Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naziemna TV cyfrowa DVB-T

Kupiłem wczoraj dekoder naziemnej telewizji cyfrowej. Dziś podłączyłem testowo do anteny.

Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością odbioru. Przy na prawdę kiepskiej jakości sygnale analogowym z byle jakiej anteny, na dzień dzisiejszy można odbierać 16 programów w jakości cyfrowej, pomimo tego, że na razie moja antena (siatkowa standard) wisi na balkonie na kablu Smile

A jakie są Wasze doświadczenia pod tym względem?
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

A jak wysoko masz powieszoną antenę? Znajomy ma między kamienicami (w stronę Gdyni) i programy z (bodajże) kanału 48 - ten, na którym jest TVP 1 i 2 - ma bardzo słaby sygnał (10%). Pozostałe kanały działają płynnie i mają dobrą jakość. Dobra alternatywa dla zwykłej analogowej tv z siatkówki. Do tego EPG i inne bajery.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-12-20, 22:28)lukee napisał(a): A jak wysoko masz powieszoną antenę? Znajomy ma między kamienicami (w stronę Gdyni) i programy z (bodajże) kanału 48 - ten, na którym jest TVP 1 i 2 - ma bardzo słaby sygnał (10%). Pozostałe kanały działają płynnie i mają dobrą jakość. Dobra alternatywa dla zwykłej analogowej tv z siatkówki. Do tego EPG i inne bajery.

3 piętro.

Też na tym multipleksie mam słaby sygnał i czasem są artefakty, ale u mnie pojawiają się, jak jakość sygnału (cyfrowego) spadnie poniżej 90%. Wskaźnika siły sygnału nie mam w tunerze, tylko jakość, a uwierz mi, że analog odbieram nędznie: 1 i 2, w subiektywnej ocenie mniej niż "do przyjęcia", nawet określiłbym jako "coś tam widać, ale z czytaniem słabo".

Zaznaczam, że mam jakąś starą siatkową antenę, bez reflektora (siatki), wiszącą na kablu za balustradą balkonu. Zasilanie puszczone z tunera (wywaliłem separator z zasilaczem, bo tuner oferuje zasilanie dla anteny), o napięciu 5V, a więc sporo niżej, niż daje oryginalny zasilacz do tej anteny, przez co wzmocnienie jest mniejsze i sygnał słabszy, dlatego na MUX3 mam artefakty czasem. I wyobraź sobie, że odbieram na tym zestawie TVP-info Olsztyn Smile

Może to po prostu kwestia tunera?

Odpowiedz }
Plusy od

Tuner jest ok, nowy. Sprawdzany u kogoś innego działał super. Do sprawdzenia jest jeszcze przewód antenowy i ew. sprawdzenie anteny. Inny tuner jakieś pół roku temu działał sprawnie w tym samym miejscu.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Ja mam antenę Yagi-Uda na pasmo IV/V z 12 directorami, bez wzmacniacza, praktycznie niezasłonięty widok na Chwaszczyno z 2 piętra, do tego kilkanaście metrów kabla i na stacjonarnym tunerku NotOnlyTv na multipleksie publicznym jakość 77% a na komercyjnym 85% i żadnej pikselozy nie uświadczam.

Odpowiedz }
Plusy od

Ostatnio zamiast przedłużyć umowę z c+ zdecydowałem się na kupno zwykłej anteny siatkowej i podłączenie jej do tunera dvb-t. Miałem podobny problem z bardzo słabym sygnałem (dodam, że antena jest ustawiona na Olsztyn) więc wszyscy zarówno użytkownicy tv cyfrowej oraz sprzedawców w sklepach twierdzili, że jest to wina nieprawidłowego ustawienia anteny (musi być na Gdańsk i koniec dyskusji!). Do czasu kiedy jeden ze znajomych zasugerował wymianę anteny na antenę Televes problemy się skończyły i do dnia dzisiejszego nie ma najmniejszych problemów z odbiorem wszystkich kanałów i to z sygnałem rzadko kiedy mniejszym niż 90%

Odpowiedz }
Plusy od

To wtrącę swoje zdanie odnośnie DVB-TWink Jakiś czas temu zakupiłem dekoder wiwa i antenę pokojową, taką co niby miała być specjalna do naziemnej telewizji cyfrowej. Ściągam programy z mux2 i 3, wszystkie w super jakości, dochodzi do 100%. Co dziwne, to nie odbieram z Gdańska, ani Elbląga, tylko spod Iławy (Kisielice). Zakupiłem to specjalnie na Euro, bo podobno od czerwca ma być odbierany mux1 i mają nadawać TVP1 i TVP2 w HD.

Odpowiedz }
Plusy od

Dokładny harmonogram uruchamiania nadajników najlepiej sprawdzać tutaj http://cyfryzacja.gov.pl/Harmonogram,wdrazania,335.html
Valaki, Tczew wg powyższej strony jest na pograniczu zasięgu nadajników z Iławy i Chwaszczyna dla Mux-3 (Chwaszczyno moc nadajnika 15kW, Iława 50kW). Masz dobrą lokalizację, żeby odbierać z Iławy Mux-3. (Mux-2 z Iławy i Chwaszczyna jest nadawany z mocą po 100 kW).

Dla przykładu jak ważna jest antena i jej wystawienie to w pracy w Gdańsku mam monitor komputerowy z tunerem tv i na antenie pokojowej ze wzmacniaczem odbieram tylko Mux-2. Mux-3 jest wykrywany, ale poza nazwą kanału nic nie ma.

Odpowiedz }
Plusy od

Czy za pomocą talerza np. od polsatu cyfrowego można odbierać też naziemną tv? Telewizor posiada dvb-t z mpeg4

Odpowiedz }
Plusy od

Po dzisiejszej burzy, która przeszła nad naszym miastem, mam problem z obiorem naziemnej telewizji cyfrowej.
W skutkach czego po prostu nie mam cyfrowego przekazu i obecnie muszę zadowolić się analogowym.
Czy ma ktoś jeszcze podobne problemy?
Dodam iż instalacje sprawdziłem i wygląda OK.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-30, 13:05)ProxX napisał(a): Czy za pomocą talerza np. od polsatu cyfrowego można odbierać też naziemną tv? Telewizor posiada dvb-t z mpeg4

Antena satelitarna nadaje się tylko do odbioru tv sat.
(odpowiedź fachowca, nie moja Wink)
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-30, 20:18)aga_piet napisał(a):
(2012-06-30, 13:05)ProxX napisał(a): Czy za pomocą talerza np. od polsatu cyfrowego można odbierać też naziemną tv? Telewizor posiada dvb-t z mpeg4

Antena satelitarna nadaje się tylko do odbioru tv sat.
(odpowiedź fachowca, nie moja Wink)

Fachowiec zawsze pod ręką Big Grin
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Nie.
Kup sobie jakąkolwiek antenę siatkową za 30zł i będziesz mieć cyfrową naziemną.

(2012-06-30, 19:38)Mózg napisał(a): Po dzisiejszej burzy, która przeszła nad naszym miastem, mam problem z obiorem naziemnej telewizji cyfrowej.
W skutkach czego po prostu nie mam cyfrowego przekazu i obecnie muszę zadowolić się analogowym.
Dodam iż instalacje sprawdziłem i wygląda OK.

U mnie było i jest bez zmian. Sprawdź ustawienie anteny, może wiatr przestawił.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-30, 19:38)Mózg napisał(a): Po dzisiejszej burzy, która przeszła nad naszym miastem, mam problem z obiorem naziemnej telewizji cyfrowej.
Też to mam i nie mogłem oglądać finału Euro w domu.
Obecnie podczas automatycznego wyszukiwania kanałów telewizor znajduje tylko programy z MUX-2, chociaż wcześniej było MUX-1, a na samym początku (czyli jakieś 3 miesiące temu, gdy zaczęliśmy korzystać z cyfrowej naziemnej) MUX-3. W całym Tczewie tak jest?

Odpowiedz }
Plusy od

Poprzestawiało Wam anteny. Ja mam normalnie, wszystkie trzy muksy Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.