Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inhalator

Może ktoś mi poradzi jaki inhalator wybrać,mam mętlik w głowie po przejrzeniu różnych modeli w internecie. Chodzi mi o inhalator do inhalacji lekami i solą fizjologiczną.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?Czy mozecie mi coś polecić?

Odpowiedz }
Plusy od

To w sumie pewnie bardziej w tym wypadku inhalator z nebulizatorem.
Ja kupując dla dziecka zwracałam uwagę na to, by
-nie był zbyt głośny,
-aby była w zestawie dodatkowo maska dla dzieci (był też smoczek opcjonalnie dla niemowląt, ale nam dla roczniaka wystarczyła maseczka)

Strzałem w dziesiątkę okazał się w naszym wypadku zakup inhalatora-nebulizatora w kształcie zwierzątka- przystępny wygląd dla dziecka. Niby bajer, ale łatwiej było namówić malucha mówiąc, że np. żuczek puszcza parę Wink
P.S. Swojego czasu z tego co pamiętam lekarz polecał firmę SECURANEB, ale do najtańszych to ona nie należy Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Z tego co zauważyłam to większość inhalatorów ma poziom głośności średnio 55 dB
Maseczka także zawsze jest w zestawie w tych, które oglądałam. Chciałabym by posłużył mi już na lata,
a jak długo masz swojego "żuczka"?
zastanawia mnie tryb pracy, niektóre mają "ciągły" a niektóre 30 min. pracy na 30 min. odpoczynku,
zainteresował mnie ten-Philips family
http://www.inhalatory.pl/inhalator-nebul...,id13.html

ale ma własnie tryb 30-to minutowy, czy to ma jakkieś znaczenie?

Odpowiedz }
Plusy od

Ja kupiłam najzwyklejszy w aptece Gemini. Są inhalatory mocniejsze, przeznaczone głównie dla alergików i słabsze, które używa się sporadycznie w czasie choroby. Babeczka, która sprzedawała mi inhalator, powiedziała, że taki mniejszy mi w zupełności wystarczy. Do tej pory się sie sprawdza.

Odpowiedz }
Plusy od

Aniuszka, możesz podać jaki model i ile kosztował? jak długo go masz?

Odpowiedz }
Plusy od

My mamy soho atomizer. Kosztował około 140zł.
U nas się sprawdza. Nie jest szczególnie cichy (w sumie nie wiem jak inne przy nim wypadają), ale u nas sprawdza się nawet podczas snu. Maseczka dla dziecka była w zestawie.
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

Dredziata a jak długo go masz? na allegro go niema, ale w sklepie internetowym owszem, jednak z przesylką są droższe. Kupowałaś w aptece?

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-03, 23:28)Małgo napisał(a): Z tego co zauważyłam to większość inhalatorów ma poziom głośności średnio 55 dB
Maseczka także zawsze jest w zestawie w tych, które oglądałam. Chciałabym by posłużył mi już na lata,
zastanawia mnie tryb pracy, niektóre mają "ciągły" a niektóre 30 min. pracy na 30 min. odpoczynku,

Z tym poziomem głośności- tak większość ma ok. 55 db, choć są i takie z 50 db, ale i z 60 db... Jedno pewne, trzeba się przygotować, że urządzenie "burczy" i tak być musi Wink
Ja swój mam dwa lata dopiero, ale nie ma z nim problemu jak do tej pory, z tym, że używany jest sporadycznie- podczas choroby, czy kataru.
Pytanie, czy będzie potrzebny na ciągłe użytkowanie ( przy astmie) czy właśnie z doskoku. Wydaje mi się, że jeśli z doskoku to takie zwykłe spokojnie zdadzą egzamin, jeśli przy astmie to może warto zainwestować w jakiś medyczny, np. ten securaned?

Jeśli chodzi o ten tryb pracy, ja mam akurat ciągły, ale tak sobie myślę, że inhalacja nie trwa dłużej niż 30 min. więc to chyba nie ma większego znaczenia. Chyba, że inhalować się będzie cała liczna rodzina masowo w jeden wieczór Wink

Ten Philips jest całkiem niegłupi, ma poręczną torbę i potrzebne akcesoria.

Odpowiedz }
Plusy od

Polecam stronkę http://www.novamed.pl
Kupiłem z niej inhalator Medel śmiga już z 8 lat
jest bardzo podobny do http://www.novamed.pl/inhalator-mebby-nebulbaby, różni się tylko kolorem i innym nebulizatorem

Odpowiedz }
Plusy od

Taka mała techniczna uwaga, jeżeli koniecznie szukasz inhalatora cichego.
Poziom głośności jest podany w decybelach i różnica między 50 a 60 dB nie jest na zasadzie 'trochę głośniej', lecz jest to aż 10-krotna różnica natężenia dźwięku (czyli w teorii włączasz 10 urządzeń 50 dB i 1 urządzenie 60 dB i odczuwalny hałas powinien być identyczny).
Różnica 3 dB oznacza różnicę dwukrotną.
Może pomoże. Smile
I milknę.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

małgo napisał(a):Dredziata a jak długo go masz? na allegro go niema, ale w sklepie internetowym owszem, jednak z przesylką są droższe. Kupowałaś w aptece?

Był kupowany w aptece Gemini. Taki inhalator został polecony przez panią farmaceutkę.
Jeśli Cię to interesuje, to ma 56dB głośności. Ma też 2 prędkości i możliwość pracy ciągłej.
Używamy go od około 1,5 miesiąca, ale rzadkością są dni, kiedy nie jest używany. Często nawet po kilka razy dziennie.
Ma maseczkę pediatryczną (dobra nawet dla kilkumiesięcznego dziecka, ale myślę, że dla dwulatka też jeszcze nie będzie za mała), maseczkę dla dorosłych, część nosową i ustnik.
Ja jestem zadowolona. Jeśli chcesz, to możesz wpaść i zobaczyć czy taki by Ci odpowiadał Wink.
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

Nie koniecznie musi być to cichy inhalator, najważniejsze,żeby się nie przegrzewał po 10ciu minutach.
w prawdzie używany "z doskoku" jak mówi Jusi, tylko przy przeziębieniu, ale jak kupować to już coś lepszego. Dostanę już od 90 zł inhalatory z pracą ciągłą ,lecz nie wiem jak długo posłużą- gdyż są to nieznane mi dotąd firmy, dlatego pytam o wasze opinie, bo wybór jest niemały.
do tego zróżnicowane parametry, a nie wiem co jest w tym wszystkim najważniejsze:
• zasilanie: sieciowe
• pobór mocy
• bezpieczniki
• maksymalne ciśnienie
• ciśnienie operacyjne
• operacyjny przepływ powietrza
• prędkość nebulizacji przy 4 ml
• MMAD: 2.44 mikrometra
• ilość cząsteczek MMAD
• przepływ powietrza w nebulizatorze
• przepływ powietrza w kompresorze
• pojemność pojemnika na lek
itp
normalnie głowa małaSmile

dziękuję za podpowiedzi

Odpowiedz }
Plusy od

Ja mam Soho MidiNeb, kupiłam za ok. 135 zł 2 lata temu. Są dwie maseczki, duża i mała, oraz ustnik.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-03, 23:28)Małgo napisał(a): Z tego co zauważyłam to większość inhalatorów ma poziom głośności średnio 55 dB

Ja mam ten model, i faktycznie po 30 minutach trzeba robić przerwe, ale tak naprawdę wszystkie środki do inhalacji dla dzieci i tak rozrabia się tak, że pojedyńcza dawka nie trwa dłużej niż 10-15 minut.

Mam go dopiero pół roku, ale kupiłem z polecenia dyrektora handlowego jednej z dużych firm handlujących sprzętem medycznym jako jeden z najbardziej niezawodnych.

pozdr.
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

Zaledwie dwa tygodnie temu kupiłam w Gemini za 150 zł inhalator Philips respironics familly, też się naczytałam wcześniej na temat tych parametrów, jakie są firmy wogóle, jakie zdania i opinie o poszczególnych i ten wypadł najbardziej korzystnie. Oczywiście są inhalatory bardzo ciche, ale one kosztują spoooooooro więcej, ponad dwa tysiaki i pewnie mają też inne parametry o niebo lepsze, no ale kogo na taki stać... jednostki jedynie... Głównie kierowałam się tym, by inhalator posłużył całej rodzinie, nam Rodzicom no i Synkowi. Nie jesteśmy alergikami więc inhalator posłuży nam do zwalczania uporczywych zimowych katarków, przeziębień i nie dopuszczenia do poważniejszych chorób. Koleżanka ma inhalator Microlife - używa go od trzech lat bardzo często, gdyż ma syna alergika i też sobie chwali, nie psuje się. W aptece koło Polo market jest po 120 zł.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.