoje zgrzyty. Rzadko można słuchać jednego programu przez cały dzień.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Dziś pierwszy raz, przypadkowo w samochodzie nadzialam sie na TOK. Z początku pomyślałam, że to R. Maryja, serioBig Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-17, 23:08)aga_piet napisał(a): (...) Nie jestem miłośniczką E. Wanat jako rozmówcy, często ma irytujący sposób prowadzenia rozmowy i mimo że tematy są bardzo ciekawe, goście również, to tembr głosu prowadzącej i jej swego rodzaju egzaltacja mocno zniechęcają. (...)

Aga - traf na "Komentarze" Anny Laszuk - to dopiero irytujący tembr głosu. Smile

W ramach bycia "bardziej papieskim od papieża" A. Laszuk proste zdanie mówiła przez kilkanaście sekund, z wieloma przecinkami, nie wiedząc, jak dobrać słowa, tłumacząc się, aby "nikogo nie urazić".
Jajuchy. Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

"Wiadomo - Wybiórcza, poprawność polityczna, promocja "mniejszości", parytety i subiektywny obiektywizm. "
Dla mnie to powód żeby tego nie słuchać Wink
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Są przedstawiciele mający za zadanie "polityczne odpoprawienie", np. Cezary Łasiczka. Ostatnio przenieśli jego audycję na niedzielę rano, wraz z W. Olszakiem prowadzą "Śniadanie na... trawie". Dla mnie audycja niestrawna. Pseudo luzackie rechoty o niczym, porównywalne do czwórkowych wypocin Dużego Pe i Rudejnacji Antonowicza w audycji "Cztery: Gramy!".
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Tym dwóm panom to już podziękujemy... co za burony
ja słuchałem tok fm ale tylko audycji ekonomicznych, przesiadłem się na trójkę. fajne niby, ale mogliby trochę większą muzyczną różnorodność wprowadzić, a nie jakieś śmieszne jazdy typu cały dzień polska muzyka albo cały dzień the rolling stones. nawet jak są normalne dni to i tak powtarzają ciągle te same kawałki. np "okruchy dusz" adama nowaka i karoliny gruszki, której to w ogóle nie słychać w tym kawałku, bo nowak ma za głośny mikrofon
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-18, 17:53)rudy napisał(a): Tym dwóm panom to już podziękujemy... co za burony
(...)

panIom

Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

FotoSesje - zmień stację radiową i po problemie. A jak chcesz na własnym ciele przetestować, możesz zacząć pisać na forum o "upośledzeniu" Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Mietek - jak pisałem, warto wysłuchać racji drugiej strony (naiwne?), aby sobie pogląd wyrobić.
Jest na TOK FM kilka wartościowych audycji, głównie o biznesie, humorystycznych czy popularno-naukowych. A polityczne słucham, bo się RMF przeżarło. Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Szkoda, że już Doobie Nights nie ma.
Teraz czasem OFF Czarka posłucham albo jak trafię akurat na jakąś audycję o historii, nauce czy gospodarce. Przeważnie w samochodzie.
Jedna babka faktycznie - gada w taki sposób, że nawet nie chce się jej słuchać.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Uwielbiałam niedzielne rozmowy K. Dąbrowy z Leszkiem Mellibrudą. Zostały zastąpione pustym rechotem Łasiczki i Olszaka - ich poranna audycja to marne połpuczyny tego, co robili wcześniej. Widocznie wczesne wstawanie im nie służy.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.